עופר נמרודי, מנכל הכשרת הישוב קרדיט: ורדי כהנא

גיוס הון

הכשרת היישוב מקבלת מימון לפרויקטים העתידיים

אתמול חתמה עם הפניקס חברה לביטוח על הסכם למימון ההקמה של פרויקט בתל-אביב, והיום מעדכנת כי חתמה על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת הביטוח מנורה

חדשות ספונסר 01/03/2022 12:48

א+א-

הכשרת הישוב מאיצה את פעילותה בתחום המגורים. הכשרת הישוב דיווחה אתמול כי חתמה עם הפניקס חברה לביטוח על הסכם למימון ההקמה של פרויקט ברחוב דה-האז בתל-אביב, והיום הכשרת הישוב מעדכנת היום כי חתמה על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת הביטוח מנורה, במסגרתו תשקיע מנורה, לצד הכשרת הישוב התחדשות עירונית, כ-100 מיליון שקל בהון עצמי (60% מהון השותפות) לקידום 4 פרויקטים למגורים שהכשרת הישוב פועלת לקידומם וצפויה להתחיל בהקמתם בשנתיים הקרובות. לשם כך הכשרת הישוב תעמיד 40% מהון השותפות, עד כ-66 מיליון שקלים במצטבר, כך שבסך הכל תעמיד השותפות שבבעלות הכשרת הישוב ומנורה סכום הון עצמי כולל של עד 166 מיליון שקל לפרויקטים האמורים.

 

ארבעת הפרויקטים במסגרת שיתוף הפעולה הם: חנקין בחולון במסגרתו יוקמו 130 יחידות דיור, פרויקט בבלי בת"א במסגרתו יוקמו 55 יחידות דיור, שלב א’ בפרויקט "שיכון צבא הקבע" בקרית-ים במסגרתו יוקמו 268 יחידות דיור (מתוך 1,450 יחידות דיור בכל שלבי הפרויקט), ושלב א’ בפרויקט "בן-גוריון" ברמלה במסגרתו יוקמו 270 יחידות דיור (מתוך 3,082 יחידות דיור בכל שלבי הפרויקט).

 

בסה"כ במסגרת ארבעת הפרויקטים צפויה השותפות לבנות 723 יחידות דיור, מהן 577 יחידות דיור למכירה. הכשרת הישוב מעריכה כי ההכנסות ממכירת יחידות הדיור יסתכמו לכ-1 מיליארד שקל (לא כולל מע"מ), ומעריכה את העלויות להקמת הפרויקטים הללו בכ-835 מיליון שקל.

 

בין הצדדים נקבעו מנגנונים שונים ובהם תנאים להעמדת ההון העצמי לפרויקטים, אופן ניהול הפרויקטים, אופן קבלת החלטות מהותיות ועוד. כמו כן, סוכם כי מפל התשלומים של הפרויקטים, על בסיס הנחות עבודה שונות, ישקף חלוקת רווחים לפי יחס של כ-70% להכשרת הישוב, וכ-30% למנורה. הכשרת הישוב התחדשות עירונית זכאית למרכיב דמי ייזום מתוך רווחי כל פרויקט, וכן לדמי הצלחה על בסיס השגת יעדי רווחיות בגין כל אחד ואחד מהפרוקטים.

  1. מניות בכתבה
  2. הכשרה התחדשות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה