דיווח שוטף

מגדלי הים התיכון משערכת נכסים ב-400 מיליון ש”ח

הייפ השערוכים מגיע גם לדיור מוגן אשר לא רוצה רק להביט בקנאה בענקיות הנדל"ן, תזרימית החברה לא הכניסה מהאינדיקציה החדשה, האם תמכור את נכסי עסק הליבה?! כנראה שלא

מערכת ספונסר 28/02/2022 09:10

א+א-

רשת הדיור המוגן, מגדלי הים התיכון, מציינת כי היא מציפה ערך בנכסיה עם עלייה מהותית בשווי הנכסים. החברה מדווחת היום, כי היא צפויה לרשום רווחים מהותיים ברבעון הרביעי של שנת 2021 כתוצאה מאינדיקציות לעליית שווי הוגן של נדל"ן להשקעה בסכום כולל של כ-400 מיליון שקל, לפני השפעת מיסים נדחים – למרות שתזרימית החברה לא קיבלה שקל נוסף בזכותו השערוכים הללו, האם היא תמכור את נכסיה ותקבל את מחיר השערוך לא בטוח בכלל, כל שכן אלה הם הנכסים המהווים את בסיס העסק.

 

העלייה המשמעותית בשווי ההוגן של הנדל"ן להשקעה מתבססת על עלייה במחירי פיקדונות של יחידות הדיור תוך עלייה בקצב שיווק יחידות הדיור, כאשר את זה נוכל לבדוק רק ביום הגשת הדוחות השנתיים התאמת עלויות התפעול ובחלקה גם על ירידה בשיעורי ההיוון של הנכסים. יצויין, כי נכון לסוף הרבעון השלישי 2021, נכסי בתי הדיור ושווי נדל"ן להשקעה במאזן החברה עמד על כ-3.69 מיליארד שקל.

 

נכון להיום, מפעילה רשת מגדלי הים התיכון 7 בתי דיור מוגן בהיקף כולל של כ-1,650 יחידות דיור ובמקביל נמצאת בעיצומה של תנופת פיתוח להקמת כ-1,000 יחידות דיור נוספות, מתוכן 250 יחידות דיור המוקמות בימים אלה בעיר רחובות שאכלוסן יחל בתוך כשנתיים.

 

בחודש אוקטובר האחרון דיווחה החברה על זכייתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל לרכישת קרקע להקמת בית דיור מוגן בהיקף של עד 500 יחידות דיור בסמוך לצומת מסובים, הצפוי להיות בית הדיור הגדול ביותר של הרשת והגדול בענף כולו, לצד מחלקות סיעודיות ושירותים נלווים. 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה