אלוני חץ מדווחת על השלמת העסקה ועל חתימת מערך הסכמים מחייבים ביחד עם BE ומנורה מבטחים, אשר במסגרתו משקיעה מנורה סך של 112 מיליון ליש"ט בהון של BE,  המקנה למנורה אחזקה בשיעור של 13.6% מהונה של BE. כמו כן, הוענקה למנורה מבטחים אופציה להשקיע עד ליום 23.5.2023 הון נוסף ב-BE בסך של 75 מיליון ליש"ט. אם וככל שהאופציה הנ"ל תמומש, יעלה שיעור אחזקתה של מנורה ב-BE ל-20%.

 

במועד השלמת העסקה, השקיעו כל בעלי המניות של BE (החברה, מנורה מבטחים ומנהלי BE, כל אחד על פי חלקו היחסי), סך כולל נוסף של 20 מיליון ליש"ט בהונה של BE. לאחר ביצוע ההשקעות הנ"ל, מחזיקה אלוני חץ ב-82.7% מהונה של BE.

 

BE הוקמה כחברה ב 2018. לחברה תיק נכסים המתבסס על נכסים במרכז לונדון, קיימברידג’ ואוקספורד. עיקר הנכסים מיועדים לפיתוח, הנכסים בלונדון מיועדים למשרדים במיקומים הבולטים ביותר בעיר. הנכסים בקיימברידג’ ואוקספורד מיועדים לפיתוח לטובת תחום ההייטק ובעיקר לחברות מתחום מדעי החיים. קיימברידג’ ואוקספורד הינם מיעדי הביקוש החזקים ביותר ברמה העולמית לתעשיית הפארמה ומדעי החיים.

.

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ: " אנו שמחים כי מנורה מבטחים מהגופים המוסדיים המובילים בישראל הופכת לשותפה בפעילות של אלוני חץ בבריטניה. החיבור עם מנורה מבטחים מחזק את הונה העצמי של BE ומשתלב היטב עם תכניות הצמיחה של BE בטווח הבינוני והארוך."

 

ניר מורוז, משנה למנכ"ל מנורה מבטחים ומנהל השקעות ראשי: "אנו שמחים להשלים את ההשקעה של קבוצת מנורה מבטחים בחברת BEהנמצאת בשליטת חברת אלוני חץ. ההשקעה בהיקף של כ 500 מיליון ש"ח המהווים כ- 13.6 אחוז מהון החברה ומבוצעת מכספיי העמיתים והנוסטרו של הקבוצה.

 

אנו גאים להיות שותפים עם קבוצת ניהול המציגה ניסיון והצלחות עבר בפיתוח  והשבחת נכסים ורואים פוטנציאל רב הן בתיק הנכסים הקיים שחלק מהותי ממנו ממוקם בקיימברידג’ ואוקספורד, אזור בו קיים ביקוש רב מצד תעשיית מדעי החיים והפארמה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש