בלעדי

פלישה ותנודתיות

עונת הדוחות לרבעון ה-4 מתקרבת לסיומה כאשר 88% מחברות ה S&P500 במונחי שווי שוק כבר דיווח. עד כה 77% מתוך החברות הכו את התחזיות כאשר סקטור הפיננסיים מוביל

כריסטיאן נולטינג - דויטשה בנק 22/02/2022 15:20

א+א- 1

 

תמונת המצב בשווקים:

 

השווקים ממשיכים להיות על קוצים בכל הנוגע לחדשות סביב המשבר באוקראינה ודאגות בנוגע להיפוך בעקום התשואות- לגבי הראשון זוכה למעקב צמוד ובנוגע ולאחרון עדיין מוקדם מידי לדבר על זה. השבוע הקרוב צפוי להביא עימו עוד מאותו הדבר למרות שהשבוע ייפתח עם חג הנשיא ביום שני. קריאות ראשוניות של מדדי מנהלי רכש מסביב לעולם יזכו לפוקוס עם פרסום הנתונים מיפן וגוש היורו ביום שני וארצות הברית ביום שלישי. נתוני מפתח נוספים כוללים את מדד המחירים לצרכן PCE- הדרך המועדפת על הפד למדוד אינפלציה (הצפי לנתון גבוה נוסף). בינתיים עונת הדוחות לרבעון ה-4 מתקרבת לסיומה השבוע כאשר כבר 88% מן החברות במדד האס אנד פי 500 במונחי שווי שוק כבר דיווחו על תוצאותיהם. בגזרת יבשת אסיה, בנקים מרכזיים מסין ודרום קוראיה ייפגשו ויקבלו החלטות בנוגע לריבית הבסיס במדינות.

 

 

נתונים כלכליים בארצות הברית- מדד המחירים PCE, PMI

בין הנתונים הכלכליים השבוע בארצות הברית יכללו עדכון של מדדי מנהלי הרכש ומדד המחירים PCE. מבחינת הקריאות של סקטור השירותים והייצור, שתיהן צפויות להיות גבוהות יותר לעומת החודש הקודם (56 לסקטור הייצור ו53 עבור השירותים) אך הטרנד הכללי עבור שתיהן הוא היחלשות לעומת הגבהים של קיץ 2021. תשומת הלב של המשקיעים צריכה להיות על מדד המחירים ששולמו ומדד ההזמנות העתידי אך המשקיעים נוטים באופן כללי להתייחס יותר למדד מנהלי הרכש של מכון ISM מאשר מרקיט. בנוגע למדד המחירים PCE, הטרנד של מחירים גבוהים יותר צפוי להימשך. בניגוד למדד המחירים לצרכן, מדד  PCE הוא בעל משקל רב יותר להוצאות בריאות שממשיכות לעלות כתוצאה מהמגפה.

שורה תחתונה: עלייה מסוימת בפעילות הכלכלית יחד עם המשך הטרנד של עליית מחירים.

 

 

עדכון תחזיות הרווח לרבעון ה-4 כלפי מעלה נמשך

עונת הדוחות לרבעון ה-4 מתקרבת לסיומה כאשר 88% מחברות האס אנד פי 500 במונחי שווי שוק כבר דיווח על תוצאותיהם. עד כה 77% מתוך החברות הכו את התחזיות כאשר סקטור הפיננסיים והצריכה המחזורית עוקפים את התחזיות בפער הגדול ביותר. סך הכל קונצנזוס משולב של חברות שדיווחו ועתידות לדווח מצביע על גידול של 30.9% ברווח לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה למדד אס אנד פי 500 לצד עלייה של 15.5% בהכנסות. יחד עם זאת, מתחילת השנה הצפי לרבעון ה-1 עודכן כלפי מטה ב-0.8 נקודות הבסיס לצמיחה ברווח של 5.2% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. האנליסטים כעת חוזים גידול בהכנסות וברווחים של החברות במדד האס אנד פי 500 בשיעור של 8.6% ו 8.1% בהתאמה. בצד השני של האוקיינוס האטלנטי עונת הדוחות לרבעון ה-4 חצתה את קו האמצע. מבין 258 החברות במדד STOXX 600 שדיווחו עד כה, 58% הכו את תחזיות הרווח. ההכנסות והרווח ברבעון ה-4 צפויות כעת לצמוח בשיעור של 20.2% ו58.6% בהתאמה כאשר סקטורים מחזוריים יותר מובילים. קונצנזוס התחזיות לשנת 2022 מצביע על גידול בהכנסות וברווח של 5.9% ו 7.9% בהתאמה.

שורה תחתונה: עונת הדוחות לרבעון ה-4 התבררה בעלת טון חיובי אך כל הסימנים מצביעים על כך שהמומנטום לא יוכל להימשך ברבעון ה-1 של 2022.

 

החלטות ריבית ביבשת אסיה- סין ודרום קוריאה

סין שחררה הבוקר את שיעורי ריבית הפריים לתקופות של שנה ו5 שנים. הם הותירו אותן ללא שינוי ברמה של 3.7% עבור תקופה של שנה ו4.6% לתקופה של 5 שנים. יחד עם זאת דינמיקה של אינפלציה מאטה וחששות בנוגע לצמיחה הכלכלית עשויה להביא להקלה מוניטרית בחודשים הבאים. מלבד זאת אנו חושבים כי סין יכולה לנקוט בתמריצים פיסקליים במיוחד בהשקעות בתשתיות על מנת לתמוך בצמיחה. הבנק המרכזי של דרום קוריאה יערוך את הפגישה שלו בנוגע להחלטת הריבית ב-24 לפברואר. הבנק המרכזי הקוריאני עשוי להותיר את הריבית על כנה ברמה של 1.25% לאחר שהעלה את הריבית ב-0.25% בחודש ינואר. הבנק צפוי לעקוב מקרוב אחר ההשפעה של העלאות הריבית הקודמות על הכלכלה לפני שהוא ינקוט בהעלאות ריבית נוספות.

שורה תחתונה: עם הלחצים האינפלציוניים הנמוכים בסין, הבנק המרכזי הסיני עשוי לנקוט בצעדים מוניטריים מקלים נוספים בחודשים הבאים. במקביל הבנק המרכזי הקוריאני עשוי לנקוט בגישה של "לחכות ולראות" כעת לפני החלטות נוספות בנוגע להעלאות ריבית.

 

אלומיניום זקוק לחידוש מלאי

אלומיניום הוא נכס הבסיס בעל התשואה הטובה ביותר השנה בקטגוריית נכסי המתכת עם עליית מחירים של יותר מ-16% עד כה השנה. משבר האנרגיה מסביב לעולם הדגיש את הצורך במתכת הזאת. התכת אלומיניום היא הפעולה שצורכת הכי הרבה חשמל מבין שאר המתכות, צריכה של 20.8 MWh על מנת להפיק טון אחד, 3 MWh  יותר מהמתכת במקום השני-ניקל. בעוד שההיצע בשנה שעברה היה מוגבל לאור העובדה שסין השהתה את התפוקה, השנה המקור הוא באירופה שמתמודדת עם אתגרים לאור העלייה במחירי האנרגיה. המלאים של אלומיניום בבורסות הגדולות רשמו ירידה של 50% לרמה של 1.2 מיליון טון(הנמוך ביותר מאז שנת 2008) והשווקים נותרו עם מלאי של 6 חודשים בלבד בהתחשב בקצב הגריעה הנוכחי.

שורה תחתונה: בהתחשב בקצב הגריעה הנוכחי בשנה הזאת, השווקים נותרו עם כרית ביטחון מוגבלת ומה שגורם לתחזית של המשך עליית מחירי האלומיניום.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    פלישה תנודתית |13|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    maxim2222 22/02/2022 15:22