בלעדי

3 עצות / סקטורים למשקיעים במצב הנוכחי בשווקים

למרות התנודתיות האחרונה, חשוב לזכור שאנחנו עדיין בסביבה של צמיחה כלכלית ורווחית איתנה, ובבסיס שלנו במקרה שאנו צופים אפסייד עבור שוקי המניות במהלך יתרת השנה.

מערכת ספונסר 22/02/2022 12:59

א+א-

מצב הרוח בשווקים ממשיך להיות עם הרבה חחשות מגורמים רבים, המתיחות בין המעצמות רק מגבירה את אש

מה המשקיעים צריכים לעשות?

למרות התנודתיות האחרונה, חשוב לזכור שאנחנו עדיין בסביבה של צמיחה כלכלית ורווחית איתנה, ובבסיס שלנו במקרה שאנו צופים אפסייד עבור שוקי המניות במהלך יתרת השנה. בעוד שחלק מההמלצות הטקטיות שלנו, כמו ההעדפה שלנו עבור מניות גוש האירו, עלולות לסבול במקרה של הסלמה צבאית, מגזרים כמו: אנרגיה ופיננסים, מניות ערך וסחורות ממוקמים שניהם ליהנות מצמיחה כלכלית איתנה והם מבודדים טוב יחסית מסיכוני השוק הראשוני.

 

אנו מאמינים שמשקיעים יכולים גם להציב את המקרה הבסיסי שלנו של גלובלי חזק

צמיחה, תוך הכנה לתרחישי סיכון פוטנציאליים עם הדברים הבאים אמצעים:

 

1. לגוון ולשמור על ראייה ארוכת טווח.

ירידות מונעות על ידי אירועי לחץ גיאופוליטים הם בדרך כלל קצרי מועד עבור תיקים מגוונים היטב. משקיעים עם תיקים מגוונים והשקעה לטווח ארוך התוכנית צריכה להיות מוכנה היטב להרגעה בסופו של דבר של  מתח גיאופוליטי כמו במקרה שלנו, עלינו להיות מסוגלים לעמוד טוב יותר מול כשלונות קצרי מועד מתרחישי מקרה הסיכון שלנו.

 

2. שקול גידור גיאופוליטי, כולל סחורות.

הקצאות כספים לסחורות ומניות אנרגיה הן אופציה אטרקטיבית, לדעתנו, מחירי האנרגיה צפויים לעלות במקרה של הסלמה במצב ולעזור למשקיעים לגדר סיכונים בתיק. ללא קשר למצב באוקראינה, אנו צופים שמחירי הנפט יעלו עוד השנה הודות לעלייה בביקוש והיצע מוגבל במקצת.

 

3. היכונו לעליית התעריפים.

אנו חושבים שמשקיעים יכולים לצמצם את הפוטנציאל סיכונים הנשקפים לתיקים על ידי המדיניות המוניטרית האמריקאית ההדוקה יותר על ידי הטיה לכיוון חלקים בשוק שיכולים להניב תשואות מול עניין גבוה יותר בתעריפים. לדוגמה, המגזר הפיננסי בדרך כלל מרוויח ככל שהריבית עולה, הודות להכנסות ריבית נטו גבוהות יותר. היינו מצפים גם לתמורהסקטורים לביצועים טובים יותר מגזרי צמיחה, כמו טכנולוגיה, העומדים בפניהםהרוחות הנגדיות הגדולות ביותר מעליית הריבית. בהכנסה קבועה, אנו רואים את ארה"בהלוואות בכירות כמציעות הגנה מסוימת מפני עליית שיעורים בשל שלהם מבנה בריבית משתנה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה