חברת פולירם תעשיות פלסטיק העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק חומרי גלם מתקדמים ופתרונות חכמים לתעשיית הפלסטיק הנמצאת בשליטת קרן פימי, דיווחה היום כי חתמה על הסכם מחייב לרכישת הפעילות של  MCT הגרמנית, העוסקת בייצור ושיווק של מוצרים ותוספים מפוליפרופילן ואלסטומרים תרמופלסטיים, בתמורה לכ-25 מיליון אירו.

MCT, הממוקמת בצפון מערב גרמניה, מוכרת בעיקר לתעשיית הרכב ומרבית הכנסותיה הינן מהשוק הגרמני. בשנת 2021 מחזור ההכנסות שלה עמד על כ-27.9 מיליון אירו. לאחר השלמת העסקה, פולירם תמשיך להפעיל את קווי הייצור של MCT ותשווק את מוצריה בקרב לקוחותיה, ותשתמש במערך ההפצה של MCT  לשם מכירת מוצרי פולירם בגרמניה ובמדינות נוספות באירופה.

תמורת הרכישה, הנאמדת בכ-24.85 מיליון אירו, תשולם בעת השלמת העסקה, והיא כוללת גם מנגנון Earn Out, לפיו יוכלו המוכרים לקבל תמורה נוספות של עד 5 מיליון אירו, המותנים בתוצאות העסקיות של MCT בשנים 2022 ו-2023. פולירם תממן את הרכישה ממקורותיה העצמיים, וזאת לאחר שבחודש שעבר השלימה הנפקת מניות בסך של כ-97 מיליון שקל.

יובל פלג, מנכ"ל פולירם: "רכישת הפעילות של MCT היא חלק מיישום האסטרטגיה העסקית של החברה, לצמוח הן בצורה אורגנית והן באמצעות רכישות שהינן סינרגטיות לפעילות הקיימת. MCT היא תאגיד מבוסס הפועל עשרות שנים בגרמניה ובמדינות נוספות באירופה, והיא בעלת הסכמים ארוכי שנים עם חברות בתעשיית הרכב ובתעשיות נוספות. עם השלמת העסקה לפולירם תהיה לראשונה פעילות ייצור מקומית ביבשת אירופה, שמשתלבת בפעילות הייצור הגלובאלית שלה, שני מפעלים בישראל, מפעל בארה"ב, מפעל מיחזור באנגליה ומפעל בסין. רכישת MCT תאפשר לנו לבצע Cross Selling, במסגרתו נוכל למכור את מוצרי פולירם באמצעות מערך ההפצה של MCT ללקוחותיה באירופה, וזאת בשעה שאנו נוסיף את סל המוצרים של מוצרי MCT לפורטפוליו הקיים של החברה שאותו אנו מציעים ללקוחותינו".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 3
  כואב הלב, יהודים עשו שטות כזאת

  גם קנו זבל ועוד עם צרות שלא נגמרות .האם זה חשוד?לדעתי זה קומבינה על טבע בראשות פוליטיקאים בכירים.טבע התחילה להיות קוץ בישבן של חברות התרופות.ועם ישראל קל להסתדר אנחנו שפוטים וצריכים כל הזמן לשלם.כבר עדיף להיות גרור של צרפת.חחח
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • benyy
  • 17/02/2022 09:32
 • 1
  יפה מאוד,רכישה זולה סיכון נמוך

  ואולי הרבה תועלת כל הכבוד למנהלים.חבל שטבע לא עשו אצלם קורס חחח.לא מחזיק פולירם
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • benyy
  • 17/02/2022 09:04