קרדיט: מתן נעים
קרדיט: מתן נעים

חברת אינטרקיור  חברת הקנאביס הצומחת, המובילה והרווחית ביותר מחוץ לצפון אמריקה, מדווחת היום כי חתמה על הסכם סופי עם קאן פארמאצבטיקה בע"מ (להלן: "בטר"), מחלוצות תעשיית הקנאביס הרפואי הפועלת בישראל ובעולם. בהתאם לתנאי ההסכם, אינטרקיור רוכשת 100% ממניותיה של קאן פארמאצבטיקה בע"מ, ובכלל זה את הזנים של בטר, מתקן הגידול של בטר, הקניין הרוחני והפעילות המסחרית בישראל ובעולם.

עיקרי העסקה:

  • עמדת מובילת שוק: רכישת בטר בידי אינטרקיור מחזקת את מעמדה של אינטרקיור כחברת הקנאביס הרווחית, המובילה והצומחת ביותר מחוץ לצפון אמריקה;
  • התרחבות בינ"ל: רכישת בטר מרחיבה את הפעילות הגלובאלית של אינטרקיור ומאיצה את יישום אסטרטגיית הצמיחה של החברה בשווקים המובילים בעולם;
  • מותג מוביל: המותגים הייחודיים של בטר נהנים מביקוש גבוה וישלימו את פורטפוליו מוצרי הקנאביס הרפואי האיכותיים של אינטרקיור, בעלי נתחי שוק מובילים.
  • תרומה לתוצאות העסקיות: בטר מדווחת באופן עקבי על רווחיות גולמית משמעותית ו-EBITDA חיובית ובשילוב עם הסינרגיות הצפויות מהרכישה, תוצאותיה יאוחדו והיא צפויה לתרום לתוצאותיה הכספיות של אינטרקיור, הן מבחינת ההכנסות והן מבחינת הרווחיות.

תקציר עיקרי העסקה:

  • מחיר הרכישה הינו 35 מיליון דולר: ישולם באמצעות מניות אינטרקיור לפי שווי של 10 דולר למניה, בהתאם למזכר ההבנות אשר נחתם ולמחיר המניה בעסקאות ה-SPAC וה-PIPE באפריל 2021.
  • תקופת החסימה: המניות שיונפקו יהיו כפופות לתכנית חסימה לתקופה של שלוש שנים.
  • השלמת העסקה: השלמת העסקה צפויה בתחילת הרבעון השלישי של 2022, בכפוף לתנאי הסגירה כמו גם לאישורים הנדרשים מטעם היק"ר, הבורסה של טורונטו (TSX) ובית המשפט בישראל.

קאן פארמאצבטיקה הינה חברת קנאביס רפואי בסטנדרט הגבוה ביותר, לה ניסיון רב שנים במחקר, טיפוח, גידול ושיווק קנאביס רפואי במגוון התוויות רפואיות.

המותג המוביל של החברה, "בטר", נסמך על פורטפוליו של מוצרים גנטיים ייחודים הנהנים מביקוש גבוה ועקבי מצד מטופלי קנאביס רפואי בישראל ואשר זוכים להכרה ולביקוש בינלאומי. שיטות הגידול נטולות חומרי ההדברה של בטר גם מטיבות עם בריאות המטופלים ועם הסביבה. בטר הינה מחלוצי הפיכת הקנאביס למוצרים רפואיים בישראל וברחבי העולם. הזן התרפי המוביל של בטר, ה-EP1, הוכח כיעיל בניסויים קליניים בישראל לטיפול בילדים ובבני נוער חולי אפילפסיה רפרקטורית אשר אינם מגיבים לטיפול תרופתי.

מחיר הרכישה כ-35 מיליון דולר ישולם באמצעות מניות אינטרקיור לפי מחיר של 10 דולר למניה. המניות שיונפקו יהיו כפופות לתכנית חסימה לתקופה של שלוש שנים.

רכישת בטר מחזקת את מעמדה של אינטרקיור כמובילת שוק הקנאביס הרפואי. בנוסף, הרכישה מייצרת הזדמנות ליצירת ערך מידי ולהשגת סינרגיות רבות ולהכנסות המוערכות בכ-50 מיליון שקל בשנה הקרובה.

"ההסכם הסופי לרכישת בטר, מחלוצות הקנאביס הרפואי בישראל, למשפחת אינטרקיור מהווה אבן דרך משמעותית בתעשיית הקנאביס הרפואי", אמר אלכס רבינוביץ, מנכ"ל אינטרקיור. "אנו מאמינים שהפעילות המשותפת תאיץ את מימוש תוכניות ההתרחבות הגלובאלית ומיצוי ההזדמנויות העסקיות שלנו ותחזק את החברה בהמשך הובלת תהליכי הקונסולידציה בתעשייה. אנו מאמינים כי היתרונות והיכולות המשותפים יאפשרו לנו גישה ומענה טוב יותר ללקוחות קיימים ופוטנציאליים בישראל ובעולם. אנו מצרפים למשפחת אינטרקיור חברה מובילה, מחלוצות תעשיית הקנאביס, בעלת ערכים וצוות מקצועי ייחודי ונאמן. עם השלמת הרכישה, פורטפוליו המוצרים האיכותיים של אינטרקיור יכלול מותגים מובילים נוספים, רשת הפצה ושותפויות בינלאומיות אשר ייצרו ערך לכלל בעלי המניות".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש