צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ קרדיט: איליה מלניקוב

דוחות כספיים

אספן מדווחת על עליה בשווי הוגן של מעל 200 מיליון ש”ח

החברה אשר לא הצליחה להגיע להסכם מול טדי שגיא תהנה מעליית הערך ללא השותף שרצה להיכנס חברה, אשר בהחלט תרם לעליית מחיר המניה, האם המניה תמשיך לשער 10 ש"ח?

חדשות ספונסר 15/02/2022 13:47

א+א-

חברת אספן גרופ מעדכנת היום על אינדיקציות לעלייה בשווי ההוגן המצרפי של נדל"ן להשקעה ורכוש קבוע בהיקף כולל משוער בסך של 210-240 מיליון שקל לפני מס, מתוכו כ-50 מיליון שקל יירשם מול קרן הון והיתר יירשם כרווחי שערוך בגין הרבעון הרביעי של שנת 2021 כאשר חלק החברה ברווחי השיערוך הינו בטווח של 125-145 מיליון שקל לפני מס (כ-25 מיליון שקל מתוכו בקרן הון).

אספן גרופ פועלת בתחום הנדל"ן המניב בהולנד ובישראל וכן פועלת בתחום המלונאות בישראל. לסוף הרבעון השלישי מחזיקה החברה בהולנד ב-18 נכסים בשיעור תפוסה של כ-96% ששווים לסוף הרבעון השלישי של 2021 הסתכם בכ-1.48 מיליארד שקל (יצוין כי בנוסף השלימה החברה בחודש אוקטובר רכישת נכס נוסף בהולנד). בישראל מחזיקה החברה ב-16 נכסים בשיעור תפוסה של כ-93% ששווים לסוף הרבעון השלישי הסתכם בכ-523 מיליון שקל. וכן מחזיקה אספן ב-9 מלונות בישראל מניבים ובביצוע ששווים לסוף הרבעון השלישי כ-1.26 מיליארד שקל. ההון העצמי של אספן לסוף הרבעון השלישי הסתכם בכ-1.27 מיליארד שקל (חלק החברה כ-670 מיליון שקל)

לאחרונה אשררה חברת הדירוג מעלות את דירוג אספן על A עם אופק יציב ובין היתר ציינה בדו"ח הדירוג כי תיק הנכסים של החברה מאופיין ביציבות תפעולית ובשיעורי תפוסה גבוהים לאורך זמן וכן שלחברה בסיס שוכרים מגוון ללא תלות בשוכר מהותי.

בחודש ינואר 2022 דיווחה אספן על רכישת מתחם לוגיסטיקה ומסחר בפתח תקוה תמורת כ-126 מיליון שקל, זאת בהתאם לאסטרטגיית החברה להרחיב את פעילותה בישראל בשוק המשרדים והלוגיסטיקה. על הקרקע הנרכשת בנויים מבנה אחסנה, קירור והפצה של חברת זוגלובק בשטח של כ-4,000 מ"ר ומבנה משרדים בן 4 קומות בשטח כולל של כ-1,700 מ"ר. בנוסף, ישנן כ-35,000 מ"ר זכויות בנייה מאושרות בלתי מנוצלות, המאפשרות מגוון של שימושים. כמו כן, קיים פוטנציאל השבחה נוסף לקרקע באמצעות הגדלת זכויות הבנייה לכ-600%, בהתאם לתוכנית המתאר המקודמת בקרית אריה.

עוד בחודש ינואר, עדכנה אספן כי דירקטוריון החברה החליט על מדיניות חלוקת דיבידנד בגין שנת 2022, במסגרתה החברה תחלק לבעלי מניותיה סכום של 25 מיליון שקל. מדיניות זו משקפת עליה של כ-40% בסכום חלוקת הרווחים, בהשוואה לסכום שהוכרז במסגרת מדיניות הדיבידנד של החברה לשנת 2021.

 

צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ: "אנחנו מעדכנים היום על אינדיקציות לעלייה משמעותית בשווי ההוגן של נדל"ן החברה, פועל יוצא של איכות נכסינו והסביבה העסקית התומכת. אספן ממוקדת כיום בפעילות של נדל"ן מניב ומלונאות בהולנד ובישראל, מחזיקה פורטפוליו נכסים מגוון ואיכותי ופועלת כל העת להרחבה והשבחה של הפורטפוליו במטרה להציף ערך לטובת בעלי המניות"

  1. מניות בכתבה
  2. אספן גרופ

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה