ראסל אלוונגר, מנכ"ל טאואר סמיקונדוקטור<br>קרדיט: טאואר סמיקונדוקטור
ראסל אלוונגר, מנכ"ל טאואר סמיקונדוקטור קרדיט: טאואר סמיקונדוקטור

יום המסחר בבורסה המקומית ייפתח על רקע המגמה השלילית בשווקים, בארה"ב המדדים סיימו את  המסחר ביום תנודתי כשאר המגמה הייתה אדומה בסיומו, הדאו ג’ונס ירד 0.5%, מדד אס.פי 500 השיל בשיעור של 0. 4% ונאסד"ק נותר ברמות הבסיס, באירופה המדדים נסחרו בטריטוריה האדומה, לונדון ירדה 1.7% פריז  צללה עם 2.3%, פרנקפורט איבדה 2% ומילנו ירדה 2%. בזירה המקומית, מדד המעוף ושאר המדדים עלו  במעל 1% בניגוד לעולם והרימו גבות רבות עקב האי וודאות והחששות הגוברים בעולם לגביי המצב בין רוסיה ואוקראינה וכן קריאות בפד להעלות ריבית מהר ככל הניתן עקב הנתונים מהמשק האמריקאי.

 

טאואר מדווחת כי החברה תירכש ע"י אינטל העולמית שמאוהבת בישראל וממשיכה לרכוש חברות ישראליות,אנו רואים את אינטל שבה ומבצעת רכישה בישראל, ושוב במחיר גבוה יחסית לשווי השוק. אינטל רוכשת בעסקת טאואר מפעלי ייצור די מיושנים, פעילות אנלוגית שאמנם כיום יש לה ביקוש חזק בעולם, אולם ידעה גם שנים רבות של דשדוש והפסדים. מה אינטל מוצאת בטאואר שהיא מוכנה לרכוש אותה בפרמיה של 60% על מחיר השוק?

להערכתנו, אינטל נחושה, ואולי יותר נכון לומר נואשת, לחדור לתחום הייצור עבור חברות שבבים אחרות שאין להן כושר ייצור (Foundry). לטאואר יש רשימת לקוחות נכבדה מאוד, אשר כוללת חלק גדול מהשמות המובילים בתחומי השבבים לסלולר ולרכב. ייתכן שהיא תמצא אוזן קשובה אצל אותם לקוחות גם במפעלים החדשים שהיא בונה, וכך תוכל למנף את העסקה.

 עוה״ד אברמי וול ושרון רוזן ממשרד פישר (FBC) ייצגו את טאואר בעסקה.

 

בגזרת המניות הדואליות הן יחזרו הבוקר לתל אביב בפער שלילי מינורי  של 0.3% בפתיחה , שער הדולר התחזק משבוע עבר ועומד על 3.26, הנפט נסחר ב 95 דולר לחבית בבוקר זה, הזהב עומד על 1873 דולר, הביטקוין במחיר 43 אלף דולר, באסיה כרגע המגמה מעורבת, מדד הניקיי בטוקיו  ומדד האנג סנג יורדים בכ-1%. הבורסות בסין והודו עם עליות קלות.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 1
    עכשו אתה כותב את זה?

    למה לא לפני יום או יומיים?

    • ינטל
    • 15/02/2022 13:45