מיזוגים ורכישות

שוק ההנפקות מתקרר: ג’נרשיין קפיטל מכניסה פעילות נוספת לסולגרין

חברת סולגרין חתמה לרכישת 100% בחברת סינרג’י תמורת הקצאת מניות של סולגרין ומזומן בהיקף של 50 מיליון ש"ח, שתי החברות בבעלות ג’נרשיין קפיטל

חדשות ספונסר 09/02/2022 11:19

א+א-

חברת סולגרין, הנמצאת בשליטת קרן התשתיות והאנרגיה ג’נריישן קפיטל, חתמה על מזכר הבנות לא מחייב לרכישת מלוא הבעלות (100%) בחברת סינרג’י תמורת הקצאת מניות של סולגרין ומזומן בהיקף של 50 מיליון ש"ח.

עפ"י מזכר ההבנות, הכפוף לחתימה על הסכם מחייב וקיום התנאים המתלים, יעבירו בעלי מניות סינרג’י לחברה, את מלוא ההון והזכויות בה, בתמורה להקצאת מניות בהתאם ליחס שווי בין שתי החברות של 32.84% סינרג’י ו- 67.16% החברה, בתוספת סכום מזומן של 50 מיליון ש"ח. בעלי מניות סינרג’י יצטרפו לדבוקת השליטה בחברה אשר השליטה האפקטיבית בה תהיה בידי ג’נריישן קפיטל.

סולגרין הינה חברת אנרגיות מתחדשות בינלאומית עם צבר נכסים בהיקף של כ-1.8 ג’יגה ואט מותקן, עוסקת בייזום, פיתוח, מימון, הקמה, תפעול ותחזוקה של מתקנים לייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות באמצעות טכנולוגיה פוטו-וולטאית ומכירת החשמל המיוצר במתקנים אלו. החברה פועלת בארה"ב, ישראל, איטליה, גרמניה ויוון.

סינרג’י, שהוקמה בשנת 2017, היא שחקן משמעותי בתחום האנרגיה המתחדשת והיא פועלת בישראל בתחום הסולארי וביוון בתחום אנרגיית הרוח. החברה, שנחשבת לחלוצה ופורצת דרך בתחומה, פועלת לכל אורך שרשרת הערך – החל משלב ייזום הפרויקטים ופיתוחם, דרך שלב ההקמה ועד שלב ההפעלה והתחזוקה. לסינרג’י צבר פרויקטים בהיקף כולל של כ-850 מגה-וואט בשלבים שונים.

בתחום הייזום ומכירת חשמל – במסגרת פעילות זו עוסקת סינרג’י בייזום והחזקה לטווח ארוך של מערכות פוטו-וולטאיות, כאשר עיקר פעילותה של סינרג’י הינו בתחום הדו-שימוש, בהתקנת מערכות על גבי גגות, מאגרי מים, קירוי חניות, חניונים וקרקעות, המייצרות חשמל המוזרם לרשת החשמל הארצית או לשימוש מקומי של צרכנים שונים. לסינרג’י שיתופי פעולה משמעותיים עם חברות וארגונים מובילים במשק (כפי שפורסם בעבר: אלביט מערכות, מקורות, חוף הכרמל וכו’) ליזום מערכות אנרגיה מתחדשת, מכירת חשמל פרטית, ניהול צריכות ה חשמל, אגירת אנרגיה וכו’ ובנוסף זכתה בהליכים משמעותיים של רשות החשמל בתחום המאגרים (מערכות צפות) וגגות בהיקפים משמעותיים. כמו כן החלה החברה בפעילות ייזום בתחום הרוח, האגירה המערכתית והביו-גז.

בתחום ההקמה, התפעול והתחזוקה, עוסקת סינרג’י בפעילות הקמה, תפעול ותחזוקה של מערכות פוטו-וולטאיות בישראל המוחזקות על ידה. לסינרג’י מערך הנדסה ותפעול פנימי, הכולל בין היתר יכולות גבוהות בתחום הרישוי, התכנון, הרכש והלוגיסטיקה, הקמה וניהול שוטף של פרויקטים ושירותי תפעול ותחזוקה לפרויקטים לאורך תקופת חיי המתקנים.

סינרג’י מחזיקה בכ- 19.5% מוולטה סולאר שהינה חברה ביצוע וייזום בתחום המערכות הפוטו-וולטאיות הקטנות והביתיות וכן בכ- 29.5% מ-Xfloat Ltd המפתחת מערכות עקיבה ליישום על גבי מערכות סולאריות צפות.

בדומה לסינרג’י, סולגרין, שבשליטת ג’נרשיין קפיטל, עוסקת בייזום, פיתוח, מימון, הקמה, תפעול ותחזוקה של מתקנים לייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות באמצעות טכנולוגיה פוטו-וולטאית ומכירת החשמל המיוצר במתקנים אלו. נכון להיום, לחברה נכסים מניבים בהספק כולל של כ-80 מגה-וואט; כ-232 מגה-וואט בשלבי הקמה ולקראת הקמה; וכ-1,443 מגה-וואט מותקן בשלבי ייזום שונים.

להערכת סולגרין, השלמת העסקה תהווה זרז משמעותי לביסוסה כחברה יזמית בינלאומית מובילה בתחום האנרגיה המתחדשת הפועלת באופן מלא ועמוק בכל מרכיבי שרשרת הערך, בעלת פורטפוליו נכסים משמעותי ומגוון, כאשר עם השלמת העסקה תחזיק סולגרין בצבר נכסים בהיקף כולל של למעלה מ-2.5 גיגה-וואט ומתוך כך צבר נכסים מניבים, בהקמה ולקראת הקמה העומד נכון למועד דוח זה על למעלה מ-500 מגה-וואט. כמו כן, צפויה סולגרין להחזיק לאחר השלמת העסקה בפורטפוליו מגוון בישראל ובחו"ל (בתחום הפוטו-וולטאי, אגירה ורוח).

הסינרגיה בין סולגרין לסינרג’י משמעותית והיא תאפשר לחברה הממוזגת ניצול אופטימלי והתייעלות בכל חוליות שרשרת הערך, מצב שייצור עבורה יתרון תחרותי משמעותי. כמו כן, החיבור בין שתי החברות יהווה כר פורה לייזום והעצמת הפעילות בשוק הבינלאומי והמקומי.

  1. מניות בכתבה
  2. סולגרין

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה