בלעדי

ישראל מייצאת גז אבל עדיין משתמשת בפחם ואתם תשלמו על זה

ישראל מעצמת גז הצחקתם את רשות החשמל, מי כמובן ישלם את המחיר אתם שואלים - הציבור המטומטם, עקב אוזלת יד הרשויות אשר מעלות מחירי חשמל באמצע החורף - פשוט בושה.

אלירן מדר 31/01/2022 15:37

א+א- 5

לפי רשות החשמל, ההפרש בין גובה התעריף שפורסם בשימוע לבין זה שנקבע בהחלטה הסופית הוא המשך התייקרות הפחם בינואר, בשנה שחלפה עלה מחיר הפחם בעולם ביותר מ-100%, על רקע משבר האנרגיה הגלובלי, כנראה שרשות החשמל שכחה שישראל מייצאת גז ובונים פה צינורות במיליארדי דולרים אך את המשפט "עניי עירך קודמים" הם שכחו, העלייה במחירי האנרגיה בייחוד באירופה הביאה להתייקרות משמעותית של החשמל במדינות רבות. בישראל העלייה מתונה יחסית לדברי הרשות וכדאי שמישהו יעשה שם בדק בית רציני.

 

העלייה הגבוהה במחיר החשמל צפויה לגרור גל של התייקרויות בשלל מוצרים, מאחר שהחשמל הוא תשומת הייצור העיקרית בהם. למשל, ההוצאה המרכזית בהפקת מים (במתקני התפלה) היא חשמל וכן התייקרויות נוספות עקב כך שחשמל הינו מחויב בכל סופרמרקט מפעל וכו.

 

לדברי הרשות, בשל העלייה במחירי הפחם תעריף החשמל לצרכן הביתי היה צריך להתייקר ב-10%.

5 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לליברמן לא אכפת מאיכות סביבה ובריאו

  ת? כמה מפתיע....רק ח"פ ושתיה מתוקה...גיבור גדול לוחם הבריאות ואיכות הסביבה !!! אה..ושכחתי גם לוחם בשחיתות!!!
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  tok054 31/01/2022 16:25

 2. 2
  לצערי הם נמצאים אחורה בקידמה

  כמי שיש לו מערכת סולאריתעל הגג. אומר לכם התנהלות שערוריתית. מחייבים יותר, מזכים פחות. בדיליי של חודשיים ויותר. רבק מה מסובך לעשות חישוב הכל היום דרך מחשבים מרחוק. למה צריך שיערוך. על הפנים.. שלא לדבר על זה שיש חברים שלא יכולים לעשות מערכת סולארית כי אין מערכת הובלה כמו שצריך וזה יקח כמה שנים טובות...
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דרומי 31/01/2022 16:20

 3. 3
  מזכיר לי ששלמו לועד כלשהו כסף

  על מעבר למחשוב כי זה מוריד להם עבודה |1|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  McX 31/01/2022 16:07

 4. 4
  אני הבנתי את זה בדוקטורט

  של החיים |12||12|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  NINI5528 31/01/2022 15:56

 5. 5
  במסגרת לימודי תואר ראשון למדתי את

  הסוגיה. מה שקורה זה שבחברת חשמל יש ועד עובדים חזק ביותר שמשפיע מאוד על קבלת ההחלטות. וכל האינטרס של ועד העובדים הוא לשמר כוחו. ככל שיהיו יותר עןבדים כך הכוח שלו עצום. כדי לתפעל תחנת כוח על גז צריך מס עובדים מצומצם לעומת זאת כדי לתפעל תחנת כוח על פחם צריך פי כמה עובדים. זה כל הסיפור, עזבו אותכם בריאות, איכות סביבה וכל זה(שזה מאוד חשוב רק לא מעניין את ועד העובדים) את העבודה על קבלת החלטות עשיתי לפני כ17 שנה כשרצו לבנות תחנות כוח פחמיות באשקלון. הועד הפעיל לוביסטים ועוד בכנסת. בסופו של תהליך עצרו את זה חלקית. ואנחנו האזרחים נשלם את המחיר!!!
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דרומי 31/01/2022 15:49