אינפלציה

המגמה השלילית בשוק האג”ח הממשלתי נמשכת

המגמה השלילית נמשכה השבוע בשוק האג"ח הממשלתי. ירידות שערים ועליית תשואות נרשמה לאורך העקומים. השבוע עליית התשואות באפיק השקלי הלא צמוד הייתה זהה לאורך העקום

חדשות ספונסר 26/01/2022 08:48

א+א- 1

המגמה השלילית בשוק האג"ח הממשלתי נמשכה השבוע ולמעשה נמשכת מתחילת השנה הנוכחית. ירידות שערים נרשמו בכל האפיקים למעט בצמודי המדד לטווח קצר של עד שנתיים שעלו קלות על רקע פרסום מדד המחירים לצרכן לחודש דצמבר, מדד שהיה גבוה מהתחזיות. שאר האפיקים המשיכו במגמה של ירידות שערים ועליית תשואות כאשר השקלים הלא צמודים לטווח של 10 שנים ומעלה משלימים ירידות שערים של 2.9% מראשית החודש. עליית התשואות באפיק השקלי הלא צמוד נרשמה לאורך העקום כולו כאשר החשש הינו שבנק ישראל ייאלץ להגיב אף הוא בעליות ריבית על רקע המגמה הצפויה השנה במרבית השווקים המרכזיים בעולם ובראשם ארה"ב ובריטניה ובהמשך למגמת עליית הריבית במדינות כגון צ’כיה, פולין, דרום קוריאה, נורבגיה ועוד. על רקע עליית התשואות לאורך העקום השקלי הלא צמוד תלילות העקום נותרה ללא שינוי.

 

צמודי המדד רשמו עליית תשואות לאורך העקום כולו אם כי בחלק הקצר מדובר בעליית תשואות טכנית על רקע פרסום מדד המחירים לחודש דצמבר שעלה ב 0.3%. בשבועיים האחרונים צמודי המדד רושמים ירידות שערים ככל הנראה על רקע העובדה כי ציפיות האינפלציה הנגזרות הגיעו לרמות גבוהות יחסית של סביב 2.9% בטווח הקצר של העקום וסביב 2.7% בטווח הבינוני – ארוך של העקום. בניגוד לשנת 2021 סביר להניח שהשנה נראה מתאם גבוה יחסית בין ביצועי השקלים הלא צמודים לביצועי צמודי המדד על רקע העלייה החדה בציפיות האינפלציה בשנה שעברה שלא סביר שתימשך השנה.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    הירידות במניות גם משפיעות.

    מעבר לאינפלציה וציפיות ריבית, גם הירידה במניות משפיעה על אנשים למכור קרנות 20/80 שיורדות. וכנראה שיש ויהיו פידיונות גם בקרנות אגח ממשלתי. אנשים שחיפשו השקעה סולידית וקיבלו שנה שעברה 5% , יראו ירידה של אחוז או יותר מתחילת השנה ויפדו קרנות ממשלתיות. החיסכון לטווח ארוך ירכוש אותן. רק שימו לב לתשואות . אגח אוגוסט 2041 תשואה לפידיון 0! ועוד משלמים על זה מס. |8| אל תקנה היום ועוד 19 שנים תוכל לקנות פחות.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 26/01/2022 10:42