צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ קרדיט: איליה מלניקוב

מיזוגים ורכישות

אספן גרופ מתנחמת בנכס חדש לאחר נפילת העסקה עם טדי שגיא

אספן תשלם עד 140 מיליון ש"ח, הקרקע משתרעת על פני שטח של כ- 15 דונם, ועליה בנויים מבנה אחסנה, קירור והפצה של חברת זוגלובק בשטח של כ-4,000 מ"ר ומבנה משרדים

חדשות ספונסר 25/01/2022 09:43

א+א-

קרן ריאליטי חתמה על הסכם למכירת חטיבת קרקע באזור התעשייה בקרית אריה בפתח תקווה לחברת אספן גרופ. היקף העסקה עומד על כ-126 מיליון שקל שעליהם יתווספו כ- 14 מיליון שקל המותנים בהסדרים עתידיים שונים.  

 

הקרקע משתרעת על פני שטח של כ- 15 דונם, ועליה בנויים מבנה אחסנה, קירור והפצה של חברת זוגלובק בשטח של כ-4,000 מ"ר ומבנה משרדים בן 4 קומות בשטח כולל של כ-1,700 מ"ר. מבנים אלו הבינו לקרן כ- 11 מיליון שקל במהלך התקופה בה היא החזיקה בנכס. בנוסף, ישנן כ- 35,000 מ"ר זכויות בנייה מאושרות בלתי מנוצלות. הזכויות הקיימות מאפשרות מגוון של שימושים, בין היתר שימושים של תעשייה, אחסנה, תעסוקה ומסחר. כמו כן, קיים פוטנציאל השבחה נוסף לקרקע באמצעות  הגדלת זכויות הבנייה לכ-600%, בהתאם לתוכנית המתאר המקודמת בקרית אריה.

 

קרן ריאליטי רכשה את הנכס ממשפחת שטראוס בדצמבר 2019, כאשר השוכרת העיקרית הייתה חברת זוגלובק שהשתמשה בו כמרכז לוגיסטי לקירור והפצה, והאריכה את חוזה השכירות לתקופה של 10 שנים נוספות כחלק מתהליך ההשבחה. בנוסף קידמה הקרן, בשיתוף פעולה עם שוכר קצה, תכנון של מבנה משרדים נוסף בשטח 8,000 מ"ר בחלקה הדרומי של הקרקע, המשלב משרדים, כ-50 חניות ושטחי אחסנה.

 

צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ: "העסקה הנוכחית ממשיכה את האסטרטגיה של החברה להרחיב את פעילותה של אספן בישראל בשוק המשרדים והלוגיסטיקה. מדובר בחטיבת קרקע מאוד משמעותית בפתח תקוה הכוללת נכס לוגיסטי המושכר לזוגלובק וכן זכויות בנייה מאושרות שיאפשרו פוטנציאל השבחה משמעותי והקמת פרויקט עירוב שימושים, במיקום הנהנה מביקושים גבוהים. במקביל, אנו ממשיכים לבחון הזדמנויות לרכישת נכסים מניבים בהולנד, ולהשביח את פעילותה של החברה המלונאית בישראל, פאי סיאם".

  1. מניות בכתבה
  2. אספן גרופ

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה