מיזוגים ורכישות

ג’נריישן קפיטל רוכשת את השליטה בק.מ.מ מפעלי מיחזור

זרוע איכות הסביבה של ג’נריישן קפיטל, רוכשת 75% ממניות ק.מ.מ מפעלי מחזור תמורת כ-195 מיליון ₪, הכנסות ק.מ.מ בשנת 2021 הסתכמו בכ-242 מיליון ש"ח גידול של 21%

מערכת ספונסר 25/01/2022 08:29

א+א- 1

קרן התשתיות והאנרגיה ג’נריישן קפיטל, באמצעות חברת הבת בבעלות מלאה GES, חתמה על הסכם לרכישת 75% ממניות ק.מ.מ מפעלי מחזור תמורת כ-195 מיליון ש"ח. כמו-כן, סמוך ולאחר מועד השלמת העסקה, צפויה ק.מ.מ לבצע חלוקת דיבידנד בגין רווחי שנת 2021, שחלקה של GES בו צפוי לעמוד על כ-20 מיליון ₪. ההסכם כולל אופציות מכר ורכש לרכישת 25% המניות הנוספות. המוכרים יספקו שירותי ניהול לפחות עד חודש ספטמבר 2024. השלמת העסקה כפופה לקיומם של תנאים מתלים מקובלים.

 

פעילותה של ק.מ.מ משתלבת היטב עם מגמות השוק והתוכנית האסטרטגית שפרסם המשרד להגנת הסביבה. רכישתה של ק.מ.מ ע"י GES מהווה הזדמנות לצמיחה משמעותית עבורה, תוך יצירת סינרגיות משמעותיות בין פעילותה של ק.מ.מ לשאר פעילויותיה של GES בתחום איכות הסביבה, הכוללת את: זירו וויסט בע"מ (50%) ודקל תשתיות בע"מ (50%). שילובה של ק.מ.מ ב-GES יהווה נדבך מרכזי בבניית שרשרת הערך של GES בתחום הסביבה, ויחזק את הפוזיציה של GES בשוק הפסולת, אשר להערכת החברה, צפוי לצמוח משמעותית בשנים הקרובות.

קממ הינה מובילת שוק בישראל בתחום המחזור ואיכות הסביבה ומעניקה שירותים למיליוני אזרחים בישראל וללקוחות מהמגזר הפרטי, העסקי והמוניציפלי, מקריית שמונה ועד אילת. החברה מטפלת בעיקר בפסולת מופרדת במקור של כל סוגי האשפה, לרבות פסולת נייר על סוגיו השונים וקרטון, כאשר במסגרת פעילות זו מעניקה גם שירותים בתחום חומרים ייחודיים ומסווגים (נתפסת כמובילה בתחום בארץ ומספקת מגון שירותים תוך עמידה בתקנים מחמירים), פלסטיק  ,צמיגים,  אריזות, טקסטיל וכן מיון פסולת עירונית. במסגרת פעילותה עוסקת ק.מ.מ, בין היתר, באיסוף, מיון, גריסה, טיפול ועיבוד של חומרי הגלם כאמור הנאספים בכל הארץ ממגוון רשויות מקומיות ומגופים מוסדיים ופרטיים, וכן מוכרת את תוצרי המחזור בארץ ומייצאת אותם לחו"ל.

ק.מ.מ, המעניקה שירותים לתושבים ברחבי הארץ, מעסיקה כ-550 עובדים ובבעלותה כ-150 משאיות וכלי רכב, מבצעת את פעילות הטיפול, העיבוד והמחזור בחמישה מתקנים מרכזיים – שני מפעלי מחזור למיון ואריזת פסולת נייר וקרטון, בראשון לציון ובניצני שלום, מתקן למיון פסולת אריזות ומתקן למיון פסולת מעורבת עירונית בראשון לציון ומפעל לטיפול ומחזור פסולת צמיגים בבאר שבע כאשר למיטב ידיעת ק.מ.מ מפעל זה הינו אחד משני המפעלים בתחום זה בישראל.

 

הכנסות ק.מ.מ בשנת 2021 הסתכמו בכ-242 מיליון ש"ח לעומת כ-200 מיליון ש"ח בשנה הקודמת, וה- EBITDA בשנת 2021 הסתכם בכ-50 מיליון ש"ח לעומת כ-27.6 מיליון ש"ח בשנה הקודמת. הרווח הנקי בשנת 2021 הסתכם בכ-28 מיליון ש"ח לעומת כ-12 מיליון ש"ח בשנה הקודמת. לחברה הנרכשת חוב פיננסי נטו של כ-36 מיליון ש"ח.

מימון העיסקה יתבצע בעיקר באמצעות הזרמת הון מהחברה, אשר מקורו צפוי להגיע מגיוס חוב שתבצע החברה.

 1. מניות בכתבה
 2. גנריישן קפיטל

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  רוכשת ורוכשת כל הזמן חברות טובות

  אבל הביצועים של המנייה על הפנים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  rahmin 25/01/2022 09:11