צחי ועידו חג'ג' קרדיט: שי תמיר

גיוס הון

הפניקס נכנסת להיות בעלת עניין בחג’ג’ עם השקעה של 130 מיליון ש”ח

הפניקס רוכשת במחיר 27 שקל למניה,מכירת מניות הקודמת של החברה בהיקף של כ-43 מיליון שקל לשורה של מוסדיים מובילים בישראל במחיר של 24 שקל למניה.

חדשות ספונסר 09/01/2022 09:49

א+א-

קבוצת חג’ג’ הודיעה היום (א’) על הקצאת מניות פרטית של החברה בהיקף של כ-130 מיליון שקל לחברת הפניקס בתמורה לכ-8 אחוז מההון ואופציה לרכישת 3 אחוז נוספים במחיר 35 שקל למניה בהיקף של כ-80 מיליון שקל. בעקבות העסקה הפכה הפניקס להיות בעלת עניין בחברה, לצד שלושה בעלי עניין מוסדיים נוספים בחברה ביניהם מור, ילין לפידות ונוקד קפיטל.

מכירת מניות הקודמת של החברה בהיקף של כ-43 מיליון שקל לשורה של מוסדיים מובילים בישראל במחיר של 24 שקל למניה. בין הרוכשים, נוקד קפיטל שרכשה מניות בהיקף של 30 מיליון שקל ובעקבות העסקה הפכה להיות בעלת עניין בחברה. את העסקה הובילה דיסקונט קפיטל.

העסקה משקפת הבעת אמון גבוהה של המוסדיים לאחר שבמהלך הקורונה זינקה מניות החברה בשיעור של כ-350 אחוז. דוחות רבעון 3 לשנה זו שפורסמו לפני מספר ימים, מצביעים על כך שקבוצת חג’ג’ רשמה גידול בהכנסות העומדות ברבעון על כ-135 מיליון שקל ובשורה התחתונה רשמה רווח של כ-70 מיליון שקל במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של השנה, ובכך יותר מהכפילה את רווחיה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. רווחים אלו הגדילו את ההון העצמי של החברה העומד על כ-717 מיליון המהווה כ-35 אחוז מתוך סך המאזן, שלראשונה חצה את רף ה-2 מיליארד שקל, גידול בהיקף של כ-500 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

לדברי המנכ"ל הנכנס של קבוצת חג’ג’, רועי וישנוביצקי: "השקעת הפניקס מהווה אבן דרך חשובה עבור החברה ומשקפת את פעילות החברה. גיוס ההון נועד לשרת את המשך הפיתוח העסקי של החברה ואת איתנותה הפיננסית".

  1. מניות בכתבה
  2. חגג

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה