דיווח שוטף

הכשרת היישוב בפרויקט מהותי ברמלה

הפרויקט יכלול 3,082 דירות, מהן 2,482 חדשות ו-600 לעיבוי חיזוק; כ-7,500 מ"ר שטחי מסחר, כ-5,600 מ"ר משרדים, לצד מבני ציבור ושטחים לרווחת התושבים

חדשות ספונסר 02/01/2022 09:24

א+א-

הכשרת הישוב ממשיכה בתנופת פעילותה בתחום המגורים ופותחת שנה חדשה עם התקדמות משמעותית במגה פרויקט שצפוי להצטרף למנועי הצמיחה של החברה לשנים הבאות. החברה הבת (76.4%) ’הכשרת הישוב התחדשות עירונית’, מעדכנת היום כי פרויקט ’מתחם בן גוריון’ ברמלה שאותו היא מקדמת אושר על-ידי מועצת העיר, ובכך מצטרפת העירייה כמגישת תכנית בניין עיר (תב"ע), יחד עם החברה, בעבור המתחם. במהלך חודש ינואר 2022 צפוי הותמ"ל  - ועדה לתכנון ולבניה למתחמים מועדפים לדיור - לדון בהפקדת התכנית להתנגדויות הציבור.

פרויקט ’מתחם בן גוריון’ כולל הריסה של כ-528 יחידות דיור ישנות והקמת כ-2,482 יחידות דיור חדשות, וכן 600 יחידות דיור בתת-מתחם המיועד לעיבוי וחיזוק. בנוסף, הפרויקט יכלול כ-7,500 מ"ר שטחי מסחר וכ-5,600 מ"ר שטחי משרדים, לצד מבני ציבור ושטחים לרווחת התושבים. על תכנון הפרויקט אמון משרד האדריכלים בר-לוי אדריכלים ומתכנני ערים.

הפרויקט משתרע על שטח של כ-160 דונם, בין הרחובות יהודה שטיין, שדרות בן גוריון, שדרות דוד רזיאל ו-א.ס. לוי ברמלה, וייבנה ב-6 שלבים.

החברה מעריכה כי הרווח הגולמי הכולל בפרויקט יסתכם בסך של כ-270 מיליון שקל. הקמת שלב א’ בפרויקט, שיכלול 270 דירות צפויה להתחיל במהלך שנת 2023. הרווח הגולמי הצפוי בגין שלב א’ הינו כ-50 מיליון שקל. 

שלב א’ בפרויקט ’בן גוריון’ ברמלה הוא אחד מ- 4 הפרויקטים הכלולים בהתקשרות האסטרטגית של הכשרת הישוב עם קבוצת מנורה-מבטחים עליה דיווחה הכשרת הישוב לפני מספר שבועות. במסגרת ההתקשרות של הכשרת הישוב ומנורה, תשקיע מנורה, כשותפה, בהון העצמי של הפרויקט, לצד הכשרת הישוב.

לפני שבוע דיווחה החברה כי אושרה תב"ע לפרויקט שמקדמת הכשרת הישוב התחדשות עירונית בחולון. מדובר בפרויקט עירוב שימושים ברחובות ההסתדרות פינת חנקין הכולל בינוי מרקמי מלווה רחוב עם חזית מסחרית פעילה, מבנה ציבורי בן 5 קומות וגג ירוק ומעליו מגדל מגורים של 28 קומות ו-130 דירות (מתוכן 94 לשיווק). החברה מעריכה כי הקמת הפרויקט תחל במהלך 2022, ומעריכה כי הרווח הגולמי הצפוי בגין חלק החברה בפרויקט מסתכם בכ-17 מיליון שקל.

לפני כחודשיים, דיווחה החברה כי הוועדה המחוזית לתכנון ובניה של מחוז חיפה אישרה תב"ע לפרויקט של החברה בקרית ים במסגרתו תפנה 224 דירות ותבנה 1,450 יחידות דיור חדשות ושטחי משרדים ומסחר בהיקף כולל של מעל ל- 13,000 מ"ר. תחילת הבניה בפרויקט זה צפויה בשנת 2023, בהיקף מכירות צפוי של כ-1.8 מיליארד שקל.

 

דניאל נמרודי, מנכ"ל הישוב החדש, מקבוצת הכשרת הישוב: "אנחנו מעדכנים היום על אבן דרך חשובה באחד מפרויקטי הדגל של הכשרת הישוב. הכשרת הישוב נמצאת כיום בתנופת פיתוח אדירה עם כ-250 יחידות דיור בביצוע, כ-6,900 יח"ד בשלבי קידום משמעותיים ועוד אלפי יח"ד נוספות בשלבי תכנון שונים. הפרויקט ברמלה שאושר במועצת העיר, והינו לקראת דיון להפקדה להתנגדויות הציבור בחודש ינואר בותמ"ל, נהנה ממיקום אסטרטגי הכולל נגישות תחבורתית גבוהה, לצד קירבה למוסדות חינוך, פנאי ותרבות. מדובר בפרויקט ברמה תכנונית גבוהה ביותר, עשיר בגינות ציבוריות לרווחת התושבים, שישנה את אופי האזור כולו. אנו מודים לעיריית רמלה, למינהלת להתחדשות עירונית ולכל המעורבים בקידום הפרויקט ומתכוונים לעלות על הקרקע כבר במהלך שנת 2023".

  1. מניות בכתבה
  2. הכשרה התחדשות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה