רני צים, מנכל רני צים מרכזי קניות קרדיט: מאיר אדרי

מיזוגים ורכישות

רני צים וקרדן ישראל חוברות לפרויקט מסחר ולוגיסטיקה בכפר סבא

צים תמכור 50% מפרויקט בכפר סבא לשותפות תמורת כ-165 מיליון שקל לפי שווי פרויקט 330 מיליון שקל, בכוונת החברות לקדם תכנית הכוללת שטחי מסחר, לוגיסטיקה וחוות שרתים

חדשות ספונסר 22/12/2021 10:40

א+א-

חברת רני צים מרכזי קניותוקרדן-גבע משלבות כוחות. היום דיווחו צים וקרדן ישראל, כי נחתם הסכם עקרונות מותנה, שבכפוף להשלמתו תרכוש קרדן-גבע מידי צים מחצית מהזכויות בפרויקט בהקמה של צים בכפר סבא, וזאת תמורת כ-165 מיליון שקל, לפי שווי פרויקט 330 מיליון שקל.

פרויקט כפר סבא, המשתרע על שטח של כ-53 דונם וממוקם במזרח העיר, בסמוך לכביש 6, כולל שלושה שלבי הקמה. בשלב א’, הכולל חניון תת קרקעי וכ- 5,500 מ"ר של שטחי מסחר המושכרים במלואם לרשת הסופרמרקטים ’אושר עד’ צפוי לקבל טופס 4 בקרוב ולהיפתח לקהל הרחב בחודש מרץ 2022. שלב ב’ של הפרויקט כולל פיתוח והקמה של השטחים הסמוכים לפרויקט המרכזי וכוללים כ- 3,000 מ"ר לשיווק למסחר ובנייתם צפויה להסתיים במחצית שנת 2022. להערכת צים, שלב א’ של הפרוייקט צפוי להניב NOI שנתי של כ-4.8 מיליון שקל ו-FFO שנתי של כ-3.7 מיליון שקל. שלב ג’ ישלים את הפרויקט בכללותו בהיקף של כ– 80,000 מ"ר אשר יכללו שטחי מסחר, לוגיסטיקה וחוות שרתים מתוכננת. בנוסף בכוונת הצדדים לפעות להוספת שטחי משרדים. קרדן גבע מציינת, כי סך השקעתה בפרויקט, כולל מרכיב הקרקע, עשוי להגיע לכ- 300 מיליון שקל.

 

ככל ותושלם העסקה, צפויה צים לרשום רווח של כ-31 מיליון שקל ותזרים חופשי בסך של כ-120 מיליון שקל לפני תשלומי מיסים לאחר החזר סך של כ-45 מיליון שקל בגין חלק יחסי מההלוואה שנלקחה כנגד הפרויקט.

 

הצדדים יקימו מנהלת לצורך ניהול משותף של הפרויקט (Joint Venture), כפי שיקבע במסגרת הסכם עסקה משותפת שיחתם בין הצדדים בד בבד עם החתימה על הסכם מפורט ככל שייחתם. יצויין, כי השלמת העסקה כפופה להשלמת בדיקת נאותות על-ידי הרוכשות.

זוהי עסקה שניה בחודשים האחרונים לקרדן- גבע, שותפות שמהווה את הזרוע החדשה של קרדן ישראל ואשר מתמקדת בתחומי הלוגיסטיקה. ביולי השנה דיווחו על רכישת 50% מהזכויות בקרקע בשטח של כ- 27.5 דונם בשוהם מידי היזם רפי נחושתן, לפי שווי של 180 מיליון שקל להקמת פרויקט המשלב מחסן אוטומט מקורר בגובה 40 מטר, מבנה לוגיסטי בשטח של כ- 50 אלף מ"ר וחוות שרתים בהיקף השקעה של כ- 800 מיליון שקל. עבודות ההקמה של הפרויקט החלו החודש.

 

אלון וולקן, מנכ"ל קרדן ישראל: "השותפות עם קבוצת רני צים היא שותפות מנצחת, שתציף ערך לשתי החברות כשכל אחת מהחברות מביאה לשולחן את היכולות שלה- צים כמעצמת ריטייל, ואנחנו כשחקנים מקצועיים בתחומי הלוגיסטיקה. בהמשך לכניסתנו לפני מספר חודשים לפרויקט בשוהם, אנחנו ממשיכים לגדול בתחום הנדל"ן הלוגיסטי עם כניסה לפרויקט שגם הוא משלב לוגיסטיקה, חוות שרתים, מסחר ומשרדים ומתכננים להמשיך בגידול בתחום גם ב- 2022".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה