ישראל רייף, יור אפקון קרדיט: עזרא לוי

מיזוגים ורכישות

אפקון רוכשת את קבוצת נתון

החברות עוסקת בסקטורים חופפים בתשתיות ופרויקטי BOT , בנוסף קבוצת נתון מעניקה שירותים מלאים של ניהול ואחזקה שמירה ואבטחה. סכום הרכישה ינוע בין 90-120 מיליון ש"ח

מערכת ספונסר 12/12/2021 09:37

א+א-

אפקון החזקות חתמה על מזכר הבנות לרכישת 70% מקבוצת נתון.

 התמורה תיגזר מה- EBITDA של כל אחת מהחברות הנרכשות לשנת 2021, תוך התאמות נוספות בהתבסס על נוסחה שנקבעה, כאשר התמורה בגין 70% צפויה לעמוד על סכום של 90-120 מיליון ₪.

 

צפי השלמת העסקה הינו בחודש אפריל 2022, בכפוף לחתימה על הסכם מפורט וקבלת כל האישורים הנדרשים לביצוע העסקה.

 

בנוסף, בתום 36 חודשים ממועד השלמת העסקה, לאפקון תהא זכות לחייב את המוכרים למכור לה את יתרת מניותיהם בכל החברות (אופציית call) ולמוכרים תהא זכות לחייב את החברה לרכוש מהם את יתרת מניותיהם בכל חברות (אופציית put), הכל כמקשה אחת. אפקון תהא רשאית לשלם בגין מימוש האופציות במניות של החברה בהנחה שנקבעה לעומת מחיר השוק של המניה במועד המימוש.

 

בין הצדדים נקבעו העקרונות שיכללו בהסכם המפורט, ובין השאר בנוגע להרכב הדירקטוריון של החברות, ההצבעות בדירקטוריון ובאסיפות הכלליות; רשימת נושאים שהחלטות בהם יחייבו רוב מיוחד, כהגנה על זכויות המוכרים כמיעוט בחברות; אופן ניהול החברות, עסקאות BOT, חלוקת דיבידנד, אי תחרות, מימון החברות על ידי בעלי המניות; פתרון סכסוכים ועוד.

 

קבוצת נתון, מאגדת מספר חברות הפועלות אשר מעניקות סל שירותים בתחום הניהול והאחזקה תחת קורת גג אחת לקבוצה התמחות מיוחדת בפרויקטים של תשתיות ו- BOT, שירותי הקבוצה כוללים: ניהול, אחזקה, ניקיון, שמירה ואבטחה

 

ישראל רייף, יו"ר אפקון החזקות: "אני מברך וגאה על חתימת מזכר ההבנות, במסגרתו אפקון תרכוש 70% מקבוצת נתון, שהינה משמעותית ואסטרטגית עבורנו. תחום ניהול, תחזוקה ושירותים למבנים (IFM) הינו משלים וסינרגטי לפעילותה של אפקון, ואנו רואים בעסקה השלמה וחיזוק של ההיצע השירותים ללקוחותינו, אשר יסייע גם בהעמקת הקשר עימם. אנו פועלים כל העת לאיתור הזדמנויות עסקיות משמעותיות לחברה, אשר יסייעו להרחבת היקף המוצרים והפתרונות שאנו מציעים ללקוחותינו ושישמרו על המיצוב שלנו כשחקן מוביל בתחום".

 

ירון קריסי, מנכ"ל אפקון החזקות: "העסקה מהווה מימוש האסטרטגיה של אפקון להגדיל את היקף ההיצע שלה ללקוחותיה. קבוצת נתון היא מהקבוצות הוותיקות והמובילות בתחום ה- IFM. מדובר בעוד צעד משמעותי של החברה לקידום עסקיה והרחבת פעילותה, ומדגיש את הובלתה בתחום, ואני סמוך ובטוח כי השילוב בין אפקון לבין קבוצת נתון יתרום רבות ללקוחותינו ויחזק את מעמד הקבוצה. אנו פועלים כל העת לאיתור פעילויות משלימות ולהרחבת פעילותנו. בהתאם למוסכם, יו"ר קבוצת נתון חזי נוראל, ימשיך לכהן בתפקידו וימשיך להוביל את קבוצת נתון קדימה גם בשנים הבאות. "

 

 חזי נוראל, מייסד ובעלים של קבוצת נתון: "אני שמח ומברך על השותפות העסקית בין קבוצת נתון לבין אפקון החזקות המהווה שותפה אסטרטגית לפעילות הקבוצה. השותפות בין השתיים, שפעילותן מתווספת אחת לשנייה תגדיל את יכולות קבוצת נתון באמצעות המוצרים, פלטפורמות הטכנולוגיה והחדשנות של אפקון, לטובת לקוחותיה הוותיקים והחדשים של נתון ותצעיד אותה לאתגרי העתיד. הסינרגיה בין החברות תכלול את שדרת הניהול הקיימת בקבוצה ועובדיה. נתון תמשיך לפעול על פי החזון והערכים של מייסדיה, המבססים את ערכי הליבה של הקבוצה, כפי שפעלה בתקופה של למעלה משני עשורים״

  1. מניות בכתבה
  2. אפקון החזקות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה