גדעון תדמור, יור נאוויטס קרדיט: יח"צ

מיזוגים ורכישות

נאוויטס תרכוש ללא עלות את הזכויות בפרויקט sea lion

מאגר sea lion מכיל לפי דוח המשאבים שפורסם 513 מיליון חביות נפט, ובעבר הושקעו בו 1.1 מיליארד דולר ב-11 קידוחי אקספלורציה, הערכה ואימות

חדשות ספונסר 08/12/2021 13:33

א+א-

שותפות הנפט נאוויטס פטרוליום הפועלת בתחום הנפט בצפון אמריקה מדווחת כי חתמה על הסכם הבנות מחודש לרכישת הזכויות בתגלית Sea Lion שבאיי פוקלנד, במסגרתו נאוויטס תרכוש ותחזיק 65% בפרויקט ותחליף את חברת  Harbour Energy כמפעילת הפרויקט, ללא עלות כספית לנאוויטס. לאחר העסקה השותפות בפרויקט יהיו נאוויטס (65%) וחברת Rockhopper Exploration  הבריטית עם 35%.

נכס הנפט Sea Lion ממוקם כ-220 ק"מ צפונית לחופי איי פוקלנד בדרום-מערב האוקיינוס האטלנטי, וכולל 3 רישיונות בהם נתגלו ואומתו לפי דוח המשאבים שפורסם 513 מיליון חביות של נפט. נכס הנפט התגלה לראשונה בשנת 2010 על ידי רוקהופר ובשנת 2012 רכשה Premier (כיום חברת Harbour) 60% מזכויות הנפט ומונתה כמפעילת הפרויקט. מאז התגלית הראשונית, נקדחו במהלך השנים האחרונות 10 קידוחי אימות והערכה נוספים בנכס הנפט בהשקעה כוללת של כ-1.1 מיליארד דולר.

במסגרת הסכם ההבנות החדש, עם יציאתה של חברת Harbour מהפרויקט, נאוויטס תחזיק ב-65% מהזכויות בנכס הנפט ותמונה להיות המפעילה בפרויקט במקומה. בתמורת להעברת הזכויות, נאוויטס לא תשלם תמורה כספית כלשהי, אלא תתחייב להעמיד הלוואת ’טרום FID’ למימון ההוצאות של חברת רוקהופר השותפה בפרויקט בכל הקשור להוצאות בתקופת הביניים עד לשלב החלטת ההשקעה הסופית (FID) בפרויקט.

כמו כן, נאוויטס מתחייבת כי במידה ותתקבל בעתיד החלטת השקעה סופית בפרויקט Sea Lion, נאוויטס תעמיד לחברת רוקהופר הלוואה למימון 66% מחלקה בהון העצמי  הנדרש לפיתוח המאגר, אשר תפרע מהתזרים החופשי שינבע מהפרויקט לרוקהופר.

עוד הוסכם כי נאוויטס ו- רוקהופר יפעלו לגיבוש תכנית שתאפשר את פיתוח Sea Lion במתכונת היעילה ביותר. בנוסף, הוסכם כי במידה ולא יעלה בידה של השותפות, כמפעילת הפרויקט החדשה, להביא את הפרויקט לקבלת FID בתוך 5 שנים ממועד השלמת הסכמי העסקה המחייבים, רוקהופר תוכל לדרוש את מלוא הזכויות במאגר, תמורת פירעון הלוואת ה’טרום FID’. השותפות תבחן בהמשך אפשרות להכנסתו של שותף נוסף לפרויקט.

יו"ר נאוויטס, גדעון תדמור: "עסקה זו מהווה חוליה נוספת ברצף של עסקאות בהן נאוויטס רוכשת בתנאים הזדמנותיים נכס נפט משמעותי מתוך כוונה לקדמו לשלב הפיתוח המסחרי. כניסתה של נאוויטס  למאגר Sea Lion מהווה עבור השותפות אופציה ארוכת טווח בעלות מינימלית, שתבשיל לנכס משמעותי ככל שתגובש תוכנית פיתוח ותתקבל החלטת השקעה לפיתוח הפרויקט".

 

  1. מניות בכתבה
  2. נאוויטס פטר יהש

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה