קרדיט: pixabay.com

הגנות סייבר מומלצות לאינטרנט הביתי

העידן הדיגיטלי מביא איתו עולם שלם של סכנות במרחב הוירטואלי. איך נשמור על עצמנו מפני איומים כגון פישינג, פריצה לחשבונות שונים וגניבת פרטים אישיים?

תוכן מקודם 01/12/2021 10:06

א+א-

כמו בסרט מדע בדיוני הטכנולוגיה מתקדמת ומשתכללת לנגד עינינו, ומה שנדמה היה כמשהו בדיוני לחלוטין עד לפני מספר מועט של שנים נהפך למציאות החיה ובועטת. משתמשים רבים ברשתות האינטרנט נופלים לא פעם לתרמיות וגניבות של ממש מצד גורמים עוינים. נדמה שבימים אלו אין ברירה אלא להתמגן אל מול אותם תרחישים, כדוגמת גניבת פרטים אישיים ופרטי כרטיס אשראי, שעד לא מזמן נדמה היה שהם שייכים לעולם בדיוני ומתקדם בהרבה מזה שבו אנו חיים. אז לא, העולם מתקדם ועלינו ללכת עם הזרם ולזרום עם הקדמה וגם עם אמצעי ההגנה על פרטיותנו ושלמות חיינו כפי שאנו מכירים אותם.

 

איך שומרים על עצמנו ועל הסובבים אותנו בעידן האינטרנטי?

ראשית כל עלינו להבין שבעידן הנוכחי מושגים כמו "פרטיות" עלולים לאבד ממשמעותם וכוחם אם משתמשי האינטרנט לא יתמגנו כראוי בפני תופעות שפושטות כאש בשדה קוצים במרחב האינטרנטי, כדוגמת תוכנות ואפליקציות זדוניות העלולות להשתלט על המכשיר שלכם בשלט רחוק, מתקפות כופר שיכולות להשפיע על העסק האינטרנטי שלכם\חשבון הבנק ואף פגיעה פוטנציאלית בילדיכם דרך הרשתות החברתיות.

 

חברות רבות מנסות להציע בימים אלו פתרונות הגנה אפקטיביים לאינטרנט הביתי, כאלו אשר יספקו הגנה מקיפה ככל הניתן בין אם זה על המודם הביתי, הטלוויזיה החכמה או אפילו צלחת הלווין שעל גג הבית. חברות התקשורת מבינות את הסכנות הנלוות לנגישות לקוחותיהם אל האינטרנט ומקימה מערכים מותאמים אל העידן החדש, באמצעות הגנת סייבר. הגנת סייבר היא למעשה הגנה על נכסים פרטיים וציבוריים במרחב הקיברנטי מפני זליגת אינפורמציה אל גורמים שעדיף שידם לא תהיה משגת בכל הקשור אליהם.

 

שירותי ההגנה המוצעים על ידי חברות התקשורת המובילות בארץ

 

אפליקציית הגנת סייבר מקיפה למכשיר הסלולרי מבית חברת "נורטון" (Cyber Mobile) - אפליקציית אבטחה זו מעניקה ללקוח ולמשתמש בה הגנה מקיפה מפני לינקים לאתרים חשודים, אמצעי רוגלה וחוסמת אפליקציות זדוניות ולא מורשות שמטרתן לגנוב את הפרטים האישיים של הלקוח באמצעות המכשיר הנייד (לדוגמה, הודעות ה- SMS מה"דואר" שהן למעשה ניסיון סחיטה לכל דבר ועניין).

 

קיר הגנה קיברנטי (Cyber Wall) - תוכנה זו היא למעשה שירות המספק ללקוח הגנה מפני גורמים עוינים ברחבי הרשת שמטרתם היא לגנוב את הפרטים האישיים של הגולשים באמצעות התחזות לאתרים פופולריים כדוגמת פייסבוק, גוגל ואף Ynet. שירות זה ימנע מבעד לאותן תכונות זדוניות לעשות שמות ונזקים ממשיים במחשבים ובמכשירים הסלולריים שברשותכם, ויהווה עבורכם כיפת ברזל קיברנטית אל מול שוחרי הרוע שמעברו השני של המסך.

 

מגן קיברנטי (Cyber Shield) - מדובר בתוכנה אשר מהווה שכבת הגנה אולטימטיבית מפני מקרים של השתלטות על קבצים ומידע אישי ובקשות כופר, ואף מספקת הגנה מפני גורמים עוינים ברשת (האקרים\עברייני רשת) שמטרתם העיקרית היא להשתלט על קבצים ומחשבים באמצעות נוזקה בשלט רחוק וליצור נזקים של ממש, ולאחר מכן לבקש כופר עבור שחרורם. עם תוכנה זו ניתן להימנע מפגיעה מ

על ידי מפגעים אלו ולהגן על כל המכשירים שמחוברים לרשת הביתית שלכם תחת מטריה דיגיטלית אחת.

 

הגנה על ילדים ברשתות החברתיות (Cyber Kids) - אפליקציה שמחוברת אוטומטית לרשת החברתית, מותקנת על המכשיר הסלולרי של הילד ושל ההורה, ומתריעה באופן אוטומטי על פעילויות בעלות אופי פוגעני (למשל קריאה לחרם, אלימות מילולית, פדופיליה ועוד). בעזרת אפליקציה זו יכול ההורה לנטר ולפקח אחר פעולותיהם של ילדיו ברשתות החברתיות ולהישאר עם "היד על הדופק", ולדעת האם הם נחשפים לתופעות כמו שיימינג, בריונות והתעללות מילולית ברשתות החברתיות, ולסייע להם להימנע מתופעות מצערות אלו.

העידן הקיברנטי מאלץ את כולנו לנקוט משנה זהירות בכל הנוגע לשימוש במכשירים הדיגיטליים שלנו, ולשמחת כולנו הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו לתפוס פיקוד ולא לאבד שליטה על המידע שאנו חולקים עם העולם, ואף להתמגן בפני שוחרי רעתנו אי שם מאחורי המקלדת. בכל הנוגע להגנת סייבר מומלצת עבור האינטרנט הביתי - עדיף להשקיע ולהתקין את התוכנות שיספקו לנו את ההגנה המושלמת מפני כל מה שיכול להגיע לפתחנו.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה