אילן רביב, מנכל מיטב דש קרדיט: יח"צ

דוחות כספיים

תביעת המיליונים של מיטב מהדהדת אל הדוחות

מיטב ביצעה הפרשה של 426 מיליון ברבעון, מיטב מתכוננת לערער על חלקים רבים בתביעה, חתמה על קווי אשראי חדשים, תשלם סכום נוסף למחזיקי האג"ח עקב חריגה מקובננטים

אלירן מדר 30/11/2021 16:40

א+א-

 בית ההשקעות מיטב דש מדווח על תוצאות לרבעון השלישי לשנה זו, כאשר היקף הנכסים המנוהלים עלה לראשונה לשיא של כ-217 מיליארד שקל בסוף רבעון שלישי של 2021

התוצאות הינם בנטרול ההפסדים שנרשמו בעקבות פסק הדין, אשר משפיע מהותית על הדוחות

ההכנסות ברבעון השלישי של 2021 הסתכמו לסך של כ-271 מיליון שקל, קצב שנתי של למעלה מ-1 מיליארד שקל ועליה של כ-21%, בהשוואה להכנסות של כ-224 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עיקר העלייה בתקופת הדוח נובעת מעלייה בהכנסות מניהול נכסים וממגזר אשראי חוץ בנקאי, בעיקר פנינסולה.

ה-EBITDA המנוטרלת ברבעון השלישי של 2021 הסתכמה בסך של כ-92 מיליון שקל, עלייה של 14% בהשוואה לכ-81 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. העליה נובעת בעיקר ממגזר החיסכון השוטף.

סך הכל הרווח הכולל ברבעון השלישי של 2021 הסתכם ב-38 מיליון שקל בהשוואה לרווח נקי כ-32 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

היקף נכסי קופות הגמל והפנסיה שבניהול החברה ליום 30.9.2021 עלה בכ-38% לכ-76.6 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-56 מיליארד שקל ביום 30.9.2020. גם לאחר תאריך הדוחות המשיכה הצמיחה בנכסים המנוהלים ונכון ל-22 בנובמבר 2021 הסתכם היקף הנכסים לכ-81.6 מיליארד שקל.

ההכנסות ברבעון השלישי של 2021 במגזר חיסכון ארוך הטווח הסתכמו לסך של כ-86 מיליון שקל בהשוואה לכ-75 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. העליה בתקופת הדוח נובעת, בעיקר, מעליה בהיקף נכסים ממוצע הנובעת הן מתשואה על הנכסים, הן מכניסת כספים מוגברת, מעליה בהפקדות שוטפות בקרנות הפנסיה וכן מרכישת קרנות הפנסיה החדשות של הלמן אלדובי עם היקף נכסים של כ-5.2 מיליארד ש"ח.

ההכנסות ברבעון השלישי של 2021 במגזר החיסכון השוטף הסתכמו בכ-84 מיליון שקל, בהשוואה לכ-72 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. העליה בתקופת הדוח נובעת בעיקר מעליה בהיקף הנכסים הממוצע ומגיוסים בקרנות מסורתיות ובקרנות מחקות בעלות דמי ניהול ממוצעים גבוהים לעומת פדיונות בקרנות כספיות וקרנות סל בעלות דמי ניהול נמוכים משמעותית.

לאחרונה קופות מפעליות רבות בחרו במיטב דש ניהול תיקים לניהול ההשקעות שלהם, ביניהן ניתן למצוא את קרנות המורים והגננות, קופת התגמולים של עובדי בנק לאומי, קופות הגמל גל, כלנית, הגומל ועוד. בעקבות ניהול קופות אלה ביחד עם ניהול תיק ההשקעות של קרן העושר הנורבגית הפכו את מיטב דש ניהול תיקים לחברה מנהלת התיקים הגדולה בישראל ללקוחות פרטיים, לחברות ולגופים מוסדיים עם נכסים מנוהלים של כ-72.5 מיליארדי ₪. 

ההכנסות ברבעון השלישי של 2021 בפעילות הברוקראז’ ללקוחות פרטיים מיטב דש טרייד הסתכמו לסך של 24 מיליון שקל, בדומה לרבעון השלישי בשנת 2020. מיטב דש טרייד ממשיכה לגייס אלפי לקוחות מדי רבעון, בעיקר לקוחות המחפשים פתרון טוב יותר מהמערכת הבנקאית לפעילות קניה ומכירה של ניירות ערך. החברה ממשיכה להשקיע בשיווק ובהשקעות טכנולוגיות על מנת להגדיל את הכנסותיה מתחום פעילות זה.

היקף הנכסים המנוהלים בסוף הרבעון השלישי של שנת 2021 הסתכם לשיא של כ- 206.2 מיליארד שקל. נכון ליום ה-22 בנובמבר 2021 סך הנכסים המשיך את מגמת הצמיחה והסתכם ל- 217.6 מיליארד שקל.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות: "הקבוצה ממשיכה במומנטום העסקי החזק, ולצד הבולטות המתמשכת בתשואות המצטיינות, בכל תחומי ניהול ההשקעות, הקבוצה ממשיכה בקצב גיוסים חזק בקופות הגמל, קרנות הפנסיה, קרנות הנאמנות וניהול התיקים תוך חציית רף של 200 מיליארד שקל נכסים מנוהלים, נכון לסוף רבעון שלישי, מגמה שממשיכה גם לתוך הרבעון הרביעי של 2021. הביצועים החזקים באים לידי ביטוי, בין השאר, במספר הולך וגדל של סוכני ביטוח ויועצי השקעות שממליצים ללקוחות לנהל את חסכונותיהם במיטב דש.

תוצאות הקבוצה הושפעו מהוצאות שנרשמו בעקבות פסק הדין, אך תוצאות ה-EBITDA המנוטרלת מתחילת השנה וברבעון השלישי הסתכמו לשיא של 318 מיליון שקל ו-92 מיליון שקל, בהתאמה.אנו ממשיכים לשמר את מגמות הצמיחה בכל הפעילויות ופועלים להציף ערך בתחומים שטרם באו לידי ביטוי מלא בתוצאותינו, בעיקר בתחומי הפינטק וההשקעות האלטרנטיביות".

  1. מניות בכתבה
  2. מיטב דש

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה