רמי לוי קרדיט: פלאש90, נתי שוחט

דוחות כספיים

רמי לוי שומרת על רווחיות גבוהה גם לאחר הקורונה

החברה חווה ירידה של 10% ברווח הנקי אשר נובע ממיעוט ימי המסחר עקב החגים הרבים ברבעון, גוד פארם קופיקס וחב’ התקשורת תרמו 17 מיליון שקל מול 10 מיליון ברבעון מקביל

חדשות ספונסר 29/11/2021 17:20

א+א- 1

חברת רמי לוי מדווחת על תוצאותיה לרבעון שלישי של שנת 2021:

ההכנסות של רשת רמי לוי שיווק השקמה ברבעון השלישי של שנת 2021 הסתכמו בכ-1.62 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-1.66 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות נבעה בעיקר מקיטון בפדיון חנויות זהות בשיעור של כ-7.05% בשל מיעוט ימי עבודה בחודש ספטמבר השנה בגין עיתוי חגי תשרי  ומהעמקת המבצעים לצרכן בחגי תשרי ומכך שרבעון מקביל אשתקד הושפע לחיוב מצריכה מוגברת בגין משבר הקורונה.

 

הרווח הגולמי ברבעון השלישי של שנת 2021 הסתכם בכ-370 מיליון שקל, בהשוואה לכ-376 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. השינוי ברווח הגולמי נבע מהירידה האמורה בהכנסות. שיעור הרווח הגולמי ברבעון השלישי של השנה עלה ל-22.79%, בהשוואה ל-22.62% ברבעון המקביל אשתקד, והושפע לחיוב מהשיפור בתנאי הסחר, מהתייעלות לוגיסטית נוספת במרלו"ג החברה במודיעין, מהמותג הפרטי ומרווחיות חברות הבנות. 

 

הרווח התפעולי של רמי לוי ברבעון השלישי של שנת 2021 הסתכם בכ-68 מיליון שקל (4.19% מההכנסות), בהשוואה לכ-77 מיליון שקל (4.63% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד

 

הרווח הנקי של רשת רמי לוי שיווק השקמה ברבעון השלישי של שנת 2021 הסתכם בכ-42 מיליון שקל, בהשוואה לכ-48 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח הנקי נבעה, כאמור, בעיקר מהקיטון בהכנסות כתוצאה ממיעוט ימי עבודה בחודש ספטמבר השנה בגין עיתוי חגי תשרי והעמקת המצבעים בחגי תשרי כדי להיטיב עם הלקוחות.ה-EBITDA ברבעון השלישי של שנת 2021 הסתכם בכ-133 מיליון שקל , לעומת כ-138 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

נתוני המאזן ליום ה-30.09.2021:

לחברה קופת מזומנים והשקעות לזמן קצר של כ-978 מיליון שקל. מנגד, לחברה חוב פיננסי ברוטו בסכום נמוך של כ-13 מיליון שקל בלבד. בהתאם לכך, לחברה עודף נכס פיננסי, נטו בסך של כ-965 מיליון שקל. החברה הודיעה שהיא מייעדת סכום של כחצי מליארד שקל מתוך קופת המזומנים להשקעה אסטרטגית שתוביל להגדלת סל הקניות הממוצע של לקוחות החברה בסניפי החברה והחברה בוחנת השקעות מסוג זה.

 

במקביל לאישור הדוחות, הכריזה החברה על חלוקת דיבידנד בסך של 36 מיליון שקל, המתווספת לחלוקת דיבידנד של כ-140 מיליון שקל מתחילת השנה. 

 

אבני דרך באסטרטגיית החברה:

 

הרחבת פעילות סניפי הדיסקאונט - רשת רמי לוי שיווק השקמה מפעילה כיום 56 סניפים מתוכם, 3 סניפים בזכיינות. בכוונת החברה לפתוח עד סוף שנה הבאה עוד סניפי דיסקאונט. בנוסף, החברה מזהה פוטנציאל להקמת כ-20 סניפי דיסקאונט נוספים באזורים חדשים בהם הרשת אינה פועלת כיום בנוסף תמשיך לפתח את המותג הפרטי ולהעמקת החדירה של המותג הפרטי.

 

כניסה אל תוך מרכזי הערים - בכוונת החברה להרחיב את פעילותה אל תוך מרכזי הערים ולפתוח עוד עשרות סניפים עירוניים, בשטח של 300 עד 700 מ"ר לכל סניף.

 

הרחבת פעילות מכירות מקוונות בפריסה ארצית - בהתאם לאסטרטגיית החברה להרחבת המכירות המקוונות, התקשרה החברה עם חברת פאבריק להקמת 12 מרכזים לוגיסטים רובוטיים עד סוף שנה הבאה, שיתנו שירות ומענה בתחום המכירות המקוונות ובפריסה ארצית. החברה מפעילה כיום שני מרכזים רובוטיים במרכז ת"א ובבאר שבע המיועדים למכירות מקוונות בלבד. החברה צפויה לפתוח מרכז רובוטי נוסף עד סוף השנה בבפתח תקווה. המרכזים הרובוטיים צפויים לספק בין 1,000 ל-2,000 הזמנות מדי יום. בימים אלה, משיקה החברה מרכז לוגיסטי חדש בצפון במסגרת "רמי לוי לעסקים". המרכז החדש לעסקים ישווק לעסקים בשיטת cash and carry המרכז הראשון יפתח בסוף השנה הנוכחית ובכוות החברה לפתוח עוד 4 מרכזים נוספים כדי להגיע לפריסה ארצית.

 

ארנק דיגיטלי ומוצרים פיננסיים – החברה השיקה ארנק דיגיטלי חדשני שיאפשר שירותים טכנולוגיים ופינסיים מתקדמים ללקוחות החברה וללקוחות מועדון הלקוחות של רמי לוי. החברה מעוניינת להגביר את הנאמנות של הלקוחות ולפתח שיח אישי בינה לבין לקוחות המועדון שלה. במסגרת הארנק בכוונת החברה להציע ללקוחותיה גם מוצרי אשראי וביטוח. לאחר השקה מוצלחת נרשמו לשירות הארנק הדיגיטלי ומשתמשים בארנק הדיגיטלי יותר ממאה אלף לקוחות.

 

רמי לוי, מנכ"ל רשת רמי לוי שיווק השקמה: " אנחנו גאים בכך שהצרכן הישראלי מכיר בחברה כמי שתורמת להורדת יוקר המחייה בישראל, גם ברבעון האחרון העמקנו מבצעים בחגי תשרי דבר שהתבטא בירידה ברווח הגולמי בפעילות הסופרים של החברה האם, בכך שהעברנו חלק מהרווח לטובת הלקוח. לאורך זמן ההליכה לקראת הלקוח תורמת לחיזוק והגדלת בסיס הלקוחות של החברה וחוזקת המותג שלה. אנו מסכמים את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם עלייה בהיקפי הפעילות וברווחים. אנו גאים להציג גידול בהיקפי הפעילות של הרשת ורואים בכך הישג מרשים, במיוחד בהתחשב בכך ששנת 2020 התאפיינה בצריכה מוגברת וחריגה של לקוחות עם התפרצות נגיף הקורונה. העלייה ברווח נובעת הן מהצמיחה בפעילות, והן ממהלכים שנקטנו לשיפור בתנאי הסחר מול הספקים, וכן הודות להמשך התמורה של המרכז הלוגיסטי במודיעין ליעילות התפעולית ברשת. זאת ועוד, לצד המשך הצמיחה בפעילות הליבה, נרשם השנה גם שיפור בביצועי החברות הבנות, שתרמו לתוצאות המוצלחות של החברה.

בשנה האחרונה הרחבנו את ההשקעות שלנו במיזמים של טכנולוגיה על מנת להיות ערוכים לעשור החדש בתחומים הקשורים לפעילות החברה ועל מנת שהחברה תוכל לעמוד בחזית הטכנולוגיה בשנים הקרובות. כך הקמנו במסגרת שיתוף הפעולה עם חברת פאבריק מרלוג בשטח של 2000 מטר לליקוט רובוטי של משלוחי אינטרנט. כך השקענו בחברת סוויץ שיוצרת מנוע של תשלומים מיידיים התומך בארנק הדיגיטלי של החברה. הארנק של רמי לוי ישפר גם את חוויית התשלום של הלקוחות וגם יוכל להציע להם הצעות רלוונטיות ותקשורת דו כיוונית עם הלקוח והכל תוך השקה לפעילות המועדון של החברה וכרטיס האשראי של החברה. בנוסף השקענו במיזם חברת קיו שמפתחת חנויות אוטונומיות ללא עובדים כאשר הלקוח יכול לבצע את קניותיו בעצמו ולשלם באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. כך מציבה רשת רמי לוי את עצמה בחזית טכנולוגית בכל התחומים המשיקים לפעילות החברה. פעילות טכנולוגית זאת כמובן לצד הקמת חנויות דיסקאונט חדשות והקמת חנויות בתוך הערים. בימים אלה, אנו בוחנים הזדמנויות עסקיות של רכישות ומיזוגים, שיאפשרו לנו להגדיל את סל הקניות הממוצע של לקוחותינו. בהזדמנות זו אבקש להודות בראש ובראשונה לקהל לקוחותינו, שהתרחב גם השנה, ושמביע אמון מחדש בחברה בכל קניה שהוא מבצע בסניפי הרשת, וכמובן גם לעובדי ומנהלי הרשת העובדים במסירות רבה. 

 1. מניות בכתבה
 2. רמי לוי

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הכניסו קופות עצמאיות בסניפים

  התקמצנו על כל מ"ר ממש קשה להיכנס עם עגלה למתחם של הקופות בשרות עצמי. יש גם מערכת ממש מעצבנת של שקילת המוצר לאחר העברת הברקוד. ועדיין שווה ללכת לשרות עצמי במקום לחכות בתור. ממש חבל שלא מנצלים את הקידמה כמו שצריך.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  GandalftheWhit 29/11/2021 18:02