פרדי אבוקרט, מנכל קליל קרדיט: ענבל מרמרי

דוחות כספיים

רבעון חלש לקליל איבדה את המומנטום של השנה המוצלחת

החברה מדווחת על ירידה של כ- 50% ברווח הנקי מול רבעון מקביל, החברה מציינת כי עלויות החו"ג מזנקות, החברה תחלק דיבידנד ותבצע תוכנית רכישה

מערכת ספונסר 28/11/2021 14:23

א+א- 2

ההכנסות ברבעון השלישי של שנת 2021 הסתכמו ב-82.3 מיליון שקל, בהשוואה ל-94.5 מיליון שקל ברבעון  המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות נבעה בעיקר מקיטון בכמויות המכירה בשל שיבושים במערכת המחשוב המפעלית (ERP), וכן ממיעוט ימי פעילות בחודש ספטמבר בשל עיתוי חגי תשרי השנה.

 

הרווח הגולמי ברבעון השלישי של שנת 2021 הסתכם ב-19.4 מיליון שקל, בהשוואה ל-31.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח הגולמי נבעה מהקיטון האמור בהכנסות, וכן משחיקה ברווחיות הגולמית בגין שינויים במחיר האלומיניום.


שיעור הרווח הגולמי ברבעון השלישי של שנת 2021 עמד על 23.6%, בהשוואה ל-24.5% ברבעון הקודם ובהשוואה ל-33.3% ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בשיעור הרווח הגולמי, ביחס לרבעון המקביל אשתקד, נבעה בעיקר מעליית מחירי האלומיניום - המחיר הממוצע של האלומיניום בבורסת ה-LME ברבעון השלישי של שנת 2021 עלה ב-55.2% ביחס לרבעון המקביל אשתקד ומכך שהחברה עדכנה את מחירי המכירה של מוצריה רק באופן חלקי לעומת העלייה  במחיר האלומיניום.

 

הרווח התפעולי ברבעון השלישי של שנת 2021 הסתכם ב-9.2 מיליון שקל, בהשוואה ל-19.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

שיעור הרווח התפעולי ברבעון השלישי של שנת 2021 עמד על 11.1%, בהשוואה ל-12.3% ברבעון הקודם ובהשוואה ל-20.7% ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בשיעור הרווח התפעולי נבעה מהשחיקה האמורה בשיעור הרווח הגולמי ומנגד החברה הציגה קיטון בהוצאות התפעול - מכירה ושיווק והנהלה וכלליות.

 

הרווח הנקי ברבעון השלישי של שנת 2021 הסתכם ב-8.5 מיליון שקל, בהשוואה ל-16.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הושפע, כאמור, בעיקר מהירידה בהכנסות בגין שיבושים במערכת המחשוב המפעלית וממיעוט ימי עבודה בשל עיתוי חגי תשרי השנה, לצד שחיקה ברווחיות הגולמית כתוצאה מהעלייה החדה במחירי האלומיניום - עלייה שלא קיבלה ביטוי מלא בעדכון מחירי המכירה של המוצרים.

 

במקביל לפרסום הדוחות, הכריז דירקטוריון החברה על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות בסך של 9 מיליון שקל שישולם ב-15 בדצמבר 2021. מתחילת השנה ועד היום הכריזה וחילקה החברה דיבידנד בסכום כולל של 27 מיליון שקל. כמו כן, אישר דירקטוריון החברה תכנית לרכישה עצמית של מניות החברה בהיקף כספי מירבי של 9 מיליון שקל.

 

צורי דבוש, יו"ר דירקטוריון קליל ובעל השליטה: "בימים אלה, אנו ממשיכים במלוא המרץ ביישום אבני הדרך בתכנית האסטרטגית. אנו קרובים להשלמת רכישת השליטה בפעילות ’פתח חלון ודלת’ לאחר שהתקבל אישור הממונה על התחרות להשלמת העסקה - רכישה שתאפשר לנו להרחיב את פעילותינו ללקוחות הסופר פרמיום. במקביל, הודענו היום על קביעת תכנית לרכישה עצמית של מניות החברה בהיקף של עד 9 מיליון שקלים לצד הכרזה על חלוקת דיבידנד במזומן בסך של 9 מיליון שקלים – וזאת מתוך רצון להמשיך ולשתף את בעלי המניות בהישגי החברה".

 

פרדי אבוקרט מנכ״ל קליל: "אנו מסכמים את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם צמיחה דו-ספרתית בהכנסות ועלייה ברווחים, וזאת על אף הירידה במכירות וברווח ברבעון השלישי שנבעו משיבושים שחווינו בהטמעת מערכת ERP, עלייה של עשרות אחוזים במחירי חומרי הגלם  ומיעוט ימי עבודה בשל עיתוי חגי תשרי. ניתן לסכם ולומר כיום, כי השיבושים בגין הטמעת מערכת ERP  כבר מאחורינו ואף הצלחנו לצמצם חלק ניכר מהפיגורים שנוצרו באספקה. אנו נמשיך לבחון הזדמנויות עסקיות נוספות לרכישות ומיזוגים לטובת הרחבת פורטפוליו הפעילות העסקית, בדומה לעסקת רכישת השליטה בפעילות ’פתח חלון ודלת’, שיאפשרו לנו להתרחב לשווקים נוספים".

 

 

 1. מניות בכתבה
 2. קליל

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  עליית מחיר האלומיניום פוגע בה

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סימון1 28/11/2021 14:36

 2. 2
  מחיר האלומיניום עלה ב50 אחוז בערך.

  החלונות לא עלו ב 50%... מניח שתגיע עליית מחירים מתישהו. אני מתרחק מהמניה לכמה חודשים
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אברקדברא 28/11/2021 14:33