קרדיט: freepik

לרכוש דירה בחול - חלום או מציאות

הצלחתם לחסוך כסף לאורך השנים? אתם בוודאי חושבים מה נכון לכם לעשות איתו. הרי להשאיר את הכסף בחשבון בעת הזו איננה השקעה כלכלית נכונה. מה עושים? בכתבה הבאה?

תוכן מקודם 25/11/2021 15:26

א+א-

יש כאלה שמחליטים לשמור את הכסף בפיקדון, אך בפועל התשואה תהיה מאוד נמוכה. האפשרות האידיאלית עבור כל מי שהצליח לחסוך סכום מסוים היא להשקיע בנדל"ן. השקעות נדל"ן הפכו להיות לבחירה האידיאלית עבור כל מי שחושב קצת מעבר. מחירי הדיור בישראל גבוהים במיוחד, ולכן משקיעים רבים אינם יכולים להשקיע בארץ. אז מה הפתרון האולטימטיבי למצב הזה? לבחון אפשרויות שונות להשקעות נדל"ן בחול.

 

מחירי דירות להשקעה בחול

על מנת שתוכלו להבין את גודל ההבדל יהיה עליכם להבין את מחירי הדירות להשקעה בחו"ל. אחרי שתבינו את המחירים, תוכלו לראות עד כמה הם זולים בהשוואה לישראל. אם כבר להשקיע את הכסף על נדל"ן מוטב לעשות זאת במדינה שלא תגרום לכם לקחת הלוואה. אז כמה יעלה לכם לרכוש דירה להשקעה מעבר לים?

  • מחירי הדירות בארה"ב מתחילים מ-50 אלף דולר, קצת יותר מ-150 אלף שקל עבור דירה.
  • מחירי הדירות באירופה במדינות כמו יוון/ פורטוגל/ ספרד/אנגליה מתחילים מ-70 אלף אירו.
  • מחירי הדירות ברומניה מתחילים מ-60 אלף אירו עבור דירת 60 מטר.
  • מחירי הדירות בפולין שגם היא הפכה להיות פופולרית מתחילים מ-90 אלף אירו.

 

מה התשואה השנתית להשקעה בחו"ל?

כל משקיע ירצה לדעת מהי התשואה השנתית שניתן לקבל. הרי בסופו של יום התשואה השנתית היא זאת שיכולה לשנות את תמונת המצב ולעשות שינוי בתוכניות. כמובן שהתשואה בין מדינות שונות היא לא אחידה, ובכל מדינה תוכלו למצוא אחוזי תשואה שונים. התשואה על רכישת נדל"ן בפורטוגל לא תהיה שווה לתשואה על רכישת נדל"ן באנגליה. ניתן לקבל עד 10 אחוז תשואה, כאשר הטווח ההגיוני הוא בין 5-10 אחוז בהתאם למדינה ובהתאם לעיר.

 

למי אפשר להשכיר את הדירות?

לרוב ההשכרה של הדירות תתבצע על ידי התושבים המקומיים. כמובן שאם בחרתם לרכוש נדל"ן ביעד תיירותי, תוכלו לראות גם ביקוש מצד תיירים שמחפשים מקום לינה. היתרון בהשכרת הנכס למקומיים הוא שיהיה לכם שקט לאורך זמן, אך תרוויחו קצת פחות. היתרון בהשכרת הנכס לתיירים הוא שתוכלו להרוויח הרבה יותר מכיוון שמדובר על השכרה נקודתית. כל אחד יכול לעשות את הבחירה שנכונה עבורו ואיתה הוא ירגיש הכי בנוח.

 

מה עוד חשוב לדעת לפני?

ההמלצה הכי טובה היא להתעדכן בכל מה שנכון למדינה שבה אתם משקיעים. תזכרו כי אומנם ההשקעה מתבצעת באירופה, אך כל מדינה תהיה שונה מהאחרת. לעיתים אפילו תוכלו לראות שינוי לא קטן בין ערים שונות בתוך המדינה. תמיד תעשו שיעורי בית על מנת שתוכלו להגיע מוכנים לכל תרחיש. בכל זאת רכישת נדל"ן בחול זה לא עניין של מה בכך, ומוטב כי תגיעו הכי מוכנים שיש. כבר עכשיו נוכל לספר לכם כי אם תגיעו מוכנים, תוכלו לעלות מהר מאוד על דרך המלך.

 

עוד עניין חשוב מאוד הוא שלא מומלץ לבצע השקעות בחו"ל באופן עצמאי. זה נכון שתוכלו למצוא המון מידע ברשת, אך עדיין זה לא יהיה מספיק. מוטב לכם לדעת כי מאחוריכם עומדים אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים, לכן בקשו המלצות ממשקיעים אמיתיים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה