תמי גלילי, מנכ"לית אילקס מדיקל קרדיט: אנטולי קריניצקי

המלצות אנליסטים

רוסאריו קפיטל: הערכת שווי אילקס מדיקל 186 ש”ח למניה

חברת המחקר מציינת התפתחויות עתידיות אשר יכולות להטיב עם החברה ומעדכנים את השווי

חדשות ספונסר 25/11/2021 10:17

א+א-

רוסאריו קפיטל מעדכנים את הערכת השווי עם אותן הנחות צמיחה שמרניות אך עם עדכון תוצאות אמת שנת 2021 שמתבססות על תשעת הרבעונים הראשונים ועדכונים קלים לשנים הבאות ומגיעים למסקנה כי החברה עדיין נסחרת מתחת לערכה הכלכלי. השווי ההוגן הנגזר למניה עומד על כ-186 ₪, upside של כ-47% על מחיר המניה.

כמו כן, רוסאריו קפיטל מדגישים את השפעת הקורונה על הדוחות רבעון של אילקס, אך גם את השינוי במודל העסקי של החברה והתרחבות להשקעות בחברות טכנולוגיה שונות.

משבר הקורונה - אילקס ממשיכה להוות את אחד מעמודי התווך במאבק המדיני במגפת הקורונה. החברה נותנת מענה במספר רבדים במאבק במגפה, בישראל ובדרא"פ, ולמדה לייעל את העבודה שלה בתחום זה ולשפר את הרווחיות במסגרת השירותים הניתנים בתחום זה. משבר הקורונה האיץ את צמיחת החברה ועזר לה לבנות קשרים עם גורמים ממשלתיים ומסחריים שיוכלו לשמש אותה בעתיד. אילקס סיפקה בהצלחה הזמנות בשווי מאות מיליוני ₪ עבור משרד הביטחון ומשרד הבריאות ובנוסף, הודיעה בסוף אוקטובר 2021 כי זכתה במכרז של משרד הבריאות לאספקת עד 000,20 בדיקות לזיהוי קורונה ליום לתקופה של 5 חודשים. בנוסף, אילקס התקשרה עם חברות פרטיות להנגשת בדיקות קורונה לטסים לחו"ל והיא מספקת שירותי מעבדת קורונה לגורמים פרטיים הטסים לחול ושירותי מעבדה בתחום בדיקות סורולוגיות

מיזוגים ורכישות – השקעה בחברת Pharma Starget :בחודש נובמבר 2021 ,הודיעה אילקס כי חתמה על הסכם להשקעה פיננסית של 10 מיליון דולר בחברת Pharma Starget הפועלת בתחום האבחון וטיפול ממוקד בסרטן באמצעות קרינה רדיואקטיבית, המפתחת מולקולות ייחודיות שמשמשות כנשא להעברת חומרי הדמיה ותרופות באופן סלקטיבי לרקמת הגידול. ההשקעה תתבצע בשלבים כאשר השלב הראשון הינו השקעה התחלתית של 3 מיליון דולר תמורת מניות רגילות המהוות כ %4.15 ,לאחר מכן, השקעה של 2 מיליון דולר נוספים תמורת הגדלת אחזקות החברה לכ %9.21 ובנוסף, לחברה אופציה להשקעה של 5 מילייון דולר נוספים תמורת הגדלת האחזקות ל- %77.32 מהון המניות המונפק והנפרע של Starget ,אחרי הכסף ובדילול מלא

המשך ביצוע אסטרטגיית צמיחה – אילקס ממשיכה ביישום אסטרטגיית הצמיחה שלה לשנים הבאות בהטמעת מערכות אוטומציה עם הטמעת מערכת אוטומציה בקופת חולים לאומית שנכנסה השנה לפעילות, בפיתוח וגיוון תמהיל המוצרים שלה עם הסכם למכירה ראשונה של מאיץ קווי חדשני המובסס מערכת MRI במודל תשלום עבור חולה ובעל פוטנציאל משמעותי למכירות עתידיות ובפיתוח והערכות להתחלת ייצור סדרתי לקו החדש של מנשמים ושדרוג מערך ההפצה שלה

 

 

כפי שלמדנו להבין בחודשים האחרונים, על אף מבצע החיסונים המוצלח והיותו של חלק נרחב בציבור הישראלי מחוסן 3 פעמים, הקורונה והשלכותיה לא הולכות להיעלם בקרוב. החל בזנים חדשים שמאיימים להיכנס ולהתפשט וכלה בבדיקות לטסים ולשבים מחו"ל ולמנועי חיסון, הפעילות סביב מגפת הקורונה היא רחבה מאוד וככל הנראה, פה להישאר בעתיד הנראה לעין. אם כך, תוצאות החברה עדיין צבועות בהשלכות הקורונה אך גם עם סינוור הצבעים ניתן להבחין כי אילקס למדה איך להתנהל ולהתייעל בעולם עם קורונה ובנוסף לפעילויות הנובעות מהמאבק בקורונה, אילקס ממשיכה לפעול בבניית, פיתוח והוצאה לפועל של מנועי הצמיחה העתידיים של החברה. תוצאות החברה לרבעון 3 ,2021 משקפות אמנם את פעילות החברה בעיקר בתחומי הקורונה אך הן גם משקפות את המוניטין שרכשה לעצמה החברה בשנה האחרונה ואת התהליכים השונים שביצעה הנהלת החברה בשנים האחרונות באיחוד הקבוצה תחת גג אחד, בייעול הפעילויות שונות, בהתווית אסטרטגיות צמיחה ויישומן ובניצול הזדמנויות להרחבת סל השירותים והמוצרים של החברה עם השקעה בחברה בתחום האבחון והטיפול במחלת הסרטן.

אנו מאמינים כי המשך שותפות החברה במאבק בקורונה ועשייתה של הנהלת החברה ביישום התכניות השונות לפיתוח מנועי הצמיחה, בדגש על אספקת תמהיל מוצרים חדשני, טכנולוגי ומגוון יובילו את אילקס בנתיב הנכון והדחיפה האקסוגנית להכנסות ופעילות החברה שנבעה מהקורונה תעזור לחברה לפתח עצמה גם כאשר זו תיחלש ותדעך. על אף האמור מעלה, אנו נזהרים מבחינת שעורי הרווחיות והצמיחה של הפעילויות השונות בעקבות השנתיים האחרונות שהיו יוצאות דופן לכל הדעות. בחרנו במודל לחזור לשיעורי רווחיות וצמיחה בהתבסס על פעילות הקבוצה בעולם טרום הקורונה, קרי שנת 2019 ,אך כמובן, בהתחשב ביכולות שפיתחה החברה ובקשרים שהיא רקמה בשנים אלו.

 

בעבודה שפרסמנו לסיכום שנת 2020 ובמבט קדימה לעבר 2021 ,נקטנו בגישת שמרנית בהערכת אחוזי הצמיחה של פעילויות החברה השונות ובשיעור ההיוון של המודל. אנו מעדכנים את הערכת השווי שלנו, עם אותן הנחות צמיחה שמרניות אך עם עדכון תוצאות אמת שנת 2021 שמתבססות על תשעת הרבעונים הראשונים ועדכונים קלים לשנים הבאות ואנו מגיעים למסקנה כי החברה עדיין נסחרת מתחת לערכה הכלכלי. השווי ההוגן הנגזר למניה עומד על כ- 186 ,₪ upside של כ- %47 על מחיר המניה ביום ה- 21.11.23.

  1. מניות בכתבה
  2. אילקס מדיקל

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה