המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 התחזק כ - 0.70%, מדד ת"א 90 עלה 1.14%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הבנקים בלט כשזינק כ - 3%

מערכת ספונסר 22/11/2021 17:47

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים. מדד ת"א 35 התחזק 0.72% ומדד ת"א 125 עלה 0.87%. ת"א 90 עלה בשיעור של 1.14%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים הוביל את העליות כשהתחזק 2.96%, מדד הנדל"ן טיפס 1.40%, מדדי התקשורת והביטוח עלו כ – 1%. מדד הביומד רשם ירידה של 0.81%.

מניות לאומי, פועלים, דיסקונט ומזרחי טפחות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות פריגו, נייס, טבע ואיי.סי.אל, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית ריטיילורס שעלתה 9.34%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: אפריקה מגורים, פרטנר, פוקס, קמטק, אנלייט אנרגיה, בינלאומי ודמרי.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אינרום שירדה 6.34%, ואחריה ירדו מניות פריגו, מקס סטוק, אלקטרה, פריון נטוורק, חילן, לייבפרסון ומג’יק.

היקף המסחר היום עמד על כ - 1.98 מיליארד ₪.

בניו יורק מתנהל המסחר בעליות שערים וגם באירופה מסכים ירוקים.

הוועדה המוניטרית החליטה להותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.1%: "נרשמו העלאות ריבית בעולם רק במדינות בהן נרשמה חריגה ניכרת מיעד האינפלציה, בעוד שבישראל הציפיות מהשווקים מצויות בתוך תחום היעד".

מקס סטוק דיווחה כי הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון השלישי, הסתכם בכ - 17 מיליון שקל. זאת לעומת רווח נקי בסך של כ - 20.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. בנטרול השפעות חד פעמיות, הרווח הנקי המתואם הסתכם בכ - 21 מיליון לעומת 26.3 מיליון ברבעון המקביל.

קבוצת מור זכתה במכרז רמ”י בכניסה למתחם העסקים כורזין בגבעתיים. המכרז בהיקף של כ - 225 מיליון ₪. הקבוצה מתכננת במתחם מגדל בן כ - 50 קומות, בשטח כולל של כ - 34 אלף מ"ר, הכולל בין היתר מגורים להשכרה ארוכת טווח, שטחי מסחר ותעסוקה

ועדת הכספים של הכנסת אישרה את העלאת את מס הרכישה למשקיעים, ךקריאה שניה ושלישית. הצעת שר האוצר להעלות את מס הרכישה לדירות השקעה באה לנוכח העלייה הניכרת בביקוש לרכישת דירות מגורים והעלייה במחיריהן, ולאור העלייה במספר הדירות הנרכשות להשקעה.

 קמהדע רוכשת פורטפוליו של ארבעה מוצרים מסחריים מאושרי FDA. החברה מדווחת כי מדובר בעסקה ש"משנה את פני החברה וממצבת אותה כמובילה עולמית בתחום תכשירי הנוגדנים מבוססי הפלסמה".

אילקס מדיקל: הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות גדל ברבעון בכ - 69% והסתכם ב - 84 מיליון ₪, לעומת כ - 50 מיליון ₪ ברבעון המקביל ב - 2020. המנכ"לית גלילי: "תוצאות הרבעון משקפות תהליכי התייעלות שבוצעו במעבדה ושהביאו לשיפור ברווחיות".

כאל: רווח נקי של 92 מיליון ₪ ברבעון השלישי של שנת 2021, לעומת 51 מיליון. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו הכנסות החברה ב-1.45 מיליארד ₪, לעומת 1.34 מיליארד ₪ בתקופה המקבילה אשתקד, בנטרול הכנסות חד פעמיות.

נקסטייג’: תוצאות חיוביות בניסוי הוכחת היתכנות של חברת הבת FertiProt. הניסוי הינו חלק מפיתוח מוצר בתחום הפוריות הגברית, לשיפור תנועתיות הזרע ויכולת ההשרשה שלו בטיפולי הזרעה.

הבורסה בתל אביב מנגישה את כלל נתוני המסחר ולדבריה ”מגבירה את השקיפות”; "בהתאם לסטנדרטים המקובלים בעולם, החל מהיום ניתן לקבל את כל פקודות המסחר בספר הפקודות (Market By Order)".

הרווח הנקי לבעלי המניות של לפידות ברבעון השלישי לשנת 2021 הסתכם בכ - 29 מיליון שקל. זאת לעומת הפסד של כ - 2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מתחילת השנה, הסתכם הרווח הנקי של בעלי המניות בלפידות בכ - 78 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 150 מיליון.

סונוביה מדווחת על התקשרות עם לקוח אסטרטגי מתחום התעופה. יצרנית מטוסים מבצעת הזמנת המשך למוצרים אנטי בקטריאליים של סונוביה, בהיקף של עשרות אלפי דולרים.

 קמטק מדווחת על השלמת גיוס של 175 מיליון דולר. הגיוס הושלם בהקצאה פרטית של אג"ח להמרה, למשקיעים מוסדיים. האג"ח יישא ריבית של 0% ויגיע לפדיון בשנת 2026.

קנאשור ו- CiiTECH ישווקו את שמני המותג Provacan בישראל. מדובר במותג הנהנה מפופולריות גבוהה בבריטניה, ותחילת שיווקו צפויה ברבעון הראשון של 2022.

אברא: הרווח הנקי ברבעון עמד על 600 אלף ₪ לעומת 1.5 מיליון ברבעון המקביל. הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו בכ - 62.5 מיליון שקל לעומת כ - 45 מיליון שקל ברבעון הקודם וכ - 8.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול נובע גם מאיחוד חברות נרכשות.

הרווח הגולמי של אינרום מרגיש את האינפלציה ושרשרת האספקה המקרטעת: הרווח הגולמי נחתך ב - 20% עקב ההשפעות האקסוגניות, הוצאות המימון קטנו, הרווח הנקי נחתך ב - 40% ל - 23 מיליון לעומת 39 ברבעון מקביל אשתקד.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה