דגנית ורד, מנכ"לית סמארט אגרו קרדיט: Zara Brooks

מיזוגים ורכישות

סמארט אגרו מודיעה היום על השקעה בחברת פרוטספק

פרוטספק מפתחת מערכת ניהול והערכת יבול מוקדמת בפירות, סבב הגיוס עומד על 5 מיליון דולר, זוהי השקעה רביעית של חברת סמארט אגרו, המניה עולה 1%

חדשות ספונסר 16/11/2021 12:44

א+א-

שותפות המו"פ סמארט אגרו מודיעה היום על השקעה רביעית במספר מאז הנפקתה בבורסת ת"א. השותפות תשתתף בסבב גיוס בחברת פרוטספק – FruitSpec - בהיקף של 5 מיליון דולר.

במסגרת הסכם ההשקעה, תשקיע סמארט אגרו סך של 1 מיליון דולר, ובתמורה פרוטספק תקצה לשותפות מניות בכורה א’-2, אשר תקננה לשותפות אחזקה של כ-5.8% מהון המניות המוקצה של החברה.

פרוטספק הינה סטארט-אפ ישראלי שהוקם בשנת 2016 ע"י רביב קולא, ניר מרגלית ושחר ניצן. החברה מפתחת מערכת ניהול והערכת יבול מוקדמת בפירות, המאפשרת לחזות בשלב מוקדם יחסית בהליך הגידול ובאופן מדויק מאד את תפוקת הגידול של פירות מסוימים במטע, וזאת, במטרה ליעל את שרשרת האספקה של פירות ולהביא לקמעונאי פירות טריים באופן היעיל ביותר.

המערכת מבוססת על טכנולוגיית hyper-spectral, המאפשרת לראות ולספור את הפירות בראשית עונת הגידול, כשהם עדיין קטנים יחסית. בעזרת בינה מלאכותית, המערכת יודעת לשלב את המידע המגיע מצילומים מבוססי hyper-spectral עם מידע רלוונטי נוסף ולחזות בצורה בעלת אחוזי דיוק מאד גבוהים את תפוקת הקטיף במטע בשלב מוקדם יחסית של הגידול.

הנתונים הנאספים על-ידי המערכת כאמור ניתנים לצפייה באמצעות פלטפורמה דיגיטלית, המספקת למשתמש מידע שונה ביחס למטע. קבלת נתונים אלו בשלבים מוקדמים יחסית עוזר לחקלאי ומאפשר לחברות אריזה וספקים לקבל מידע ספציפי ומדויק לגבי תפוקת הפירות מהמטעים עמם הם התקשרו, וכך לתכנן את מספר וסוג העסקאות הנדרשות להם בכדי לעמוד באספקה הדרושה.

החברה החלה במכירת המערכת בשנת 2020 ולמועד הדיווח, מוכרת את המערכת ללקוחות בצפון ודרום אמריקה, דרום אפריקה ובאירופה. לקוחות החברה כוללים בתי אריזה ומפיצים (B2B).

 

השקעה זו מצטרפת ל-3 השקעות נוספות שביצעה סמארט אגרו מאז הנפקתה: בטר סידס (BetterSeeds) - פורצת דרך התחום ההשבחה הגנטית של כלל הגידולים החקלאיים (השותפות השקיעה בה כ-2 מיליון דולר); ערוגה (Arugga) - פורצת דרך בתחום AI והרובוטיקה בחממות (השותפות השקיעה בה כחצי מיליון דולר); סופלנט (SupPlant) – פורצת דרך בתחום החקלאות וההשקיה המדייקת (השותפות השקיעה בה כ-1.5 מיליון דולר).

 

סמארט אגרו, הונפקה באוקטובר 2020 כשותפות אגרו-טק הראשונה בבורסת ת"א וגייסה כ-48 מיליון שקל. השותפות, בניהולה של דגנית ורד, מתכננת להתמקד בחברות אגרו-טק עם מחקר ופיתוח משמעותי. השוק הישראלי נחשב לחדשני בטכנולוגיות לתעשיית החקלאות, בין היתר בזכות הרקע החקלאי הרחב של היזמים, מוסדות אגרונומיים ברמה בינלאומית (הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, מכון וולקני אוניברסיטת בן גוריון, המו"פ האזורי ועוד), נגישות לטכנולוגיות מתקדמות מהמערכות הביטחוניות, מיקום גיאוגרפי ומבנה טופוגרפי ייחודי המאפשר סביבות גידול שונות ובכך בחינת טכנולוגיות חקלאיות במגוון תנאים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה