אבי ברזילי, מנכל אפי נכסים קרדיט: תמר מצפי

דוחות כספיים

אפי נכסים בדוח רבעון שלישי מצוין

החברה משערכת את כלל נכסיה בקביעות ברבעון השלישי והתוצאות בארץ מתעלות , פרויקט לנדמארק שרונה 118 מיליון, פארק ויצמן 85 מיליון, גם במזרח אירופה הנדל"ן מטפס

אלירן מדר 16/11/2021 11:41

א+א-

 

 

NOI - ברבעון השלישי של השנה הסתכם ה- NOI (חלק החברה)  בכ- 142.8 מיליון ₪ לעומת כ-111.6 מיליון ₪ אשתקד, גידול של 28%. הגידול ב-NOI ברבעון ביחס לרבעון המקביל אשתקד נובע מהשלמת פרויקטים במהלך שנת 2020 וביניהם קניון אפי בראשוב ובניין משרדים בבלגרד, מרכישת פרויקטים מניבים בשנת 2020 הכוללים את פורטפוליו המשרדים ברומניה ובנין המשרדים בוורשה לצד השפעה משמעותית של השלכות הקורונה על תוצאות החברה ברבעון המקביל אשתקד. העלייה ב-NOI קוזזה במידה ניכרת כתוצאה מהשחיקה בשער האירו מול השקל.

בעקבות מספר עסקאות שבוצעו השנה לרכישת פרויקטים בפראג, הוד השרון ובבלגרד יחד עם השלמת האכלוס של פרויקטים שבנייתם הושלמה ובנטרול השפעת הקורונה, צפוי ה- NOI להגיע לקצב שנתי של כ-651 מיליון ₪.

החברה מקימה בימים אלה מספר פרויקטים שעם השלמתם צפוי קצב ה- NOI השנתי להגיע ל-928 מיליוני ₪.

בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם ה-NOI (חלק החברה) בכ-414 מיליוני ₪ לעומת 306 מיליוני ₪ אשתקד, גידול של 35%.

FFO - ברבעון השלישי של השנה הסתכם ה-FFO בכ- 70.1 מיליון ₪ לעומת כ- 45.8 מיליון ₪ אשתקד. הרבעון השלישי של שנת 2020 הושפע משמעותית ממגפת הקורונה. בנוסף כאמור, נרכשו במהלך השנה נכסים מניבים רבים והושלמו מספר פרויקטים.

הקצב השנתי של ה-FFO על בסיס הרבעון השלישי ובנטרול השפעת הקורונה והתאמות נוספות, עומד על כ- 316 מיליון ₪. בשנת 2020 הסתכם ה- FFO לכ- 175.3 מיליון ₪ (כ-224.3 מיליון ₪ בנטרול השפעת הקורונה) ובשנת 2019 עמד על כ- 177.2 מיליון ₪.

החברה מעריכה שעם השלמת הרכישות והאיכלוסים האמורים צפוי ה- FFO להגיע לקצב שנתי של כ- 361 מיליון ₪. עם השלמתם של הפרויקטים שהחברה מקימה בימים אלה צפוי ה- FFO להגיע לקצב שנתי של כ- 581 מיליון ₪.

רווח המיוחס לבעלים - הרווח המיוחס לבעלים הסתכם ברבעון השלישי של 2021 לכ- 290.9 מיליוני ₪ לעומת כ- 161.9 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד. הגידול ברווח נובע בין היתר מגידול בהכנסות מעליית ערך נדל"ן להשקעה ונדל"ן להשקעה בהקמה לאור הערכות השווי אשר נעשות מסורתית עם דוחות הרבעון השלישי. הרווח המיוחס לבעלים בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם בכ- 448.2 מיליוני ₪ לעומת הפסד של 46.1 מיליוני ₪ ברבעון המקביל אשתקד.

החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד בסך 50 מיליון ₪

 

אבי ברזילי, מנכ"ל החברה: "אפי נכסים מציגה תוצאות טובות לרבעון השלישי של השנה אשר נהנה מהמשך השיפור המשמעותי בפרמטרים התפעוליים, בין היתר הודות להשלמת פיתוח ורכישת נכסים. במהלך הרבעון היינו עדים להתמתנות משמעותית בתחלואה במדינות הפעילות של החברה באירופה וכפועל יוצא בהסרת מרבית המגבלות וזאת, לאחר תקופה ארוכה של מגבלות חריפות וסגרים שנמשכה מסוף שנת 2020. שורת ההקלות יצרה חזרה לשגרה בפעילות העסקית ובעיקר בתחום המשרדים. לקראת סוף הרבעון הורגשה השפעתו של "הגל הרביעי" באירופה שהשפיע בעיקר על פעילות הקניונים ברומניה ובימים אלה נרשמת התמתנות בהתפשטות המגפה ברומניה יחד עם המשך העליה במדינות האחרות. קשה להעריך את ההתפתחויות סביב המגיפה ואנו מקווים כי, בתקופה הקרובה יקטנו השפעותיה והפעילות העסקית תחזור לסדרה. תחום המשרדים בישראל נמצא בתנופה והוא מתאפיין בתקופה זאת בביקושים ערים המלווים בעליות מחירים. בתחום הדיור להשכרה בארץ ובאירופה המשיכה החברה במאמציה להגדיל את הפורטפוליו שלה אשר עומד כיום על כ-3000 יח"ד בשלבי פיתוח שונים. החברה תמשיך בכיוון זה גם בתקופה הקרובה."

 

  1. מניות בכתבה
  2. אפי נכסים

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה