קרדיט: depositphotos

טור דעה

טייקון גדול מול משקיעים קטנים = טלנובלה בפוליגון

חברת הנדל"ן המנומנמת פוליגון נמצאת בעיצומה של טלנובלה גדולה, משפחת מימון מחזיקה מעל 52% אך המשקיעים הקטנים לא מוותרים, האבא קובי מימון כבר פרש מיו"ר הדירק’

אלירן מדר 08/11/2021 12:43

א+א- 3

חברת הנדלן פוליגון אשר נמצאת במדדי הנדל"ן ונסחרת בשווי שוק של כ-155 מיליון ש"ח נמצאת בעיצומה של טלנובלה אשר בוודאי לא רואים כל יום בבורסה הישראלית, הרקע הוא שבניו של קובי מימון, אורי , ניר ודן הם הנהנים בנאמנות ע"י חברה בגיברלטר בחברת פוליגון עם שיעור החזקה של מעל ל-52%.האבא קובי מימון כבר פרש מיו"ר הדירק’ לאחר אי אישור שכר חודשי של 10 אלפי ש"ח בשנת 2020 .

 

החברה רוצה למנות דח"צים אך בעלי מניות המיעוט אינם מרוצים עם המועמדים אשר מעלים חברי הדירקטוריון מחשש שהם יהיו עושי דברם של משפחת מימון, קבוצת המיעוט בראשותו של אהרון כהן ממובילי המאבק,אשר נעזר בשירותיו של עו"ד גולן קאשי מנעה את מינוי של אירנה שלמן כדחצ"ית.

 

עתה העמידה את כלל בחירת הדירקטוריון אשר בו יצביעו בעלי העניין והמשקיעים הקטנים, במקרה זה למשקיעים הקטנים אין סיכוי למנוע את בחירת הדירקטורים של משפחת מימון אך הם בהחלט רוצים לקבוע מי יהיו הדח"צים של החברה המנומנמת בכדי שיעבדו בשבילם וייקחו את החברה קדימה, בעלי מניות המיעוט אף הגישו מועמדים אשר לדעתם מתאימים, לאחר שרו"ח חן שרייבר התפטר, עקב בחירותו לנשיא לשכת רואי החשבון בתחילת נובמבר.

 

לחברה יש קניון בחדרה אשר הוא מניב את מירב ההכנסות של כ-20 מיליון ש"ח בשנת 2020 וסיים עם רווח נקי של כ-9 מיליון ש"ח, מספר קרקעות בחיפה ובפ"ת אשר לא מניבות הכנסות מהותיות, כאשר הקניון בחדרה סיים לשלם את ההלוואות בגינו, בעלי מניות המיעוט רואים את מניות הנדל"ן מתחזקות בתקופה האחרונה כאשר חברת פוליגון נותרת מאחור. מחר בשעה אחת תתקיים האסיפה המחודשת

 

ככל הנראה מדובר בטבילה ראשונה של ילדיו של מימון בבורסה הישראלית והם מקבלים סטאז’ יפה מהמשקיעים הקטנים

 1. מניות בכתבה
 2. פוליגון

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הנדל"ן רשום בספרים לפי עלות מופחתת

  ולא שווי הוגן. תבדוק מה השווי הוגן של כלל הנכסים.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ramsabag 08/11/2021 13:14

 2. 2
  שאלה

  איפה אתה רואה שהיא נסחרת בחצי מההון? אני רואה מכפיל הון 1.32 מכפיל רווח 19..
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  משקיעחובב 08/11/2021 13:08

 3. 3
  חברת הנדל"ן מניב היחידה שנסחרת בחצי

  מההון העצמי שלה. צריך להיות שווה בקלות 250 מש"ח.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ramsabag 08/11/2021 12:56