דיווח שוטף

פארמוקן בשת”פ עם מכון שמיר בתחום הפטריות הזיה

פארמוקן תחזיק 51% מהון המניות ומכון שמיר שיחזיק 49%, תערוך מחקרים על מספר זני פטריות לצורכי מו"פ, עבור בחינת השפעתן הפוטנציאלית לטיפול במגוון התוויות רפואיות

חדשות ספונסר 08/11/2021 11:19

א+א-

חברת פארמוקן גלובל בע"מ, העוסקת בגידול, ייצור, פיתוח ומכירה של מוצרי קנאביס רפואי בישראל, מדווחת על חתימת הסכם להקמת חברה משותפת עם מכון שמיר, שתעסוק במחקר, פיתוח ושיווק של תרופות המבוססות על פיטריות ממשפחת הפסילוסיבה, המניה מגיבה בזינוק של כ-8%.

הקמת החברה המשותפת נעשית בהמשך לדיווח הקודם על חתימת מזכר הבנות בין פארמוקן למכון שמיר. פיתוח הפעילות תחת חברה משותפת, יאפשר לפארמוקן בעלות על זכויות הקניין הרוחני שתנבע מפעילות המו"פ, ותאפשר בעתיד קבלת מימון נפרד להמשך הפיתוח וקידום פעילות זו.

חברת הבת, בה פארמוקן תחזיק 51% מהון המניות ומכון שמיר שיחזיק 49%, תערוך מחקרים על מספר זני פיטריות אשר בבעלות החברה או אשר לחברה רישיון שימוש בפיטריות אלו לצורכי מו"פ, עבור בחינת השפעתן הפוטנציאלית לטיפול במגוון התוויות רפואיות שונות, בניהן דיכאון ואלצהיימר. תוצאות המחקרים ישמשו בסיס להחלטה על המשך פיתוח תרופות למי מההתוויות הרפואיות.

מכון שמיר החל בחודשים האחרונים בגידול 10 זנים שונים של פטריות פסילוסיבה באמצעות שיטות שונות, מתוך מטרה למצות את החומרים הפעילים ולבחון האם הם יכולים להוות בסיס לפיתוח תרופה להתוויות רפואיות שונות.

פטריות ממשפחת הפסילוסיבה אשר זכו גם לכינוי "פטריות הזיה", הן קבוצה של פטריות המכילות את המרכיבים הפסיכואקטיבים שהעיקריים והבולטים שביניהם הינם פסילוסיבין ופסילוסין. מחקרים שנערכו, בין היתר, על ידי אוניברסיטאות מובילות בעולם, מצאו כי השימוש בפסילוסיבין עשוי להיטיב עם חולי דיכאון, פוסט טראומה, הפרעות חרדה והפרעה טורדנית-כפייתית (OCD). לאחרונה בוצעו מחקרים המלמדים על היתכנות השימוש בפטריות כטיפול במחלות חסרות מרפא.

מכון שמיר שהוקם בשנת 1983 ביוזמת משרד המדע הישראלי ופועל בחסות אקדמית של אוניברסיטת חיפה, פועל הן במישור היישומי והן במישור האקדמאי באמצעות ביצוע מחקרים פורצי דרך. מכון שמיר, בין היתר, מוביל בתחום העקיבות הגנטית של תוצרת חקלאית המחזיק ברישיון משרד הבריאות לייצור והחזקה של הפיטריות לשימוש לצורך מחקרי.

  1. מניות בכתבה
  2. פארמוקן

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה