קרדיט: depositphotos

הבורסה בת”א מחפשת רוח גבית משווקי העולם

שבוע המסחר התחיל בצורה חיובית, דוחות רבעון 3 בת"א יתחילו לתפוס תאוצה כאשר היום תדווחנה: טאואר, בזן, פולירם ואנרג’יקס, שער הדולר ממשיך להיות קרוב לרמת תמיכה 3.11

מערכת ספונסר 08/11/2021 08:16

א+א-

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה המקומית יפתח כאשר העיניים נשואות אל העולם להמשך המגמה החיובית, אתמול למרות הפער השלילי של המניות הדואליות מדד המעוף סיים בעליות קלות של 0.24% היום ידווחו: טאואר- נמצאת קרוב מאוד למחיר שיא, בזן- אשר בוודאי תהנה מעליות מרווחי הנפט בקיזוז תקלות שחוותה ברבעון, פולירם- תציג כיצד התמודדה עם עליית מחירי חומר הגלם העיקרי, ואנרג’יקס.

 

שבוע המסחר באסיה נפתח במגמה מעורבת, כאשר ביפן יורד מדד הניקיי בשיעור של 0.26%, בעוד מדד שנחאי עולה 0.2% והנג סנג יורד 0.5% , סנסקס (הודו) נסחר סביב רמות הבסיס, בארה"ב המדדים העיקרים נסחרים בטרום בירידות קלות של 0.2%

 

בזירה המקומית בעקבות הייסוף נבלמת עליית המחירים והוא אחד הסיבות לכך שהאינפלציה בישראל נמוכה מזו שבארה"ב ובאירופה, למרות שבנק ישראל עדיין מתערב בצורה אגרסיבית בשער החליפין ובאוקטובר דיווח על רכישות של כ-3.5 מיליארד דולר. משרד האוצר, ההסתדרות וארגוני המעסיקים הגיעו להסכמות שכוללות העלאת שכר המינימום מ-5300 שקלים עד ל-6000 שקלים בשנת 2025, הקפאת שכר בשנת 2022.

 

בשוקי העולם פותחים היום שבוע מסחר חדש, השווקים באירופה וארה"ב סיימו את השבוע הקודם בעליות שערים, כמו כן, תוכנית ההשקעה בתשתיות של הנשיא ביידן אושרה סופית ע"י הקונגרס האמריקני, בארה"ב, הוביל את העליות מדד ראסל 2000 עם שיעור של 6.1%. אחריו, מדדי נסדק, אס&פי 500 ודאו ג’ונס רשמו עליות שבועיות של 3.1%, 2.0% ו-1.4% בהתאמה. באירופה, היורוסטוקס 50 ו-600 עלו 2.7% ו-1.7% בהתאמה. בלטו במיוחד המדדים באיטליה וצרפת עם עליות שבועיות של 3.4% ו-3.1%.

 

נתוני שוק העבודה בארה"ב הפתיעו לחיוב. דוח התעסוקה לחודש אוקטובר הפתיע לטובה עם תוספת של 531 אלף משרות, הרבה מעבר לציפיות, באירופה עלייה ניכרת בשיעור ההדבקות מהקורונה. על פי ארגון הבריאות העולמי, שיעור ההתחסנות במדינות הבלטיות, הבלקניות ובמרכז ומזרח אירופה נמוך יחסית, ובחודש האחרון נרשמת במדינות אלו עליה חדה בתחלואה. עם זאת, העלייה בתחלואה נרשמת גם במדינות מרכז אירופה בה שיעור ההתחסנות גבוה, כגון: גרמניה והולנד.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה