ביומיקה והקריה הרפואית רמב”ם חתמו על הסכם לביצוע ניסוי קליני בתרופה אונקולוגית מבוססת מיקרוביום

ביומיקה, חברה בת של אבוג’ן, עוסקת בביו פארמה ומפתחת טיפולים מבוססי מיקרוביום

מערכת ספונסר 27/10/2021 17:11

א+א-

חברת הבת של אבוג’ן, ביומיקה, המפתחת טיפולים מבוססי מיקרוביום, הודיעה במשותף עם הקריה הרפואית רמב"ם, על חתימת הסכם לביצוע ניסוי קליני לטובת הוכחת היתכנות ראשונה בבני אדם של BMC128, תרופה בפיתוח של ביומיקה.

כותרת המחקר היא "ניסוי תווית פתוחה, פאזה ראשונה להערכת הבטיחות והסבילות של BMC128 בשילוב אימונותרפיה מקבוצת מעכבי נקודות - בקרת חיסון נוגדי PD-1 במטופלים עם סרטן ריאות (NSCLC), מלנומה או קרצינומה של תאי הכליה (RCC)". המחקר נועד בראש ובראשונה לבחון את הבטיחות והסבילות של התרופה האימונו-אונקולוגית בפיתוח של ביומיקה, BMC128, המבוססת על המיקרוביום, בשילוב עם טיפול אימונותרפיה מקבוצת מעכבי נקודות-בקרת חיסון נוגדי PD-1. תחילת המחקר כפופה לאישור משרד הבריאות.

ד"ר אלרן חבר, מנכ"ל ביומיקה: "אנו שמחים מאוד לעבוד עם הקריה הרפואית רמב"ם, אחד המוסדות הרפואיים המובילים בישראל, ומצפים להתחיל בניסוי הוכחת היתכנות ראשונה בבני אדם של תרופת BMC128 לטיפול בחולי סרטן שאינם מגיבים לטיפול קיים. אנו נרגשים לקדם את BMC128 לשלב הבא בתהליך הפיתוח הקליני, על סמך התוצאות החיוביות שהושגו במודלים פרה-קלינים עד כה. אנו מקווים ששיתוף פעולה חשוב זה יהיה הראשון מבין רבים עם מוסדות רפואיים מובילים נוספים בארץ ובעולם".

ד"ר רות פרץ, מנהלת מחקרים קליניים פאזה 1 במערך האונקולוגי של רמב"ם: "אנו גאים להוביל את הניסוי הקליני העוסק בנושא החשוב של עמידות לטיפול אימונותרפי. טיפול אימונותרפי הוביל למהפכה בתחום האונקולוגי והאריך את חייהם של מטופלים עם מגוון מחלות ממאירות. עם זאת, עמידות לאימונותרפיה מתפתחת אצל רוב החולים, וישנן עדויות לכך שהמיקרוביום במעי משפיע על עמידות זו לאימונותרפיה. אנו שמחים לבחון את יכולת השפעתו של BMC128 בהפחתה של העמידות לאימונותרפיה ובכך לאפשר הענקת טיפול משמעותי לאורך זמן לחולים".

החברה דיווחה בעבר שהטיפול ב-BMC128 בשילוב עם מעכבי נקודות-בקרת חיסון (ICI) שיפר באופן מובהק את הפעילות נוגדת הגידול במודלים פרה-קלינים והוביל לתגובה מוגברת של גידולים סרטניים שונים לטיפול באמצעות נוגד-PD1, כפי שבא לידי ביטוי בשיעור תגובה אובייקטיבי (ORR) משופר ובאחוזי עיכוב צמיחת הגידול (TGI). התגובה ל-BMC128 תאמה את הפרופיל האימונולוגי נוגד-הגידול הרצוי. BMC128 שינתה את אופן התגובה למעכבי נקודות-בקרת חיסון, והובילה להפעלה של המערכת החיסונית כך שהפכה גידולים-קרים לגידולים-חמים.

עוד ציינה החברה כי "התכנית האימונו-אונקולוגית של ביומיקה מבוססת על ההנחה שמיקרוביום המעי משפיע על יעילות טיפול אימונותרפי לסרטן, ובפרט על שימוש בתרופות ממשפחת ICI הכוללים מעכבי PD-1 או PD-L1 ו-CTLA-4, כפי שפורסם בספרות המדעית. לאחרונה דווח כי השתלת מיקרוביום צואתי שיפרה את התגובה אצל מטופלים העמידים לטיפול ב-ICI. עם זאת, החיידקים הספציפיים האחראים לתגובה זו אינם ידועים בשלב זה.
BMC128 הינו מאגד חיידקי שזוהה ונבחר באמצעות ניתוח פונקציונלי מפורט של מיקרוביום תוך שימוש ב-PRISM, פלטפורמה חישובית של ביומיקה המאפשרת ניתוח מיקרוביום ברזולוציה גבוהה, המונעת על ידי פלטפורמת הבינה המלאכותית של אבוג’ן, MicroBoost AI".

  1. מניות בכתבה
  2. אבוגן

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה