ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בתע”ש בעקבות המכירה של עשות

לטענת ההסתדרות, המהלך למכירת עשות, חברת הבת של תע"ש המעסיקה 400 עובדים, נעשה תוך התעלמות מיחסי העבודה הקיבוציים וללא הסדרה של תנאי ההעסקה

חדשות ספונסר 27/10/2021 10:16

א+א-

ההסתדרות הכריזה אמש על סכסוך עבודה בתע"ש. ההחלטה התקבלה, לטענת ההסתדרות, בשל החלטה חד-צדדית למכור את חברת הבת עשות אשקלון לגורם שלישי, תוך התעלמות מיחסי העבודה הקיבוציים החתומים בה. כמו כן, הצעד נעשה בהיעדר שקיפות, בחוסר תום לב וללא הסדרת תנאי ההעסקה וזכויותיהם של העובדים.

 

בהחלטה על סכסוך העבודה הסבירו נציגי ההסתדרות כי להחלטת המכירה של תע"ש השלכות קריטיות על העובדים מכל הבחינות, לרבות המעמד והביטחון התעסוקתי שלהם, לצד פגיעה גם בכוח הארגוני.

 

נציגות העובדים, באמצעות ההסתדרות, דורשת לקבל מידע על ההחלטה של הנהלת החברה למכור את עשות, ולנהל מו"מ להסדרת זכויות העובדים. באם לא יימצא פתרון ואם לא ייענו הבקשות, ייאלצו העובדים לקיים צעדים ארגוניים החל מ-11 בנובמבר.

 

חברת עשות אשקלון מעסיקה כ-400 עובדיה העוסקים בפיתוח, ייצור ושיווק חלקים וחלפים בתחום הצבאי, בין היתר לכלי רכב משוריינים. עשות פעילה גם בתחום האזרחי והיא מייצרת ומשווקת ממסרות, מערכות הינע למטוסים ולמנועים, רכבי שטח ואף ציוד בנייה.

 

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר: "עובדי עשות אשקלון עושים מדי יום עבודה שתפקידה בין היתר חיזוק מעמדה וביטחונה של המדינה. לא ייתכן שמהלך כמו העברת בעלות על המפעל ייעשה מאחורי גב העובדים ותוך התעלמות מהם. ההסתדרות תפעל לוודא שהצעד הזה יתקיים בשיתוף פעולה, ולא תהסס לנקוט מהלכים לשמירה על זכויות העובדים הללו".

 

יו"ר מרחב אשקלון בהסתדרות רמי גואטה הוסיף: "ההנהלה מערערת את יחסי העבודה במקום חשוב למדינת ישראל כמו תע"ש. ההסתדרות והמרחב ידאגו שפרנסתם ומעמדם של העובדים לא ייפגע".

  1. מניות בכתבה
  2. עשות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה