סמי בבקוב, מנהל השקעות ראשי הראל וראש חטיבת ההשקעות בקבוצת הראל קרדיט: ורדי כהנא

הראל, שלמה ביטוח ו-CIM רוכשות קמפוס משרדים באנגליה

המתחם, הכולל שלושה בניינים, נרכש תמורת 288 מיליון ש"ח; שניים מהמשרדים מניבים הכנסה שנתית של כ-16 מיליון ש"ח והבניין השלישי ישופץ וצפוי להניב הכנסה שנתית של 6.2 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 26/10/2021 10:14

א+א-

הראל ביטוח ושלמה ביטוח ביחד עם קבוצת CIM מדווחות הבוקר על רכישת מתחם משרדים בגילפורד, אנגליה הממוקמת דרומית ללונדון, בהיקף השקעה כולל של כ-288 מיליון ש"ח.

 

קבוצת CIM האמריקאית הוקמה בתחילת שנות התשעים והיא מחזיקה ומנהלת כ- 29 מיליארד דולר של נכסי נדל"ן ותשתיות. הקבוצה קבלה החלטה אסטרטגית להרחיב את פעילותה גם אל ערים מרכזיות במערב אירופה, ובעיקרן לונדון וסביבתה. את הפעילות האירופאית מנהל רון קובלסקי שנהל בעבר את השקעות הנדל"ן של קבוצת הראל.

 

המתחם שנרכש כולל שלושה בניינים ומשתרע על פני שטח של כ- 27 דונם. שני בנייני משרדים עברו שיפוץ מלא בהיקף של מיליוני פאונד, והם מושכרים למגוון דיירים מתחום הקומוניקציה, טכנולוגיה ושירותים עסקיים.

 

התמורה עבור שני המשרדים היא כ- 223 מיליון שקל והם מניבים הכנסה שוטפת שנתית של כ- 16 מיליון שקל. התמורה ששולמה עבור הנכס השלישי במתחם, היא כ- 29 מיליון שקל, והוא מיועד לשיפוץ והשבחה בסכום של כ- 36 מיליון שקל. הבניין המשופץ צפוי להניב הכנסה שנתית של כ- 6.2 מיליון שקל.

 

"עם רכישה זו בבריטניה, CIM Group מממשת את הידע שנצבר בקבוצה לאורך השנים באיתור, ניהול והשבחה של נכסי נדל"ן ומרחיבה ניסיון משמעותי זה גם אל עבר ערים במערב אירופה. זיהינו את אזור לונדון רבתי כשוק יעד להרחבת השקעות הנדל"ן של הקבוצה אחרי בחינה מקיפה של שוקי הנדל"ן המסחריים בערים מרכזיות במערב אירופה", אמר אבי שמש, אחד משלושת המייסדים והבעלים של קבוצת CIM.

 

הנכס נמצא בגילפורד, עיר מובילה לחברות מתחום הגיימינג. המתחם נמצא במרחק הליכה קצר מאוניברסיטת Surrey – אחת האוניברסיטאות המובילות בתחום המחקר והפיתוח בתחומים שונים ובעלת קשרים חזקים לתעשייה. המתחם נמצא במרחק של כ- 20 מייל משדה התעופה Heathrow וכ- 30 מייל מלונדון, כאשר רשימה של חברות מתחום הנדל"ן, מקומיות וזרות, פועלות בעיר ומחזיקות בה נכסים מסחריים.

 

"העסקה נופלת בגדר האסטרטגיה שלנו באירופה, כעסקה המשלבת תזרים שוטף לצד פוטנציאל השבחה משמעותי במסגרת תוכנית עסקית מוגדרת", ציין רון קובלסקי. "המטרה הינה ליצור ערך מצרפי משותף למתחם ולשלושת הבניינים יחדיו על ידי התאמת סביבת עבודה ממוקדת-עובדים".

 

את המימון לעסקה העמיד בנק הפועלים באמצעות החטיבה העסקית, יחידת מימון חו"ל בניהולו של בני חדאד.

 

טובי שמלצר, מבעלי שלמה ביטוח, ציין: "מהלך הרכישה הנדלני בלונדון, יחד עם קבוצת CIM והראל ביטוח, נעשה במסגרת ניהול תיקי ההשקעות בשלמה ביטוח, הכולל נכסי נדל"ן משמעותיים בישראל ובאירופה, השקעה בקרנות הון מסוגים שונים, חברות היי-טק ועוד. מהלכים כאלה, יאפשרו לחברה לפתוח פתח ליעדים גלובליים נוספים".

  1. מניות בכתבה
  2. הראל השקעות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה