גל בוגין, יור סולגרין קרדיט: אייל טואג

אנרגיה ירוקה

סולגרין ומנורה מבטחים ישקיעו כ-160 מיליון אירו באנרגיות מתחדשות באירופה

יקימו שותפות שתשקיע בפרויקטים של אנרגיית שמש, רוח ואגירה באיטליה, יוון ומדיניות OECD נוספות באירופה; מנורה תשקיע 60 מיליון אירו וסולגרין את 100 המיליון הנותרים

מערכת ספונסר 24/10/2021 11:16

א+א-

חברת סולגרין, הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות ומוחזקת בכ-50.53% ע"י ג’נריישן קפיטל, מדווחת היום כי חתמה עם קבוצת מנורה מבטחים על מזכר הבנות לא מחייב להקמת שותפות להשקעה בפרויקטים בתחום האנרגיות המתחדשות בסך כולל של עד 160 מיליון אירו.

 

בכוונת השותפות להשקיע בפרויקטי אנרגיה מתחדשת בתחומים של שמש, רוח ואגירה, או שילוב שלהם באיטליה, ביוון ובמדיניות OECD נוספות באירופה, בהתאם לאלוקציה שנקבעה במזכר ההבנות, וכן, בכפוף להסכמת כל השותפים המוגבלים, תוכל השותפות לבצע השקעות של עד 10% במדינות נוספות.

 

השותפות תוחזק על ידי סולגרין ומנורה מבטחים, וכן על ידי השותף הכללי שיהיה חברה פרטית בבעלותה המלאה של סולגרין. הצדדים התחייבו להיקף השקעה כולל של כ-160 מיליון אירו, כאשר 60 מיליון אירו יועמדו לשותפות על ידי מנורה מבטחים, והיתרה, בסך כולל של 100 מיליון אירו, תועמד על ידי סולגרין.

 

השקעות אלו ישמשו כהון עצמי עבור הפרויקטים. השותף הכללי יעניק שירותים שונים, לרבות, שירותי ייזום, ניהול, פיקוח ובקרה, לפרויקטים של השותפות, ויהיה זכאי לדמי ניהול ולדמי הצלחה בשיעורים ובתנאים שנקבעו במזכר ההבנות בין הצדדים, שיאפשרו השאת תשואות עודפות מעבר לתשואת הפרויקט. ההשקעה של קבוצת מנורה מבטחים הנה בעיקר באמצעות כספי עמיתי ומבוטחי הקבוצה.

 

הסכם שותפות מפורט, אם וככל שייחתם, צפוי להיחתם בתוך 60 יום ממועד החתימה על מזכר ההבנות.

 

גל בוגין, יו"ר סולגרין: "אנו מברכים על קידום הקמת שותפות עם גוף איכותי ובעל יכולות וניסיון כמו מנורה מבטחים ורואים בכך מכפיל כוח והבעת אמון בפיתוח פעילותינו בתחום האנרגיות המתחדשות באירופה, לצד גיוון מקורות המימון של החברה. הפעילות המשותפת תאפשר מימוש מהיר של תכנית ההשקעות וההתרחבות של החברה, בהתאם לאסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה תוך מיקוד בשווקים גיאוגרפים צומחים."

 

תום שפרן, מנכ"ל סולגרין: "תחום האנרגיות המתחדשות באירופה, כמו בשאר מדינות העולם צומח בצורה משמעותית, בין היתר על רקע משבר האקלים, כאשר מדינות רבות ביבשת מסמנות יעדים אגרסיביים להגדלת השימוש באנרגיות מתחדשות על חשבון אנרגיות מזהמות. אנו מקדמים כיום צבר פרויקטים מהותי של למעלה מ-1 גיגה-וואט בשווקים בהם החברה פועלת ובכוונתנו לפעול באינטנסיביות למימוש הפוטנציאל הרב הקיים בהקשר זה".

  1. מניות בכתבה
  2. סולגרין

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה