דורון ארנון, מנכל מגדלי הים התיכון קרדיט: יח"צ

רשת מגדלי הים התיכון רוכשת קרקע להקמת דיור מוגן בכ-141 מיליון שקל

הקרקע הנרכשת נמצאת בקרבת צומת מסובים; החברה מתכוונת להקים בית דיור מוגן עם 500 דירות, מחלקות סיעודיות ושירותים נלווים, שיהיה הגדול ביותר של הרשת

חדשות ספונסר 24/10/2021 10:04

א+א-

רשת הדיור המוגן, מגדלי הים התיכון, ממשיכה במגמת ההתרחבות לאחר שזכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל לרכישת קרקע המיועדת להקמת בית דיור מוגן בשכונת פארק איילון באור יהודה, בקרבת צומת מסובים.

 

בקרקע קיימות זכויות בניה בהיקפים משמעותיים והרשת מתכוונת להקים עליהם בית דיור מוגן שיכלול עד 500 יחידות דיור ויהיה הגדול ביותר של הרשת והגדול בענף כולו, לצד מחלקות סיעודיות ושירותים נלווים. תמורת השטח תשלם החברה כ-141 מיליון שקל, בתוספת מע"מ, ובנוסף תשלם כ-29 מיליון שקל בגין הוצאות פיתוח.

 

יצוין, כי בחודש נובמבר אשתקד ביטלה החברה את זכייתה הקודמת במכרז על הקרקע בעקבות חוסר הוודאות בגין משבר הקורונה.

 

מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון: "הפרויקט בצומת מסובים הוא משמעותי מאוד ואנו שמחים על הזכייה. עם השלמת הקמת הבית על הקרקע, לצד סיום הקמת הבית ברחובות שנמצא כיום בשלבי בניה מתקדמים, והבתים בת"א ובחיפה אשר נמצאים בתהליך תכנון רשת מגדלי הים התיכון תפעיל 11 בתי דיור מוגן בהיקף של כ-2,500 יחידות דיור ובכך תחזק את מיצובה כחברה המובילה בתחומה בישראל.

 

במהלך התקופה האחרונה, אנו מזהים עלייה עקבית ברמת ההתעניינות מצד לקוחות וקהלים חדשים להצטרף לדיור מוגן, מתוך הבנה שבתי הרשת, המציעים סביבה בטוחה ומוגנת הכוללת מעטפת מלאה לדייר, הינם מקום המגורים האופטימלי לבני הגיל השלישי, מגפת הקורונה אף חיזקה והמחישה את היתרונות, ואנו מאמינים שמגמה זו תימשך ותתעצם גם בעתיד. בהתאם לכך, אנו כאמור נערכים כבר היום להקמת בתי דיור נוספים עם 800 יחידות דיור שיתווספו לרשת במהלך השנים הקרובות".

 

נכון להיום, מפעילה הרשת הוותיקה בענף הדיור המוגן בישראל 7 בתי דיור מוגן בהיקף כולל של כ-1,650 יחידות דיור ובמקביל נמצאת בעיצומן של עבודות להקמת בית דיור מוגן ברחובות הצפוי לכלול 250 יחידות דיור, לצד מחלקה סיעודית, כאשר אכלוסו יחל בשנת 2024.

 

מגדלי הים התיכון סיכמה את המחצית הראשונה של שנת 2021 עם עלייה בקצב שיווק יחידות דיור, עלייה ב-FFO וגידול ברווחים. במחצית הראשונה של השנה הרווח הנקי לבעלי המניות הסתכם לכ-15 מיליון שקל, ה-FFO עלה לכ-46 מיליון שקל, ההון העצמי של החברה הסתכם בכ-954 מיליון שקל ולחברה קופת מזומנים בהיקף של כ-505 מיליון שקל.

 

  1. מניות בכתבה
  2. מגדלי תיכון

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה