קרדיט: אהרון גדליה

טופ-גאם בהסכם בלעדי למסחור טכנולוגיה בהיקף של 35 מיליון ש”ח

ההסכם הוא לצורך פיתוח וייצור של מוצרים וטכנולוגיות שמכילים או עושים שימוש בטכנולוגיה של מיקרו-אנקפסולציה בתחום תוספי תזונה, המזון ותרופות ללא מרשם

מערכת ספונסר 21/10/2021 12:03

א+א-

חברת TopGum הישראלית העוסקת בשוק תוספי התזונה בצורת מתן של סוכריות גומי חתמה על הסכם עם חברה ישראלית פעילה, שהוקמה בשנת 2012, העוסקת בפיתוח טכנולוגיות של מיקרו-אנקפסולציה של חומרים פעילים. לפי הערכות חברת הטכנולוגיה, הושקעו בפיתוח הטכנולוגיה כ-10 מיליון דולר.

 

לפי ההסכם, לחברה הוענקה זכות בלעדית לשימוש בכל העולם בפטנטים, בידע ובקניין הרוחני בכל הנוגע למחקר, פיתוח ומסחור של טכנולוגיה וחומרים לייצור מיקרו קפסולות, תחום המזון, תוספי תזונה והתרופות ללא מרשם, ובדגש על מוצרי גומי בהם עוסקת החברה. 

 

במסגרת ההסכם נקבע, כי טופ גאם תשלם לבעלי הרישיון סכום לא מהותי במסגרת הוכחת היתכנות, סכום נוסף ככל ובעלי הרישיון יספקו דוגמאות של מיקרו קפסולות של חומרים מסוימים שפורטו בהסכם; וסכום נוסף ככל והחברה תבקש כי בעלי הרישיון יעבירו לחברה את הטכנולוגיה, בתנאים שנקבעו בהסכם, ויספקו לה את התמיכה הנדרשת לכך, עד אשר יהיה בכוחות החברה לייצר בעצמה באופן סדרתי את המוצרים.

 

סך הסכומים שישולמו ע"י טופ גאם יעמוד על כ-1.5 מיליון ₪, ובנוסף, לאחר השלמת העברת הטכנולוגיה, או לחלופין ככל והחברה תחל לייצר מוצרים כאמור, היא תשלם לבעלי הרישיון תשלום נוסף בסך של כ-2 מיליון ₪ נוספים.

 

בנוסף, ההסכם מסדיר תשלומי תמלוגים עבור הרישיון הטכנולוגי שניתן לחברה בשיעור של 0.7% או 2.0% מהמכירות נטו בגין מוצרים שימכרו על ידי החברה, עד לתום חמש עשרה שנים לאחר מכירה מסחרית ראשונה של המוצרים או עד לתשלום תמלוגים בסכום מצרפי של 35 מיליון דולר.

 

טופ גאם תהיה אחראית על פיתוח המוצרים ובעלי הרישיון יספקו לחברה תמיכה לצורך כך, לרבות שירותי מדען ראשי או תפקיד דומה בקשר עם התחום של המוצרים לתקופה של 18 חודשים לפחות אחרי השלמת העברת הטכנולוגיה.

 

לדברי עמיחי בר-ניר, מנכ"ל החברה, "מדובר בהסכם חשוב, שמהווה צעד נוסף למימוש האסטרטגיה של טופ גאם לפתח מוצרים מבודלים וחדשניים, מבוססי מדע, אשר יחזקו את הצעת הערך של מוצרי החברה ללקוחותיה בעולם. ההסכם יאפשר לראשונה לעשות שימוש בחומרים פעילים מסוימים בצורת מתן של סוכריות גומי, ישפר את הפונקציונליות הפיזיולוגית של הסוכריה, ימסך טעמים, ויאפשר לחברה לחדור לשווקים עתירי רגולציה שכיום יצרניות סוכריות הגומי לא פעילות בהם.

 

הסכם זה מצטרף לשלושה הסכמים אסטרטגיים נוספים עליהם חתמנו מתחילת 2021 עם חברות בינלאומיות מובילות, ואנו נמצאים בתהליכי פיתוח ומו"מ מסחרי מתקדמים מול מספר תאגידים בינלאומיים נוספים, בעלי מותגי פרמיום בתחום הפרמה, תוספי מזון, ומזון, על מנת להגיע להסכמי הספקה גלובליים של תוספי מזון בצורת מתן של סוכריות גומי, שאותם מפתחת עבורם החברה".

 

החברה, שמפעל הייצור הקיים שלה ממוקם בעיר שדרות, נמצאת בבעלות משותפת של המייסד ונשיא החברה חי חיון, רועי לוסטרניק ביחד עם קרן AP Partners שהשקיעה בחברה בשנת 2020 ב co-invest בחברה יחד עם דיסקונט קפיטל וארקין השקעות.

 

קרן AP Partners היא קרן פרייבט אקוויטי אקטיבית שהוקמה בשנת 2018 והממוקדת בחברות קטנות ובינוניות בעלות פוטנציאל צמיחה גבוה בשווקים הבינלאומיים. מנכ"ל טופ-גאם הוא עמיחי בר-ניר, והיו"ר הפעיל של החברה הוא חגי שטדלר, שותף מייסד בקרן AP Partners. החברה מעסיקה כ-100 עובדים.

 

שוק תוספי התזונה העולמי מוערך בכ-56 מיליארד דולר נכון לשנת 2020. בשנת 2020 צמח השוק באופן מואץ של 14.5% לעומת ממוצע שנתי של 6%, על רקע מגפת הקורונה, ובכך המשיך להציג צמיחה רב-שנתית לאור מגמה הולכת ומתרחבת של אימוץ אורח חיים בריא.

 

בתוך 4 שנים צפוי השוק לגדול לכ-66 מיליארד דולר, כאשר ארה"ב אחראית לכחצי ממנו. גודל השוק של תוספי תזונה בצורת סוכריות גומי עמד בשנת 2020 (הן ישירות לצרכן והן ללקוחות עסקיים) על כ- 6.5 מיליארד דולר והוא צומח בממוצע בכ-16% בשנה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה