המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים

מדד ת"א 35 התחזק כ - 0.40%, ת"א 125 עלה כ – 0.30%. מקרב המדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים בלט כשעלה 0.75%

מערכת ספונסר 20/10/2021 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמת עלייה. מדד ת"א 35 התחזק 0.44%, ת"א 90 עלה 0.07% ומדד ת"א 125 עלה 0.34%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים עלה 0.75%, הביומד עלה 0.56%, מדד הביומד עלה 0.56% ומדד התקשורת עלה 0.42%. מדדי הטכנולוגיה נותרו יציבים.

מניות לאומי, פועלים, נייס, טבע, מזרחי טפחות ודיסקונט, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות איי.סי.אל וקבוצת דלק, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית הכשרת הישוב שעלתה 5.37%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: טבע, אקויטל, נפטא, איידיאיי ביטוח, אלוט, קרסו ונכסים ובנין.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית נאייקס שירדה כ – 12.55%, ואחריה ירדו מניות פלסאון תעשיות, מג’יק, פריון נטוורק, בונוס ביוגרופ, או פי סי אנרגיה, קבוצת דלק וטראלייט.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.24 מיליארד ₪.

בניו יורק מתנהל המסחר במגמה חיובית, גם באירופה מסכים ירוקים.

מנכ”ל הבורסה, איתי בן זאב, מברך על החלטת ועדת הכספים של הכנסת לאשר את ביטול האג”ח המיועדות ומוסיף כי "על מנת שהמהלך יצליח, יש להמשיך ולפעול להסרת חסמים ולייצר תמריצים להשקעה בישראל, בדגש על תחומי ההייטק והתשתיות וכן להפוך את שוק האיגוח למודרני ומתקדם".

משרד האוצר מציג סל הטבות לקידום ענף ההייטק הישראלי ומודיע כי הממשלה תקדם שלושה תיקוני חקיקה שנועדו לחזק ולקדם את ההייטק הישראלי כמנוע צמיחה מרכזי במשק.

פריים אנרג’י תשקיע עד 2 מיליון ₪ בחברת אגרילייט בתמורה להקצאת 10% מהמניות. אגרילייט פיתחה טכנולוגיה להקמת מתקן של פאנלים ניידים על קרקע חקלאית. החברה הגישה 34 בקשות להקמת מתקני חלוץ והתמורה הסופית תקבע בהתאם למספר המתקנים שיאושרו לה.

אב-גד והפניקס חתמו על הסכם למימון פרויקט גבעת אולגה בהיקף של 72 מיליון ₪. הסכם המימון כולל מסגרת אשראי לרכישת הקרקע בהיקף של כ - 23 מיליון שקל, מסגרת מימון לשלב הבנייה של כ - 9 מיליון שקל ומסגרת פוליסות לרוכשי הדירות בכ - 69 מיליון שקל.

פריון משיקה פתרון חדש המייתר את השימוש בעוגיות בקמפיינים פרסומיים. טכנולוגיית ה - SORTשפיתחה החברה, מבוססת על בינה מלאכותית ומאפשרת למפרסמים להגן על פרטיות המשתמשים. הטכנולוגיה החדשה מוגנת בפטנט וניתנת ליישום בכל המכשירים והפורמטים.

 אורביט קיבלה הזמנה ממשרד הביטחון למערכות תקשורת בכ - 3.1 מיליון דולר. אספקת המערכות תחל במהלך שנת 2022. ההזמנה מצטרפת לעסקה עליה דיווחה החברה בתחילת החודש למערכות תקשורת עבור פלטפורמות ימיות בהיקף של כ - 10.6 מיליון דולר.

נקסטפרם חתמה על הסכם הפצה בארה”ב לנוגד החמצון של החברה. STAUBER, חברת הפצת רכיבי תזונה מהגדולות בארה"ב, תשווק ותפיץ את Astaferm באבקה או בקפליות. החברה נערכת לקבלת הזמנות ראשונות בימים אלה.

בעקבות הזינוק במחיר הנפט: נאוויטס מעדכנת את התזרים משננדואה. עדכון תכנית הפיתוח ועליית מחיר חבית נפט ל - 61 דולר, מעלים את התזרים המהוון של נאוויטס בכ - 22% ל - 1.61 מיליארד דולר. במחיר חבית של 75 דולר, התזרים יעלה ל - 2.19 מיליארד דולר.

שפיר וג’נריישן קפיטל זכו במכרז של מקורות לרכישת מתקן ההתפלה באשדוד. הקבוצה הציעה סכום של כ - 900 מיליון ₪, מתוכו כ - 300 מיליון ₪ ישולמו למדינה. הזכייה מגיעה לאחר שהצעה מתחרה של IDE נפסלה.

בז”ן מדורגת בראש רשימת המפעלים המזהמים בישראל על פי דירוג ההשפעה הסביבתית לשנת 2019 של המשרד להגנת הסביבה. המזהמות הגדולות ביותר מלבד בז"ן, הן רותם אמפרט, מתקן השפד"ן, בית זיקוק פז אשדוד ומפעל כרמל אולפינים.

מנועי בית שמש חידשה הסכם עם לקוח אירופאי בכ - 108 מיליון דולר. במסגרת ההסכם הקבוצה תמשיך לייצר עבור הלקוח יציקות להבים למנועי סילון לתקופה של 9 שנים ובנוסף תפתח ותייצר חלקים חדשים במסגרת תכנית מנועים בשוק האזרחי.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה