ליאור אהרון, מנכ"ל פריים אנרג'י קרדיט: דן חיימוביץ

אנרגיה ירוקה

פריים אנרג’י תשקיע עד 2 מיליון ₪ בחברת אגרילייט בתמורה להקצאת 10% מהמניות

אגרילייט פיתחה טכנולוגיה להקמת מתקן של פאנלים ניידים על קרקע חקלאית; החברה הגישה 34 בקשות להקמת מתקני חלוץ והתמורה הסופית תקבע בהתאם למספר המתקנים שיאושרו לה

פולי טל 20/10/2021 14:05

א+א-

חברת פריים אנרג’י העוסקת בתחום המערכות לייצור חשמל מאנרגיה סולארית מדווחת היום כי דירקטוריון החברה אישר אמש הסכם השקעה של החברה יחד עם משקיעים נוספים בחברת אגרילייט מערכות אנרגיה. בין המשקיעים הנוספים גם סמנכ"ל המימון של החברה, מה שהצריך את אישור וועדת הבדיקה שלה.

 

אגרילייט פיתחה טכנולוגיה ייחודית עליה אף הגישה בקשה לאישור פטנט, להקמת מתקן של פאנלים ניידים על קרקע חקלאית, עם טכנולוגיה שמנטרת את הקרינה הנדרשת על-מנת לייצר אופטימיזציה של הגידול החקלאי, ובהתאם לכך מניידת את הפאנלים.

 

החברה נמצאת בשלבי הקמה של מתקן חלוץ בטכנולוגיה זו בהספק של 400KW בקיבוץ יפתח, הממומן בחלקו על-ידי המדען הראשי. בנוסף, עוסקת אגרילייט בפיתוח והקמת מתקנים אגרו-וולטאים בישראל ובמדינות נוספות.

 

עד כה הגישה החברה 34 בקשות להקמת פרויקטים במסגרת הליך משותף של משרד האנרגיה ומשרד החקלאות להקמת מתקני חלוץ בתחום האגרו-וולטאי. להערכת החברה, תחום זה צפוי להוות כלי מרכזי לעמידה ביעדי האנרגיה המתחדשת בארץ ובעולם.

 

על פי תנאי ההסכם החברה והמשקיעים הנוספים ישקיעו באגרילייט בין 0.8 ל-2 מיליון ש"ח בפעימה הראשונה, בתמורה להקצאת מניות של החברה בשיעור של 10%. סכום ההשקעה המדויק ייקבע בהתאם למספר המתקנים שיאושרו במסגרת ההליך של משרדי האנרגיה והחקלאות, כאשר בשלב זה תקבל החברה 7.5% ממניות אגרילייט (והשאר של המשקיעים הנוספים).

 

התמורה תועבר מפריים לאנרג’י בשני תשלומים. תשלום ראשון של 0.8 מיליון ₪ יועבר במועד החתימה ולאחר קבלת התשובות לגבי מתקני החלוץ, תשלם החברה סכום נוסף בהתאם לתוצאות שיושגו.

 

החברה תעמיד לרשות המשקיעים הנוספים הלוואה למימון חלקם בהשקעה בפעימה הראשונה בלבד. ההלוואה תועמד לשנתיים מיום השלמת ההשקעה בפעימה הראשונה, בהיקף שבין 200 ל-500 אלף ₪, בהתאם לתוצאות הליך הפניה, ללא הצמדה בריבית שנתית של 5%.

 

לחברה ולמשקיעים הנוספים ניתנה גם אופציה להשקיע 3 מיליון ש"ח נוספים בתמורה להקצאה נוספת של מניות אגרילייט בשיעור של 10% ,בתנאים דומים לאלה של הפעימה הראשונה וביחס זהה מבחינת החברה והמשקיעים הנוספים.

 

כמו כן, על פי תנאי הסכם ההשקעה, לפריים אנרג’י ניתנת הזכות להצטרף כשותפה שווה בפרויקטים הראשונים של אגרילייט בישראל בהיקף של עד 125MW. בכל פרויקט משותף, לאגרילייט תהיה אפשרות לקבל מפריים הלוואה למימון ההון העצמי הדרוש להשקעה בפרויקט המשותף, בריבית שנתית של 8% .

 

סעיף נוסף בהסכם מעניק לפריים רשיון לא בלעדי, בתנאים מועדפים להשתמש בפיתוחים הטכנולוגיים של אגרילייט בפרויקטים אגרו וולטאים גם אם אינם במסגרת הפרויקטים המשותפים.

 

 

 

 

  1. מניות בכתבה
  2. פריים אנרגי

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה