קרדיט: שפיר הנדסה

שפיר וג’נריישן קפיטל זכו במכרז של מקורות לרכישת מתקן ההתפלה באשדוד

הקבוצה הציעה סכום של כ-900 מיליון ₪, מתוכם כ-300 מיליון ₪ ישולמו למדינה; הזכייה מגיעה לאחר שהצעה מתחרה של IDE נפסלה

פולי טל 20/10/2021 10:31

א+א- 2

ועדת המכרזים המיוחדת של מקורות אישרה הבוקר באופן רשמי את זכייתה של קבוצת GES של קרן ג’נריישן קפיטל יחד עם שפיר הנדסה במכרז למכירת מלוא החזקות מקורות במתקן ההתפלה באשדוד.

 

שפיר הנדסה תרכוש 54% ממתקן ההתפלה וקרן ג’נריישן של ארז בלשה ויוסי זינגר תרכוש את 46% האחוזים הנותרים, ותעשה זאת דרך חברת הבת GES, שבין אחזקותיה גם מתקן ההתפלה בשורק.

 

הקבוצה הציעה סכום של כ-900 מיליון ש"ח עבור הרכישה, הכפוף למנגנוני התאמת מחיר הרכישה כפי שנקבע במסמכי המכרז. מתוך הסכום שתשלם הקבוצה, ישולם סכום של כ-300 מיליון ש"ח למדינת ישראל, בהתאם להתאמות בין הצדדים.

 

על פי תנאי המכרז, הזכייה של קבוצת GES ושפיר כפופה לקבלת אישורים של גורמים רגולטוריים, אישורים של הגופים הממנים ואישור של בנק ההשקעות האירופאי. במקורות מסייגים שנכון למועד זה אין ודאות כי כל התנאים המתלים לרכישה יתקיימו.

 

נזכיר כי בחודש אפריל 2021 הוגשה עתירה של קבוצת IDE שנפסלה בשלב מוקדם יותר, בקשר לפסילתה וב-18 באוקטובר הגישה בקשה לתיקון העתירה ובמסגרת זו ביקש להוסיף לעתירה סעד של ביטול המכרז. נכון למועד זה, בית המשפט טרם הכריע בבקשה ובעתירה.

 

מתקן התפלה אשדוד הוא מפעל התפלת מי ים המספק מים באיכות מי שתיה למערכת המים הארצית בשיטת BOT. הוא ממוקם באזור התעשייה הצפוני של העיר אשדוד. בהתאם להחלטת ממשלה בנושא, חברת מקורות פרסמה בחודש יולי 2020 מכרז למכירה ושיפוץ המתקן. המכרז כלל אפשרות להקמת תחנת כוח בהספק של כ-100 מגה-וואט אשר תספק את צריכת החשמל הדרושה למתקן.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  הנייר פתח בעליה

  כל הכותרות של המדיה לא עסקו במהות העסקה. עכשיו הנייר שלילי ביום.... התנהגות ישראלית קלאסית של הטעית ההמון העסקה הזו בסהכ מנפחת את התגמולים של 2 בעלי עניין בחברה שיש להם אינטרס להרחיב את תיק הנכסים כמה שיותר לגזור קופון גדול יותר.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סוחר אופטימי 20/10/2021 11:34

 2. 2
  אף אחד לא מנתח את כדאיות העסקה

  כמו כן, יש פה טעות בעובדות שכן המפעל אין לו יכולת של 100 מיל מק בשנה ועל זה קיימת תביעה בביהמש שכן יכולת היצור האמתית היא כ 15% יותר נמוך. חבל שאין פה ניסיון לתמחר את כדאיות העסקה ....
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  סוחר אופטימי 20/10/2021 10:36