עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור קרדיט: רמי זרנגר

אנרגיה ירוקה

חיבור ראשון לחשמל לפרויקט הפיילוט הצף של אפולו פאוור

המתקן הצף של החברה ושל אגודת מי חוף הכרמל חובר אמש לרשת החשמל; התשלום שתקבל אפולו תמורת המתקן עומד על כ-335 אלף ש"ח

מערכת ספונסר 19/10/2021 11:25

א+א- 1

חברת אפולו פאוור המפתחת יריעות סולאריות גמישות שמשמשת כתחליף לפאנלים סולאריים קשיחים, מעדכנת כי אמש (18.10) חובר המתקן הסולארי הצף שלה בחוף הכרמל לרשת החשמל, במסגרת הפיילוט הסולארי הצף.

 

כזכור, באוקטובר 2020 דיווחה אפולו על חתימת הסכם בין חברת הבת של אפולו פאוור סולארפיינט  ומי חוף הכרמל אגודה שיתופית חקלאית למים, להקמת פיילוט סולארי צף בתמורה לסך כולל של בין 450 ל- 600 אלף שקלים.

 

במסגרת הפיילוט, סוכם כי סולארפיינט תקים מתקן סולארי צף המשלב את היריעה, על בסיס "עד מתקן עובד" (Turn Key), על אחד ממאגרי המים שבניהולה של מי חוף הכרמל. גובה התמורה הסופית ייגזר מהספק המתקן שיותקן בפועל על פי הודעת מי חוף הכרמל וזו תשולם לאחר השלמת ההתקנה ועמידת המתקן בבדיקות מסוימות במשך 90 יום משילובו ברשת החשמל.

 

היום מעדכנת אפולו פאוור בהודעתה לבורסה כי גודלו של המתקן עומד על כ-1200 מ"ר ומורכב מגלילים סולאריים צפים בגודל של כ-15.5 מ"ר כל אחד. זוהי מערכת קטנה ומכיוון שהפאנלים של אפולו הם בניצולת נמוכה, כלומר מייצרים פחות אנרגיה מפאנל רגיל לכל מ"ר, מדובר במערכת של פחות מ-100 קילוואט.

 

עוד מציינת החברה כי בהתחשב בהספק המתקן שהותקן בפועל, שהוא נמוך מהמתוכנן לאור אילוצי רשת החשמל, אישרה מי חוף הכרמל תשלום תמורה של כ-335 אלף ש"ח.

 

עוד מציינת החברה כי מדובר במתקן מסחרי ראשון של החברה שמתחבר לרשת החשמל. נראה שהקמתו של המתקן הקטן, והתשלום הצנוע שבצידו נועדו בעיקר כדי לאפשר לאפולו להראות את יכולת פריסת המערכת שלהם כדי לעניין גופים נוספים ביכולות החברה.

  1. מניות בכתבה
  2. אפולו פאוור

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    רגע מדובר בסולרי? כי גשם חורף עננים|1|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    wildstar 19/10/2021 11:29