אבי לוי, להב אל.אר קרדיט: אביב אברמוב

אנרגיה ירוקה

להב אל.אר חתמה על הסכם להקמת פרויקט סולארי קרקעי של כ- 33 מגה וואט

ההסכם נחתם עם מושב בדרום הארץ, על קרקע שנמצאת בהליכי רישוי מתקדמים; להב תשקיע כ- 100 מיליון ש"ח בפרויקט שצפוי להניב הכנסות של כ- 12 מיליון ש"ח לשנה ו- NOI של 10 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 19/10/2021 09:56

א+א- 2

חברת להב אל.אר. שבשליטת אבי לוי, דיווחה הבוקר כי חברת הבת להב אנרגיה ירוקה, חתמה על הסכם מחייב להקמה של מתקן פוטו וולטאי קרקעי, על קרקע בשטח של כ- 200 דונם במושב בדרום הארץ.

 

הקרקע עליה יוקם המתקן נמצאת בהליכי רישוי מתקדמים. הפרויקט המתוכנן יהיה בהספק של כ- 33 מגה-וואט D.C בהשקעה מוערכת של כ- 100 מיליון שקל, אשר תמומן בהלוואות בנקאיות לזמן ארוך וכן בעזרת ההון העצמי של החברה.

 

ההכנסה השנתית הצפויה מהפרויקט לאחר ההקמה, על בסיס תחזיות החברה הקיימות כיום, עומדת על כ- 12 מיליון שקל, וה- NOI הצפוי מוערך בכ- 10 מיליון שקל לשנה.

 

פרויקט זה הוא חלק מפרויקטים רבים שמפתחת החברה בתחומי האנרגיה הירוקה המתחדשת, וכלל על קרקעות זמינות דו- שימוש, מאגרים, גגות ואגירה. הקמת הפרויקט מותנת באישור סופי של התב"ע וקבלת או רכישת מכסה מתאימה.

 

אבי לוי, יו"ר מועצת המנהלים של להב אל.אר: "ההסכם שנחתם הינו צעד נוסף במימוש האסטרטגיה של להב אנרגיה ירוקה, להמשך גידול בצמיחה. הפרויקט מתווסף לפורטפוליו חזק של נכסים מניבים, נכסים בהקמה ונכסים בשלבי תכנון שונים, תוך ביצוע פעולות השבחה וקידום פרויקטים.

 

תחום האנרגיה הירוקה המתחדשת, הינו נדבך חשוב ומהותי בלהב אל.אר. מיצוי הפוטנציאל היזמי, מינוף המומחיות, הניהול והידע המקצועי של להב אנרגיה ירוקה, יבואו לידי ביטוי בין היתר בצמיחה גבוהה והישגים ואף להפיכתה לחברה ציבורית מובילה".

 

ללהב אנרגיה ירוקה בניהולו של אמיר גרא, צבר פרויקטים גדול ותחזית צמיחה בהיקפים גדולים, לאחרונה החלה החברה לרשת את הגגות של תחנות התדלוק שברשות דלק, בה להב אל.אר היא חלק מגרעין השליטה (40%). לתחנות אלה התקבלו מכסות והעבודה בהן החלה. בנוסף, החברה ממשיכה לבחון פרויקטים בהיקפים גדולים בארץ ובחו"ל.

 1. מניות בכתבה
 2. להב

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מה שלדעתי מעניין בדיווח

  זה נושא ההנפקה האפשרית של להב אנרגיה, כזכור קרן נוקד השקיעה בלהב אנרגיה והחברה מקדמת הנפקה של פעילות יצור החשמל הסולארי. לאחרונה היו ירידות במחירי חברות האנרגיה הירוקה שנסחרו עד לא ממזמן במכפילים גבוהים עד כדי גיחוך. מעניין אם ההנפקה תציף ערך לחברה..
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  משקיעחובב 19/10/2021 10:13

 2. 2
  זה לא קצת יקר?

  אם אני משווה לדיווחים אחרים בדרכ העלות הממוצעת היא כ-1 מליון שח ל1 מגה ואט.. וכאן הם משלמים פי 3?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  משקיעחובב 19/10/2021 10:02