עפר קליין, הראל פיננסים קרדיט: יח"צ

המלצות אנליסטים

הראל: שוק המניות בישראל ממשיך להפגין עוצמה, בהובלת מניות הערך

הנתונים הכלכליים והתמחור תומכים במניות בישראל; האינפלציה בארה"ב 5.4%, בישראל היא 2.5% ולא צפויה לעלות, מה שמאפשר לבנק ישראל לדחות עליית ריבית ותומך במניות ובאג"ח

חדשות ספונסר 18/10/2021 15:25

א+א-

כלכלני הראל פיננסים מתייחסים היום בסקירת המאקרו שלהם לתחום המניות בישראל ואומרים ששוק המניות ממשיך להפגין עוצמה, ועושה זאת בהובלת מניות הערך שנהנות מתמחור נוח ומתשואת דיבידנד גבוהה.

 

התנודתיות בשווקים גדולה בתקופה זו וההיסטוריה מלמדת שהשוק הישראלי מפגין לרוב תנודתיות נמוכה יותר מזו של העולם ולכן קיימת עדיפות להשקעה בישראל. חודש אוקטובר נחשב באופן מסורתי לחודש תנודתי בשוקי המניות ולכן בהראל מעדיפים מניות ערך ומדדי תנודתיות נמוכה, הן בארץ והן בעולם.

 

מניות הבנקים ממשיכות לבלוט בביצועים. בשבוע האחרון הן עלו בשיעור של 5.2% ומתחילת השנה הוסיפו 48.5%. על אף שסקטור הבנקים הוא אחד הבולטים בשוק המקומי, המניות עדיין לא יקרות בהשוואה היסטורית.

 

מניות הנדל"ן עשו מהלך חזק בכל הקשור לסקטור הבנייה, וכעת מניות הנדל"ן המניב בישראל סוגרות פערים. ההקלות של בנק ישראל על משכנתאות תומכות בחברות הבניה ויעודדו רכישת דירות בזמן שענף הנדל"ן כולו נהנה מקפיצה בביקוש לדירות ומעליית מחירים של 9.2% בשנה האחרונה. כל אלה לצד התעוררות מחודשת פוסט-קורונה בביקושים לנדל"ן המניב.

 

גם תחום הקמעונאות והמסחר נהנה לאחרונה מנתוני צמיחה חזקים. האינדיקטורים הראשוניים לנתוני הרבעון הנוכחי ממשיכים להצביע על המשך מומנטום חיובי. עוד מציינים בהראל שהקניונים שחזרו לפעול עם היחלשותו של הגל הרביעי, מדווחים על קפיצה במכירות הקמעונאיות ועל הוצאה צרכנית מקומית גבוהה.

 

בתחום האג"ח ממליצים בהראל לשמור על חשיפה מאוזנת בין שקלים לצמודים, על רקע הזינוק בציפיות האינפלציה לרמה גבוהה מ-2%. . לאור חוסנו של השקל, להערכתנו בנק ישראל לא צפוי למהר להעלות את הריבית, כך שהיא תעלה רק אחרי שהריבית בארה"ב תעלה לפחות פעם אחת. זוהי סיבה נוספת למתן עדיפות לאג"ח בישראל על פני אג"ח חו"ל.

 

לגבי מצבו של הדולר מסבירים בהראל כי בהינתן התשואות הנמוכות באג"ח חו"ל וחשש מעליית התשואות שם, ניתן לנצל את העובדה שאג"ח בישראל נסחר בתשואה גבוהה יותר ולייצר תיק דולרי באמצעות אג"ח ישראלי וחשיפה לדולר בנגזרים. החשיפה הדולרית מספקת יתרון בשל מתאם הפוך לנכסי סיכון ובתקופות של תנודתיות תורמת לתיק, בשל מתאם שלילי לנכסי הסיכון המרכזיים האחרים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה