קרדיט: שירות התעסוקה

שיעור האבטלה במחצית השנייה של ספטמבר נותר על 7.9%

אחוז הבלתי מועסקים מכוח העבודה עלה ל-5.7% לעומת 4.8% במחצית הראשונה של ספטמבר; שיעור התעסוקה עמד על 58.6% בספטמבר, לעומת 58.8% באוגוסט

מערכת ספונסר 18/10/2021 13:51

א+א-

מספר המובטלים במשק הישראלי שירד בחודשים האחרונים במקביל להתאוששות הכלכלית אחרי משבר הקורונה, נותר במחצית השנייה של חודש ספטמבר יציב ודומה למספר המובטלים בחודשים יולי ואוגוסט, מה שמעיד אולי על התייצבות בשוק העבודה של ימים אלה, כך עולה מנתונים שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

 

כזכור, הלשכה מפרסמת שלושה נתונים שונים לגבי האבטלה בשלוש קבוצות – הקבוצה הראשונה היא הבלתי מועסקים: בני 15 ומעלה שלא עבדו אפילו שעה אחת בשבוע הקובע ואין להם עבודה ממנה נעדרו כל השבוע הקובע, חיפשו עבודה באופן פעיל ב-4 שבועות שקדמו לראיון בסקר והיו זמינים לעבודה בשבוע הקובע.

 

בקבוצה זו שיעור האבטלה במחצית השנייה של חודש ספטמבר עמד על 5.7% שהם 240.4 אלף בני אדם, עליה משמעותית מהנתון שפורסם במחצית הראשונה של חודש ספטמבר, שעמד על 4.8% שהם 198.6 אלף בני אדם.

 

הקבוצה השנייה היא של מועסקים שנעדרו זמנית מעבודתם מסיבות הקשורות בקורונה: בני 15 ומעלה המועסקים שנעדרו זמנית מעבודתם כל השבוע בגלל צמצום בהיקף העבודה, השבתת מקום עבודה, כולל עובדים הנמצאים בחופשה ללא תשלום, אם מובטחת חזרתם לאותו מעסיק.

 

על פי הנתונים העדכניים, בקבוצה זו עמד שיעור האבטלה במחצית השנייה של חודש ספטמבר על 6.5% שהם 269.9 אלף אזרחים, זאת לעומת המחצית הראשונה של חודש ספטמבר אז עמדה האבטלה בקבוצה זו על 5.7% שהם 240.9 אלף בני אדם.

 

הקבוצה השלישית של המובטלים, כוללת את הלא משתתפים בכוח העבודה שהפסיקו לעבוד בגלל פיטורים או סגירת מקום העבודה ממרץ 2020: בני 15 ומעלה שלא עבדו בשבוע הקובע, ואין להם עבודה ממנה נעדרו כל השבוע הקובע ולא חיפשו עבודה באופן פעיל ב-4 שבועות שקדמו לראיון בסקר הלמס.

 

נתון זה נקרא גם שיעור האבטלה הרחב והוא עמד במחצית השנייה של חודש ספטמבר על 7.9% שהם 335.4 אלף אנשים. מדובר בנתון זהה לחלוטין לנתון שפורסם במחצית הראשונה של ספטמבר, דבר המעיד על קפאון בשוק התעסוקה בחודש זה, ככל הנראה בגלל חגי תשרי שנפלו השנה על אמצע השבוע והביאו למיעוט של ימי עבודה במשק.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה