אנרגיה ירוקה

דוראל מתחילה בעבודות ההקמה של פרויקט הסולאר בארה”ב

הפרויקט שבצפון אינדיאנה, יוקם בהשקעה של 1.5 מיליארד דולר, בשטח של 13 אלף דונם; חברת מגדל ביטוח תשקיע בשלב הראשון של הפרויקט 100 מיליון דולר

חדשות ספונסר 18/10/2021 12:02

א+א-

השבוע יוצא לדרך השלב הראשון של פרויקט MAMMOTH SOLAR בצפון אינדיאנה שהוא תחילת עבודות ההקמה. שלב זה יביא 500 משרות בניה, עשרות משרות תפעול במשרה מלאה, הגדלת הכנסות ממסים והשקעה בשלב הראשון של 475 מיליון דולר.

 

כל שלושת השלבים של פרויקט Mammoth Solar ייצגו השקעה של 1.5 מיליארד דולר באינדיאנה. הפרויקט , שממוקם במחוזות סטארקה ופולאסקי שבאינדיאנה, מפוזר בתוך 13,000 דונם של שדות חקלאיים, שטח הדומה בגודלו לשטחה של תל אביב כולה, וייצר 1.3 ג’יגה -וואט של אנרגיה נקייה, מספיק כדי לספק 275,000 משקי בית במערב התיכון מדי שנה. זהו אחד מהפרויקטים הפוטו-וולטאיים הגדולים בעולם, והגדול ביותר שיזמה, מקימה ומחזיקה חברה בשליטה ישראלית בארצות הברית.

 

כזכור, מגדל ביטוח נכנסה כשותפה בפרויקט באחת מעסקאות ההשקעה הגדולות ביותר שנעשו בישראל בתחום האנרגיה המתחדשת, שכלל השקעה בסכום של כ-110 מיליון דולר, מרביתו במזומן וחלקו בכפוף לעמידה באבני דרך, בתמורה ל-20% בחברת הבת בארה"ב, Global Energy Generation LLC (Doral LLC).

 

עוד במסגרת העסקה, מגדל ביטוח נכנסה כשותפה ישירה גם בחלקו הראשון (כ-475 מגה-וואט) של הפרויקט הסולארי הגדול של Doral LLC באינדיאנה, בהשקעה המוערכת בכ-100 מיליון דולר נוספים. Doral LLC תשמר החזקות רוב ושליטה בפרויקט.

 

תחילתן של עבודות ההקמה בארה"ב נחגגו הטקס רשמי שנערך הבוקר בנוכחות מושל אינדיאנה אריק הולקומב, שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם גלעד ארדן וינעם כהן הקונסול הכללי בשיקגו.

 

דורי דוידוביץ’, יו"ר קבוצת דוראל: "הפרויקט שאנחנו מתחילים בהקמתו כיום, הוא פרויקט בעל חשיבות גלובלית והגדול ביותר אותו יוזמת ומקימה חברה ישראלית בארצות הברית ובכלל. הפרויקט יהווה מודל לאנרגיה סולארית באינדיאנה ובמערב התיכון בכללותו. 400 מגה -ואט האנרגיה שנייצר כאן בשלב הראשון של הפרויקט יספיקו בכדי להניע 75,000 משקי בית במערב התיכון.

 

גלעד ארדן שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם: ״גאווה גדולה להוציא לדרך את פרויקט האנרגיה הסולארית הגדול ביותר בארצות הברית שכולו כחול-לבן. מעבר לעובדה שהפרויקט יספק מאות מקומות עבודה לתושבי אינדיאנה, הכנסות לחקלאים ואוויר נקי יותר, הוא גם יחזק את המיצוב של ישראל כמובילה עולמית בתחום האנרגיה המתחדשת והקלינטק וידגים את הפוטנציאל האינסופי שיש להרחבת הברית ושיתופי הפעולה בתחום בינינו לבין ארצות הברית.״

 

ארה"ב תחת שלטונו של ביידן צפויה לעבור מהפיכה של ממש בתחום לאור כוונת הנשיא להגיע ל- 0 פליטות נטו בייצור חשמל עד שנת 2035 . יעד זה יצריך השקעות של טריליוני דולרים בפיתוח פרויקטי אנרגיה מתחדשת, בניית תשתיות והשקעות מו"פ גדולות. הטבות המס לענף כבר הוארכו בשנה אחת והצפי שיוארכו בשנים רבות.

 

תחילתן עבודות ההקמה מגיעות על רקע הודעתה שלדוראל בשבוע שעבר על הרחבת פעילות חברת הבת האמריקנית Doral LLC בארה"ב וכניסתה לשווקים חדשים, בהם ויסקונסין ומיזורי. מדובר בצבר פרויקטים ראשון שדוראל מקדמת ברשת MISO המצטרף לפרויקטים שדוראל מקדמת ברשת PJM. סך צבר הפרויקטים של Doral LLC עומד כעת על כ- 6,000 מגה-וואט. 

  1. מניות בכתבה
  2. דוראל אנרגיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה