אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון קרדיט: יח"צ

המלצות אנליסטים

לאומי שוקי הון: ”להחלטות ועדת אדירי בנושא המכסות אין השפעה על התמחור של מניות רציו ודלק קידוחים”

"לוויתן יכול לפתח את שלב 1ב ואפילו שלב 2 ועדיין יהיה רחוק מהמכסה. אין להחלטות הוועדה השפעה על תוכניות הפיתוח ושוויי המניות"

מערכת ספונסר 13/10/2021 15:25

א+א- 1

אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון, מתייחסת לדיון בוועדת אדירי בנושא מכסות ייצוא הגז הטבעי ומציינת כי "להחלטות הוועדה בנושא המכסות אין השפעה על התמחור של מניות רציו ודלק קידוחים, המחזיקות במאגר לווייתן ובוודאי שלא על השותפות במאגר תמר - ישראמקו, תמר פטרוליום ואלון גז. גם לא על תוכניות היצוא של המאגרים בטווח הנראה לעין. ללוויתן מכסת ייצוא של 50% מהכמות (כלומר לכל הפחות כ - 300 בי.סי.אם), בנוסף למכסת הייצוא של כריש, שהועברה בעסקת המכירה ומהווה כ - 75% מהגז במאגרים אלו. כך שנכון להיום מדובר על מלאי של 300 - 350 בי.סי.אם למכירה לפי המכסה הקיימת. מתוך מכסה זו, כ - 100 בי.סי.אם קיימים חוזי יצוא. עד כה נמכרו ליצוא פחות מ - 10 בי.סי.אם".

"במלים פשוטות", סיכמה פריד, "לוויתן יכול לפתח את שלב 1ב ואפילו שלב 2 - ועדיין יהיה רחוק מהמכסה. ועדת אדירי התכנסה למעשה לפני המועד הקבוע שלה, בשל התחושה שניתן להעניק מכסה נוספת למאגרים על רקע התקדמות האנרגיה המתחדשת בארץ ובעולם. כעת נראה שעל רקע המחסור באירופה ובסין הוחלט לא להגדיל מכסות, אך אין לכך השפעה על תוכניות הפיתוח ושוויי המניות, שאינו מגלם בינתיים גם את שלב 1א".

 1. מניות בכתבה
 2. ניו-מד אנרג יהש

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אלה פריד תהיה אהודת מהמרי הגז

  בלי להבין כמותה ביצוא, היה לי ברור שאיןצסיבה היום לירידות. אבל לא אכמס ברמות המחירים הללו כי לא הייתה סיבה אמיתית לעליות. מחירי הגז באירופה לא רלוונטים כי אין יצוא לאירופה. אולי עוד כמה שנים
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 13/10/2021 20:15