דר דדי סגל , מנכל פנאקסיה קרדיט: פנאקסיה

קנאביס

פנאקסיה קיבלה היתר יצוא לתמציות קנאביס לשאיפה לגרמניה

בכך הופכת פנאקסיה לחברה הראשונה והיחידה בעולם עם היתר לשיווק מוצר זה באירופה; היצוא המסחרי הראשון צפוי בשבועות הקרובים

חדשות ספונסר 11/10/2021 10:12

א+א-

חברת הקנאביס הרפואי פנאקסיה ישראל, הודיעה היום על קבלת היתר יצוא מסחרי לגרמניה ממשרד הבריאות עבור תמציות הקנאביס הרפואי לשאיפה שלה שתימכר תחת המותג Naxiva-Panaxol, המשותף לה ולענקית הפארמה האירופאית Neuraxpharm.

 

האישור שקיבלה פנאקסיה מגיע בהמשך להחלטת ממשלת ישראל לגבי אישור יישום פרק ייצוא הקנאביס הרפואי במסגרת תקציב המדינה לשנים 2021-2022.

 

בכך, הופכת פנאקסיה לחברה הראשונה והיחידה שתייצא ותשווק באירופה בכלל ובגרמניה בפרט, מוצר מסוג זה. זאת בנוסף להיותה החברה הראשונה והיחידה באירופה בעלת היתר רגולטורי להפצת טבליות קנאביס רפואי בצרפת במסגרת התוכנית הממשלתית של רשות התרופות הצרפתית, ה- ANSM. כמו כן, שמני הפרימיום של החברה משווקים בגרמניה, צרפת וקפריסין.

 

החברה מעריכה שהיצוא המסחרי הראשון של התמציות יחל בשבועות הקרובים. התמציות, המיוצרות על ידי פנאקסיה בתקן EU-GMP בסטנדרטים פרמצבטיים מחמירים ישווקו בגרמניה על ידי Neuraxpharm לרופאים המוסמכים להנפיק למטופלים מרשמים למוצרי קנאביס רפואי לטיפול במגוון רחב של התוויות רפואיות, כגון: כאב כרוני, ספסטיות, אנורקסיה, דכאון, ADHD ועוד ויופצו לבתי מרקחת ברחבי גרמניה.

 

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה ישראל: "קבלת היתר היצוא ממשרד הבריאות מהווה אבן דרך היסטורית עבור פנאקסיה, כחברה הראשונה והיחידה באירופה שתשווק תמציות קנאביס רפואי לשאיפה. מוצר זה מהווה מהפכה של ממש בצריכת קנאביס רפואי ופותח את שוק הקנאביס למיליוני חולים שעד היום נמנעו מסיבות רפואיות ואחרות מצריכת קנאביס רפואי בעישון ובשיטות מתן מסורתיות אחרות. זאת, תוך חיזוק הלגיטימציה בקרב רופאים רבים להמליץ על טיפול מוסדר בקנאביס רפואי, בשל היותו מוצר נקי מגובה קלינית, המכיל חומרים פעילים בלבד, ללא חומרי לוואי ותוצרי בעירה מזיקים הנלווים לשימוש במוצרי עישון."

 

"תמציות השאיפה שלנו מהוות מנוע צמיחה ורווחיות חזק עבור פנאקסיה, ואנו מעריכים כי יתרון הראשוניות שלנו יאפשר תפיסת נתח שוק משמעותי בגרמניה, עם צפי לגידול של עשרות אחוזים מידי שנה בדומה לשווקים בוגרים כצפון אמריקה, שם נתח השוק של המוצר מהווה כ- 30% מהשוק וממשיך לגדול.

 

אנו נערכים להתחיל בייצוא מסחרי בשבועות הקרובים, כשהמוצרים עצמם כבר מוכנים לייצוא, וזוכים לביקושים ועניין בקרב רופאים ומטופלים בגרמניה המצפים להגעת המוצר לשוק. בנוסף, אנו מצפים להנגיש את תמציות השאיפה האיכותיות שלנו גם למטופלים במדינות נוספות באירופה ופועלים לרישומן במסלולים הרגולטורים המתאימים."

 

על פי פרסומים ומחקרים שונים, נתח השוק הכולל של תמציות קנאביס לשאיפה בצפון אמריקה עמד על 27% בשנת 2020 לעומת כ- 20% בשנת 2018. זאת, לעומת קיטון בנתח השוק של תפרחות בתקופות אלה. היקף מכירות תמציות קנאביס לשאיפה ב- 9 המדינות הגדולות המתירות שימוש בקנאביס בארה"ב וקנדה עמד על למעלה מחצי מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2021, ומשקף קצב מכירות שנתי של מעל ל- 2 מיליארד דולר, עם צמיחה של עשרות ומאות אחוזים ביחס ל- 2020.

 

העליה בשימוש נובעת מיתרונן של תמציות הקנאביס לשאיפה כמוצר קנאביס נקי יותר המכיל חומרים פעילים בלבד, ללא שעוות וכלורופיל הקיימים בתפרחות לעישון. תהליך האידוי של תמציות לשאיפה ידוע כתהליך בריא יותר מעישון, שאינו מצריך בעירה ואינו מפיק עשן, וככזה אינו כרוך בשחרור ושאיפה לריאות של חומרים מזיקים הנוצרים בתהליכי הבעירה.

 

כמו כן, בנוסף לסדרת המוצרים שאושרו כעת לשיווק, במסגרת שיתוף הפעולה האסטרטגי עם Neuraxpharm יוגשו בהמשך בקשות לרישום ולשיווק של מוצרים מתקדמים נוספים שפיתחה פנאקסיה, כולל קפסולות ומוצרים נוספים.

 

  1. מניות בכתבה
  2. פנאקסיה ישראל

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה