גלעד יעבץ, מנכל אנלייט קרדיט: אנלייט

אנרגיה ירוקה

אנלייט: חברת הבת בארה”ב חתמה על הסכם מכירת חשמל בפרויקט במישיגן

הפרויקט, בהספק של 180 מגה וואט, עתיד להיות אחד הפרויקטים הסולאריים הגדולים במישיגן והחברה מעריכה שהקמתו והפעלתו המסחרית יתבצעו ב-2023

חדשות ספונסר 10/10/2021 10:09

א+א- 1

אנלייט אנרגיה מתחדשת מדווחת היום כי חברת הבת האמריקאית Clēnera Holdings LLC, המוחזקת על ידי החברה ב- 90.1%, השלימה באמצעות תאגיד פרויקט ייעודי חתימה על הסכם למכירת החשמל שייוצר בפרויקט הסולארי Solar LLC Gemstone

 

Gemstone הוא פרויקט סולארי בהספק של MW (dc) 180 שעתיד לקום בשטחי מדינת מישיגן שבארה"ב. הפרויקט מצוי בעיצומו של תהליך הפיתוח והשלים מספר אבני דרך, הכוללות בין היתר את השגת הזכויות העיקריות במקרקעין והשלמת סקרי החיבור לרשת החשמל.

 

כמו כן חברת הפרויקט מקדמת את תהליכי הרישוי והשגת היתרי הבנייה. על פי הערכת החברה, השלמת הליכי הפיתוח של הפרויקט ותחילת הקמתו תתבצע בראשית שנת 2023 והפעלתו המסחרית צפויה בסוף אותה שנה.

 

חברת הפרויקט התקשרה עם Wolverine Power Cooperative בהסכם PPA למכירת מלוא החשמל שייוצר בפרויקט, למשך תקופה של 20 שנים במחיר שנקבע מראש. Wolverine הוא תאגיד ציבורי ללא מטרת רווח ובעל דירוג A, המאגד שבעה קואופרטיביים לחלוקת חשמל בחלקה הדרומי של מישיגן, ומשרת כ- 268,000 לקוחות פרטיים, מסחרים ותעשייתיים ביותר מ- 40 מחוזות. בהסכם ה- PPA התחייבה חברת הפרויקט למועד גג לתחילת הזרמת החשמל לרשת והעמידה ערבויות כמקובל בהסכמים מסוג זה.

 

מדינת מישיגן נכללת בשוק החשמל PJM בארה"ב, אחד משווקי הפעילות העיקריים של חברת קלינרה. יצוין כי בשנת 2020 היקף ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות במישיגן עמד על 6% ואילו היקף ייצור החשמל מאנרגיה סולארית עמד על פחות מ- 1%. כמו כן, למדינה ישנו יעד של ייצור 15% מהחשמל מאנרגיות מתחדשות עד לסוף שנת 2021. Gemstone עתיד להיות אחד מפרויקטים הסולאריים הגדולים במדינת מישיגן. 

 

עד כה, עבור הפורטפוליו שבפיתוח, חברת הבת האמריקאית Clēnera Holdings LLC, התקשרה בתשעה הסכמי PPA למכירת החשמל שייוצר בפרויקטים שלה בהספק מצטבר של MWdc 1,633 סולארי ו- MWh 600 אגירת אנרגיה.

 1. מניות בכתבה
 2. אנלייט אנרגיה

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אנלייט אנרגיה

  אריזונה - אחד הפרוייקטים הגדולים מישיגן- אחד הפרוייקטים הגדולים ישראל- "בראשית" - הפרוייקט הגדול בארץ ספרד - טורבינות רוח, הפרוייקט הגדול בספרד שוודיה -"ביורן" הפרוייקט הגדול בשוודיה כל זה אתם כתבתם. אין ספק שאנלייט הולכת להיות אחת החברות הגדולות בקרוב... צפון אמריקה... טורבינות רוח בים בשיתוף עם נאוויטס.. הפרוייקט הגדול באזור.(דעתי בלבד, לא ממליץ)
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  berko007 10/10/2021 12:54