יקי נוימן, מנכל קבוצת דוראל קרדיט: יח"צ

אנרגיה ירוקה

דוראל אנרגיה השלימה גיוס אג”ח נוסף של כ- 178 מיליון ש”ח

הגיוס נעשה בדרך של הרחבה פרטית של אג"ח סדרה א’; לאחר ההרחבה, אגרות החוב של החברה מסתכמות לכ- 533 מיליון ₪

חדשות ספונסר 07/10/2021 11:50

א+א-

דוראל אנרגיה מדווחת היום על השלמת גיוס אג"ח בהיקף של כ- 178.5 מיליון ש"ח ממספר חברות ביטוח ובתי השקעות מהגדולים והמובילים בישראל בדרך של הרחבה פרטית של אג"ח סדרה א’. לאחר ההרחבה, אגרות החוב של החברה מסתכמות לכ- 533 מיליון ₪.

 

החברה מייעדת את כספי ההנפקה להרחבת פעילות הליבה היזמית והעסקית שלה: המשך קצב הצמיחה והפיתוח המואץ של החברה ולרכש משמעותי לקראת תחילת הביצוע של פרויקטי סולאר + אגירה בישראל ובעולם.

 

בתחילת השבוע הודיעה החברה על הרחבת פעילותה בארה"ב עם גידול משמעותי בצבר בהיקף של כ- 2,900 מגה-וואט וכניסה לשווקים חדשים בהם ויסקונסין ומיזורי. תוצאות ההנפקה הן הבעת אמון בחברה ובפעילותה בארץ ובעולם.

 

אג"ח סדרה א’ של החברה נושאות ריבית צמודת מדד של כ-1.58% עם מח"מ של כ-4.64 שנים, והקרן שלה תיפרע ב-6 תשלומים לא שווים בין השנים 2023-2028. אגרות החוב אינן מדורגות ואינן מובטחות בשעבודים.

 

 

צבר הפרויקטים של דוראל עומד כיום על כ-9,400 מגה-וואט (DC), מתוכו כ-6,000 מגה-וואט (DC) בארה"ב והשאר בישראל ובאירופה (איטליה, פולין, רומניה ודנמרק). ההספק הכולל של פרויקטים בהפעלה מסחרית, בהקמה, או לאחר זכייה בהליכים תחרותיים או חתימת הסכם למכירת חשמל (PPA), שנמצאים בבעלות חברות קבוצת דוראל, יחד עם שותפים עומד על כ-1,923 מגה-וואט (DC).

 

בתחום הסולאר משולב אגירת אנרגיה בישראל, זכתה החברה בשני מכרזים של רשות החשמל (כ-40% מכלל הזכיות במכרזי סולאר משולב אגירה) בהיקף זכייה מצטבר השקול לכ-750 מגה-וואט (DC) וקיבולת אגירה של כ-1,200 מגה-וואט שעה לפחות.

 

  1. מניות בכתבה
  2. דוראל אנרגיה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה