המלצות אנליסטים

לידר שוקי הון: ”ממליצים על חברת פז בקניה, החלה לבסס את מעמדה כקמעונאית מובילה”

"להערכתנו, השלמת רכישת סופר יודה וההתקשרות לרכישת פרשמרקט, צפויות לחזק משמעותית את מעמדה של החברה בתחום, ולתמוך בתוצאות הקבוצה בעתיד"

מערכת ספונסר 06/10/2021 15:25

א+א-

 לידר שוקי הון מפרסמים היום סקירה על חברת פז, "חברת האנרגיה הגדולה בישראל, המפעילה רשת מתחמי תדלוק, עוסקת בשיווק ישיר של מוצרי נפט ופועלת בתחומי תעשיה. בנוסף, בבעלות החברה בית זיקוק, שהיווה משקולת על התוצאות בשנים האחרונות. במקביל, לחברה פעילות קמעונאית מתרחבת.

במהלך חודש אוגוסט החברה החליטה על הפרדה ופיצול פעילות בית הזיקוק בדרך של חלוקת דיבידנד בעין. בתום הפיצול, בעלי מניות פז יחזיקו ב-2 חברות ציבוריות שיסחרו בבורסה. מטרת הפיצול היא הגברת המיקוד העסקי בפעילויות הליבה של החברה.

בתקופה האחרונה, פז החלה לבסס את מעמדה כקמעונאית מובילה, עם השלמת רכישת סופר יודה והתקשרות לרכישת פרשמרקט. להערכתנו, צעדים אלו צפויים לחזק משמעותית את מעמדה של החברה בתחום, ולתמוך בתוצאות הקבוצה בעתיד.

אנו מאמינים, כי שווי פעילות חברת פז ללא פעילות הזיקוק תהיה שווה יותר משווי פז כיום (הכולל את הזיקוק), כאשר גובה האפסייד הינו פועל יוצא של המחיר בו תסחר חברת הזיקוק. נדגיש, כי לא ביצענו הערכת שווי לתחום הזיקוק. לאור האמור, אנו ממליצים על פז בקניה, כאשר להערכתנו, הטווח המצרפי לחברות פז"א ופז, בתום הליך הפיצול יהיה 455 - 530 ₪".

  1. מניות בכתבה
  2. פז נפט

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה